Ferda Mravenec: 1. Nejprve o jednom hochu, který šel lesem

zobrazeno 73×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 18.07

Po lesní pěšině šel hoch, ani nevím, jak se jmenoval, a něco si hvízdal. Co to bylo, to Vám také nepovím. Znělo to nějak jako: 
„Uí ..... uí ..... ui ..... uíuííí!“ Nevíte, jaká to mohla být písnička? 
Hoch by si tak byl hvízdal jistě až na konec lesa, ale najednou se mu do písničky něco vpletlo. Takové: 
„Šššššš ..... šš ..... šš.“ Jako když prší. 
Neprší snad doopravdy? Hoch natáhl ruku a díval se do nebe. Kdepak pršet! Obloha byla čisťounká jako obálka nového sešitu a na ruku ani nekáplo. 
Ale pořád se ozývalo: 
„Ššš ..... š ..... ššš ..... “ Co by to mohlo být a odkud to asi přichází? Aha, z levé strany ..... z té hromádky pod stromem, právě tuhle, po ..... dí ..... vej ..... te se! 
Hoch rozevřel úžasem oči. Pod smrkem bylo vysoké, vysokánské mraveniště, skoro vyšší než hoch sám, a na něm mravenců, až to šustilo. Samé: 
„Šššš ..... š. š. ššš ..... š.“ 
Všude, ale všude jich bylo plno, plničko, jen se před očima míhali. Jeden mravenec běžel sem, druhý tam, každý něco nesl, každý něco dělal, podívejte se na tohohle mravenečka, jak se žene s malým průhledným kamínkem do mraveniště! Kam utíkáš s tím pokladem? 
Snad si nemyslíš, že je to diamant? Nebo tím chceš zasklívat okna? 
A podívejte se sem! Tenhle mravenec je jistě nějaká chůva. Nese kuklu, malé mravenčí děťátko v peřince, někam na sluníčko. Pořád šťouchá do uschlého lístku a neví, chudák, jak jej přelézt. Lez víc napravo, chůvičko! Tam je lepší cesta. Nebo podlez! 
A tady ? Tři mravenci, siláci, táhnou mrtvou vosu do mraveniště, ale sotva ji utáhnou. No,to by nikdo neřekl, co lze všechno vidět,když se člověk dostane tak blízko k mraveništi!

Autor: O. Sekora

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací