Friedrich Barbarossa na hoře Kyffhäuser

zobrazeno 347×

Vložil(a): nikihiphop, 2. 6. 2016 23.49


O tomto císaři se vypráví mnoho příběhů. Neměl nikdy zemřít, nýbrž být po všechny časy mladý; také žádný jiný pravý císař po něm neměl už nikdy přijít. Posud sedí skrytý v hoře Kyffhäuser, a když vychází ven, pověsí svůj štít na suchý strom a ten se rázem zazelená a k životu vrátí.

Občas si povídá s lidmi, kteří do hory chodí, občas se nechává mimo úkryt vidět. Obyčejně však sedí na lavici u kulatého kamenného stolu, hlavu položenou v dlaních a spí, a hlavou prý neustále pohybuje a mžiká očima. Má dlouhý vous, který mu podle jedněch skrze kamenný stůl prorůstá, podle druhých roste dokola kolem stolu, takto se probudí, když mu vous třikrát kolem stolu obroste, zatím je však jen dvakrát kolem dokola otočen.

Jeden sedlák, který roku 1699 z vesnice Reblingen do Nordhausenu vezl obilí, byl jedním malým mužíkem do hory odveden, tam musel svoje zrní vysypat a pytle zlatem naplnit. Sedlák viděl i císaře sedět nepohnutě za stolem. Také jeden ovčák, který si kdysi pískal písničku, a ta se císaři zalíbila, byl odveden trpaslíkem dovnitř, kde seděl císař a zeptal se ho: „Létají kolem hradu ještě krkavci?“ A když byl od ovčáka kladnou odpověď obdržel, zvolal: „Tak to musím dalších sto let spát

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů