Karča a oblečení na karneval

zobrazeno 147×

Vložil(a): vendy.z, 7. 7. 2016 21.09

Byla jednou jedna holčička, která se jmenovala Karolínka. Maminka a tatínek jí říkali Karčo. Měla starší sestřičku, která se jmenovala Kristýnka. Karča ale na Krystýnku žárlila, protože většinu oblečení, kterou měla, dostávala po své starší sestřičce.

Jednou si maminka koupila nové oblečení - krásný růžový svetřík. Karča ho taky chtěla, ale maminka jí vysvětlila, že to není oblečení pro děti. Že by jí svetřík byl velký. A Karča plakala, protože chtěla taky nějaké nové hezké oblečení pro sebe.

Po nějaké době byl ve školce karneval. Karča se ptala, co to je karneval ? Maminka jí vysvětlila, že se každý přestrojí za někoho jiného a že to je velká zábava. Všichni si tam zatancují, budou se honit a soutěžit. Karča chtěla vysvětlit, jak se přestrojí. Maminka jí řekla, že si vezme nějaké jiné oblečení. Třeba když půjde za Karkulku, vezme si na sebe červené oblečení a košíček. Karča si hned vzpomněla na ten krásný růžový svetřík, který si před časem maminka koupila. A hned měla nápad za co se přestrojí ! Řekla mamince, že půjde za růžovku, aby jí dala ten růžový svetřík. Maminka jí ale svetřík nedala, protože je moc velký na tak malou holčičku, jako je Karča. Musí si vzít nějaké oblečení, které bude akorát velké pro děti.

Krystýnka Karče poradila, že by se mohla převléci za princeznu. Princezny jsou krásné a mají také krásné oblečení. Ukázala jí několik obrázků princezen. Karča byla nadšená. Hned běžela za maminkou, že potřebuje sehnat nějaké oblečení pro princeznu. Mamince se nápad velmi líbil a tak ze záclon a nějakého Kristýnčina oblečení ušily šatičky jako pro princeznu. Tatínek udělal korunku. 

Když nadešel den, kdy byl ve školce karneval, Karča vůbec neplakala. Hrozně se těšila, jaká bude princezna. Nastrojila si všechno oblečení, které jako princezna potřebovala. A když se vnesla jako princeznička do třídy, všichni údivem vzdechli, jaká je to krásná princezna.

Zdroj: http://zdarmaprodeti.topstranky.cz/stranka-pribehy-o-detech-a-pro-deti-3

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací