Hadí královna

zobrazeno 624×

Vložil(a): nikihiphop, 31. 5. 2016 20.09


Kdysi dávno našla jedna pasačka na skále nemocného hada, který právě dodělával. Tu se to dobré děvče smilovalo a hada vložilo do džbánku s mlékem, které právě neslo. Ten se nedal dvakrát pobízet, žádostivě mléko pil a viditelně se zotavoval, až nakonec nabral zase tolik sil, že se odtamtud mohl odplazit pryč.

Zanedlouho přišel k otci té dívky mladý chudý pastýř, aby ho poprosil, zda by mu dal svoji dceru za ženu. Ale starý pastýř byl zámožný a pyšný muž, a tak výsměšně křiknul: „Až budeš mít tolik stád dobytka, kolik mám já, pak ti svoji dceru dám!“

Ale to netrvalo kupodivu dlouho, neboť od toho okamžiku přilétal každou noc ohnivý drak a sežehnul pastviny, takže za nějakou dobu neměl starý pastýř pro svá stáda žádnou pastvu a jedno stádo po druhém mu pomřelo. Tu přišel ten mladý pastýř znovu, neboť teď byl tak bohatý jako on a žádal ruku dívky; nyní ho stařec už nemohl odmítnout.

O svatebním dni se v nevěstině světnici pojednou objevil had, na kterém seděla krásná panna a řekla: „To je moje poděkování za to, že jsi mne zachránila od smrti a nakrmila mlékem!“ S těmi slovy sundala z hlavy zářící korunu, hodila ji nevěstě do klína a jak se objevila, tak zase zmizela.

Tu korunu dívka celý svůj život opatrovala, a tak ji v životě provázela jen radost, štěstí a boží požehnání.

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů