Jak měl Koblížek škytavku

zobrazeno 99×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 21.09

Koblížek byl právě po obědě, a protože venku začalo zase pršet a byla tam i pořádná zima, tak si řekl, že zůstane doma. Venku by mohl nastydnout a navíc měl náladu zůstat hezky v teple svého domečku.

,,Udělám si čaj a půjdu si číst, třeba Pohádky na dobrou noc, i když je chvilku po poledni," řekl si a než se mu uvařila konvice čaje, šel si Koblížek tu svou knížku vyndat z knihovny. Našel ji skoro hned, ale zdržel se prohlížením obrázků v Krtečkovi. Ten byl jeho nejmilejším pohádkovým kamarádem.Vždycky se tak roztomile smál a to na něm bylo hezký.

Váš kamarád, děti, se posadil do křesílka, vzal si hrníček malinového čaje a pustil se do čtení: …Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami... ,,Škyt." ,,Škyt." - ,,Co to bylo?"lekl se Koblížek, když mu s každým škytnutím až nadskočil klobouček. A zase. ,,Škyt." To se mu ještě nikdy nestalo. Byl z toho, chudinka, trochu polekaný, jestli není náhodou nemocný. Snažil se číst dál, ale tohle škytání,. které ne a ne přestat, ho rušilo. Pořád se musel očima vracet na začátek řádku.

Trvalo to pěknou chvíli. Koblížek zatím přemýšlel. co s tím má dělat. Ale nic ho nenapadlo, tak se přeci jen oblékl a šel za Johankou. Flíček doma nebyl.

,,Ťuk, ťuk, ťuk," zaklepal ji na dvířka. Dveře se hned otevřeli a Koblížek mohl dovnitř. ,,Ahoj, Johanko, můžu tě poprosit o radu? Víš, po obědě jsem si chtěl číst, ale něco mě stále ruší. Nevím, co to je a navíc ani nevím, jak se toho zbavit. Bříško mi dělá samé -škyt, škyt - až mi nadskakuje klobouček. Nevíš, co to je? Mám trochu strach, jestli nejsem nemocný." Jen to dořekl, hned se z jeho bříška ozval ten divný zvuk znovu. Kamarádka veverka se uchychtla a povídá: ,, Víš, co ti je, Koblížku? Při obědě jsi se asi trochu přejedl a máš obyčejnou škytavku, ale neboj, zbavit se jí můžeš stejně rychle, jako jsi ji dostal. Buďto se napiješ skleničky vody nebo zadržíš na pět vteřin dech. A uvidíš, že zmizí hned! Vyber si sám, co je ti příjemnější."

Jak mu Johanka poradila, tak Koblížek udělal. Doma se napil sklenice vody a škytání bylo pryč. Dlouho ještě přemýšlel, jestli už někde o škytavce neslyšel, až byl večer a čas jít spát, tak dobrou noc, děti.

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací