Hádanka o špatně zavázaném pytli

zobrazeno 71×

Vložil(a): dáša, 27. 3. 2016 16.32

Jednou se jeden chalupník chystal do mlýna. Mouky bylo doma málo, tak se rozhodl, že naloží pytel žita a dá zrní semlít. Vyvedl koně ze stáje, dal jim postroje a připravil vůz. Žena mu zatím žito nasypala, odvážila a zavázala. Chalupník hodil pytel na vůz, práskl do koní a vyjel.
Jede, jede, vůz po cestě drkotá. Tu se chalupník ohlédne do vozu a kouká: z pytle se sypou žitná zrnka na podlahu. Zastavil, zahudroval jako krocan, shrabal zrníčka zpátky do pytle, pytel zavázal a jel dál. Láteřil a brumlal, jak je žena nepořádná a nešikovná, a co si člověk neudělá sám, že nemá.
Jede, jede, vůz po cestě drkotá. Chalupník se znovu ohlédne a znovu se hněvá. Kolem pytle hromádka žita, jak byl pytel špatně zavázaný. To už nemohl přijít ženě ani na jméno. Zase zrní nasypal, zase pytel zavázal a zase kus popojel.
Jede, jede, vůz po cestě drkotá …. Už asi víte, co se dál stalo. Snad desetkrát chalupník ještě zastavil, na ženu hartusil a lál, snad desetkrát pytel znovu zavazoval, než přijel konečně do mlýna. A už se chystal, jak po návratu domů spustí na ženu hromobití a jak jí zatopí, že musel pytel tolikrát převazovat. Celou cestu ze mlýna si připravoval, jak jí to řekne, aby na ten špatně zavázaný pytel nikdy nezapomněla.

Bylo to v pořádku? Kdo vlastně zasloužil vypeskovat za nepořádnou práci? Kdo byl spíše praštěný pytlem?

Zdroj: www.abatar.cz

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací