Kdo sbírá světélkující houbičky?

zobrazeno 361×

Vložil(a): vequi, 14. 1. 2016 22.09

Chlupatá koule, ze které trčí tykadla a hubené, nenechavé ruce. To je známý překupník Lumpik. Spolu s ním uvidíme i jeho věrného pomocníka hlemýždě Alfonza. Bez něj by byl Lumpik ztracený, protože by nedokázal unést vše, s čím obchoduje. Navíc je Alfonz vybavený světly, která i v noci umožňují Lumpikovi provádět jeho řemeslo.Tahle dvojka je totiž široko daleko známá tím, že u nich seženete, co jen potřebujete. Ať jde o jídlo, koření, zbraně, nářadí a další… Lumpik jen sáhne šnekovi do ulity a vytáhne cokoliv. Skoro to vypadá, jako by byl Alfonz bezedný.


Existuje ale zboží, které je poměrně nedostatkové a těžko se dá sehnat. Dokonce ani u Lumpika není zaručeno, že ho bude mít. Jedná se o svítící houby. A proč jsou vzácné a tolik oblíbené? No, vzácné proto, že rostou jen málokde a jen málokdy. A oblíbené proto, že mají velmi široké použití. Lze s nimi čarovat, léčit, vařit, hrát si, vyrábět z nich šperky i nářadí. Zkrátka mají takové využití, že je chce používat snad každý ve Fantazii.


Lumpik s Alfonzem se proto musí vydávat na mnohdy dobrodružné a nebezpečné noční výpravy, aby svítící houby sehnaly. Jednou rostou v hlubokém lese u kořenů zakletého dubu, jindy na dně propasti na dračím ostrově a někdy vyrostou i na dně velkých jezer Vodního ostrova. Není proto vůbec jednoduché svítící houby získat. Lumpik s Alfonzem jsou v tom dobří a jako sehraná dvojka vždycky nějaké ty houbičky najdou a mnohdy i s nasazením vlastních životů, utrhnou. Někdy je totiž vyhmátnou draci, jindy zase obří žralok či chobotnice Chapavka. Kdysi je dokonce uvěznil zakletý dub ve svých kořenech a nebýt Purpula, už by se ven nedostali.


Zkrátka být ve fantazii dobrý překupník, je dost namáhavé. Lumpik to ale zvládá a je proto velmi oblíbený a co si budeme povídat, i velmi bohatý. Oni totiž svítící houby nestojí jen pár drobásků. Jsou drahé a fantazijčané jsou ochotní za ně platit cokoliv, co si Lumpik řekne. Někdy se s ním a jeho hlemýžděm na houby vypravíme a pořádně si na i ně posvítíme…

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů