Ferda v mraveništi: 9. O tom, jak nakonec všechny mravenčí krávy spokojeně chrupaly

zobrazeno 22×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 18.53

„Tak se na ně podívejte! Všichni utekli,“ povzdychl si Ferda. „Abych teď lovil krávy sám!“ 
Ale nemyslete si, že nyní nevěděl kudy kam. Sel k růžovému keři a utrhl z něho větvičku mladého listí. Na růžové listí totiž chodí mšice k smrti rády. Ferda lístečky trochu rozemnul, aby se rozvoněly, a sedl si s větvičkou na zem. Ba, trochu se za ni i schoval. Nebylo ho vůbec vidět, jen vůni listů bylo cítit. 
Za chvíli ji ovšem ucítily mšice. „Copak je to? Snad někde nevaří oběd?“ 
Mšice dostaly najednou hlad: 
„Hu, to bych jedla jako vlk!“ zahučela mšice s ostrými rohy. Po zápase s Ferdou jí vytrávilo. 
Vůně byla tak lahodná a tak silná, že je všechny přitahovala na jedno místo: tam, kde se před chvílí konaly zápasy s býky. Nebyl tam teď ani jeden zápasník. Po mravencích ani potuchy, jen tam stál malý keříček báječně vonících lístečků. Honem na něj. Mšice s velikými tykadly se tlačila nejvíc, několik svých kamarádek porazila na zem a vyšplhala se až na vrcholek keře. 
Brzy byla větvička plná mšic, že nebylo ani lístečku vidět. Všechny mšice byly tak zabrány do jídla, že vůbec nevěděly, co se s nimi děje. Nu a v té chvíli se Ferda opatrně pohnul. Nejprve posunul jednu nohu, pak druhou, a jestli to nikdo mšicím neprozradí, nebudou ani vědět, že se s nimi dal Ferda na pochod. 
Ferda šel tak potichounku, jak jen mohl. A jak opatrně! Nejprve se jen tak trochu šoural, pak šel trochu rychleji a nakonec docela utíkal. Některé mšice mu sice po cestě spadly, ale byly tak přejedeny, že nemohly ani vzkřiknout „Au!“ 
Nu a když se Ferda zastavil na mraveništi, zavolal, šelma, jako průvodčí od elektriky: 
„Vystupovááát! Konečná stanicééé!“ Najedené mšice se ani nepohnuly a daly se bez odporu snést dolů do stájí. Co povídám, bez odporu. Usnuly mravencům na ramenou, a když se octly ve stájích na slámě, smím to říci, chrápaly, jako když pilou řeže. 
Mšice s ostrými tykadly dokonce chrápala, jako když při bouřce hřmí.

Autor: O. Sekora

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací