Čertí rodinka - Jak žije čertí rodinka

zobrazeno 206×

Vložil(a): vendy.z, 2. 7. 2016 17.06

Jak si žije čertí rodinka

Kde žijí čerti ?

Hodně hluboko pod zemí je několik chodeb a tam má každá čertí rodina svůj byt. Čertí maminka má malé úzké rohy a je malá a má malý, široký ocas. Tatínek je velký, má široké rohy a má je třikrát zatočené. Jejich byt vypadá asi takto: 
Mají malou ložnici, ve které mají dvě velké postele udělané z kůlů a ze dřeva. Mají tam také malou skříň, ve které mají věci. Na stropě mají velkou dřevěnou lampu a na zemi mají hnědý koberec. Mají to tam moc hezké.

Jak se čertí rodina rozhodla, pořídit si dítě

Jednou se tatínek Ohníček a maminka Pochodeň domluvili, že budou mít dítě. A tak za devět měsíců se mamince Pochodni narodila v Oříškové ulici malá čertí děťátka. Byla to holčička a kluk. Byla to totiž dvojčata. Kluk se jmenoval Uhlík a holčička Hnědulka. Oba rodiče byli šťastní, že se narodily jejich děti zdravé. Byli v porodnici asi týden a pak šli domů. Když přišli domů, tak maminka s tatínkem měli pro ně připravené postýlky, které byly ze dřeva a v postýlce měli hnědé peřinky. A když nastal večer a děti byly v postýlce, tak si maminka s tatínkem k nim sedli a četli jim pohádku, aby hezky usnuly.

Druhý den v rodině čertů

Druhý den ráno tatínek Ohníček šel do práce. Dělal v továrně na dřevěné hračky. Byl tam celé dopoledne a když nějakou hračku vyrobil, tak ji občas donesl dětem domů, aby, až trošku povyrostou, si měly s čím hrát. Jako první jim donesl dřevěné kostičky, ze kterých se dal stavět hrad a mašinku. Vždycky když se děti ráno probudily, tak je Pochodeň nakrmila, pak je pochovala a zpívala jim písničky. Strašně hezky si s nimi u toho povídala. Obě děti, Uhlík i Hnědulka, měly radost. Když maminka viděla, že Uhlík i Hnědulka jsou unavení, tak je dala do postýlky a přikryla je hnědou dečkou. Oba dva si ještě chvilku povídali a pak usnuli. Maminka si uklidila a pak se umyla a šla také spát, aby druhý den byla zase odpočinutá.

První měsíce života dvou malých čertíků

První měsíc od narození dvojčat Hnědulky a Uhlíka jim utekl jako voda a už tu byl druhý měsíc jejich života. Ale Hnědulka a Uhlík už nespali pořád, jako zpočátku. Už si občas hráli s chrastítky. A kromě jídla se taky na maminku už smáli a když se po obědě najedli, tak Hnědulce a Uhlíkovi maminka, protože měla také ráda hudbu, pustila kazetu s dětskými písničkami. 
Když pak maminka viděla, že děti jsou spokojené a že jim nic chvilku nechybí, tak si na chvilku odešla pověsit prádlo. Část prádla byly dětské dupačky a trička a plenky. Pak šla zkontrolovat děti a když byly v pořádku tak je pohladila, otočila kazetu a pak si šla umýt nádobí. A když to udělala, tak Hnědulku a Uhlíka teple oblékla, pak oblékla sebe, dala děti do velkého kočárku a šla ven na procházku. 
Padalo zrovna listí. A podzim byl hezky barevný a tak se to dětem i mamince moc venku líbilo, že tam byli celé odpoledne ! A když potom přišli domů, tak bylo 5 hodin. Maminka je trochu vysvlékla, připravila všechny věci a pak je vykoupala, potom jim dala čisté oblečení, pak je nakrmila a dala je do postýlky. Hnědulka i Uhlík si chvíli povídali a maminka si zatím uklidila věci po koupání. Když to měla všechno uklizené tak šla ještě na chvilku za Hnědulkou a Uhlíkem do pokoje. Když viděla, že děti ještě pořádně nespí tak je ještě vzala jednoho po druhém z postýlky, pochovala je a dala jim každému pusu, položila je zpět do postýlky a šla si dělat něco k večeři. Pak ještě chvíli četla knížku a když pak přišel domů Ohníček, maminka mu vyprávěla, jaký byl dnešní den. Ohníček si snědl večeři, podíval se na děti, počkal na maminku až se umyje a pak šli oba také spát.

Jak šli čerti na výlet

Jednou v pondělí byl krásný podzim. Tak se maminka Pochodeň rozhodla, že své děti vezme na první výlet. Maminka Hnědulku a Uhlíka oblékla a šli na vlak. Jeli asi 5 hodin. Cestou vlakem viděli jak padá listí. Vystoupili na stanici, která se jmenovala Smrkov. Poté co vystoupili a šli asi půl hodiny, došli do parku, kde byly stromy a cestičky. Na každé straně cestičky rostl liliovník tulipánokvětý a padalo z něj krásně barevné listí. Bylo krásné počasí, modrá obloha a dětem se to moc líbilo. Když byly asi 3 hodiny odpoledne tak maminka Pochodeň s Hnědulkou a Uhlíkem došla na vlak a jeli zpátky domů. Když dojeli domů tak jim maminka uvařila večeři a pak je dala spát a měla radost jak ten den byl hezký. Potom se ona sama najedla, přečetla si knížku a protože byla unavená, šla rovněž spát.

Jak se Uhlí s Hnědulkou naučili mluvit

Poslední měsíc byla už na podzim tak strašná zima, že maminka dětem a sobě musela vyndat zimní oblečení, aby dětem nebyla venku zima. Šli se podívat na poslední den podzimu, už tam moc dlouho nevydrželi, asi čtvrt hodiny, a pak se vrátili domů. Maminka jim uvařila čaj z heřmánku a dala jim ho vypít, aby jim bylo tepleji. A pro sebe si uvařila normální čaj. Pak, když to maminka s dětmi vypila, tak si s nimi sedla na židli a četla jim knížku s pohádkou. Ta knížka se jmenovala „Jak rostou kytky“. Knížka byla plná pohádek o kytkách, četla jim to asi hodinu a když kus přečetla a byl zrovna konec pohádky, tak tu knížku uklidila do knihovny. Pak si vzala Hnědulku a Uhlíka do obýváku, na zem jim dala dřevěné autíčko a dřevěnou mašinku, které dostali od tatínka a šla si umýt nádobí, ale přitom na ně stále dávala pozor. Když to nádobí umyla tak si vzala Hnědulku a Uhlíka na klín, sedla si s nimi na sedačku a učila je mluvit. Za chvilku uměly říci „máma“ a „táta“. Když to Pochodeň slyšela, měla radost, že se děti naučily něco nového. Dala jim pusinku, usmála se na ně, dala je do postýlky, přikryla je hnědou dečkou a říkala si jak ty děti jsou šikovné. Pak, když bylo šest hodin večer, dala Hnědulce a Uhlíkovi večeři, sama se také najedla a když přišel tatínek a ptal se „Co Hnědulka a Uhlík umějí ?“, hned mu vyprávěla jak se děti naučily říkat „táta a máma„. Ohníček měl z toho velkou radost a tak šel za dětmi, pozdravil je, pohladil je po vláskách a děti potom usnuly a spaly až do rána. Ohníček a maminka Pochodeň si také dali dobrou noc a šli také spát.

Jak táta Ohníček slavil narozeniny

Byl první zimní den a Ohníček měl narozeniny. Bylo to zrovna ve středu. Ohníček přišel ve dvě hodiny odpoledne domů, Uhlík a Hnědulka ještě spali a Pochodeň četla knihu. Ohníček dal Pochodni pusu a pohladil ji. Pochodeň dočetla odstavec v knížce a šla pro Uhlíka a Hnědulku, kteří už byli vzhůru. Když maminka přišla do pokoje, děti se smály. Maminka je přebalila do čistých plenek a zavolala tatínka, potom si tatínek vzal Hnědulku a maminka Uhlíka a odešli společně do obýváku. Tam si sedli na sedačku a maminka s Hnědulkou a Uhlíkem popřáli tatínkovi všechno nejlepší a hodně zdraví. Pochodeň dala Ohníčkovi pusu a spoustu dárků, Ohníček rozbalil dárky, mezi kterýma bylo i dřevo ze kterého Ohníček vyřezává v továrně hračky. Když rozbalil všechny dárky co dostal, tak se otočil na Hnědulku a Uhlíka a dal jim pusu, protože měl velkou radost. Potom je položil na zem, přinesl jim všechny hračky z pokojíčku, se kterými si vždycky hráli. Byly to kostičky, autíčko a malý dřevěný koníček. Pochodeň s Ohníčkem se na ně dívali, jak si pěkně hrají a jsou spokojené a měli z dětí radost.

První zima malých čertíků

Jednoho dne, bylo to v zimě, se Pochodeň probudila když šel Ohníček do práce a když se podívala z okna, viděla, jak padá sníh. Tak si řekla, že až se Uhlík s Hnědulkou probudí, tak po snídani půjdou ven. Když si toto všechno řekla, tak si šla ještě lehnout do postele. Bylo teprve šest hodin ráno. Za dvě hodiny slyšela Pochodeň Hnědulku a Uhlíka, tak se umyla, vyčistila si zuby a šla se na ně podívat. Obě děti už byly vzhůru a zpívaly si. Když je maminka viděla, tak se na ně usmála, dala jim pusinku a vzala je z postýlky. Dala Hnědulce a Uhlíkovi snídani, pak se také nasnídala, oblékla sebe i děti a šli se podívat ven, kde bylo zrovna bílo a padal sníh. Maminka postavila dětem sněhuláka, ukázala jim jak se dělá sněhová koule a protože již bylo pozdě odpoledne, tak šli domů. Maminka Pochodeň je svlékla, dala jim hračky a teplý čaj a šla se převléknout také.

O tom, jak Uhlíkovi a Hnědulce přišel Mikuláš

První týden v měsíci prosinci do rodin a k dětem chodí Mikuláš. K Ohníčkovi a Pochodni přišel 5. prosince ve čtyři hodiny odpoledne. Mikuláš měl mitru a ta mitra byla celá červená a na tom měl zlatý kříž. Na šatech měl červený přehoz a tam měl také kříž. Mikuláš byl velký, měl dlouhé bílé vlasy, bílé rukavice a berlu která byla na konci zahnutá. To měl v jedné ruce a ve druhé měl zvonek, kterým dětem oznamoval, že zrovna přišel právě k nim. 
Když zazvonil, maminka Pochodeň otevřela dveře od jejich bytu a Mikuláš do nich vstoupil. Taky měl s sebou jednoho malého čerta a dva anděly, kteří byli bílí a měli křídla a na hlavách měli čelenky se stříbrnou hvězdou. Pak se Mikuláš Pochodně zeptal, jestli děti byly hodné a když Pochodeň s Ohníčkem řekli že ano, tak Mikuláš obě děti pohladil a dal jim každému balíček, který byl zavázán stuhou. Ten se zlatou patřil Hnědulce a druhý, který byl zavázán stříbrnou stuhou, patřil Uhlíkovi. V těch balíčcích měli banán a dvě hračky a když jim to Mikuláš dal, tak se s nimi se všemi rozloučil a i s anděly i s čertem odešel, aby navštívil i další děti. Dětem i mamince se ten den moc líbil. A tatínkovi taky. A protože byl začátek prosince tak se už těšili na vánoce a na svátky o kterých budou všichni spolu doma celý den.

Tři dny zbývali do Vánoc

Třetí týden v prosinci v neděli už tatínek Ohníček přinesl vánoční stromeček a tašku s věcmi na Vánoce, ve které byly poličky do pokoje pro Pochodeň k Ježíšku a další dárečky. Děti s maminkou ještě nebyly doma, tak se Ohníček převlékl do domácích šatů, došel si pro dřevo, které přinesl z práce, připravil si nářadí, rozsvítil si v pokoji a pak si sedl ke stolu a začal vyrábět dřevěnou mašinku pro děti k Ježíšku. To dřevo bylo strašně hezké. Když už tu mašinku měl skoro hotovou tak si ještě vymyslel, že jí udělá i okénko a otevírací dveře s klikou. Dělal to asi tři hodiny, pak to uklidil, aby na to děti nepřišly. 
Pochodeň s Uhlíkem a Hnědulkou přišli domů zrovna když s tím byl tatínek hotov. Ohníček Hnědulku, Uhlíka a Pochodeň pozdravil, maminka si svlékla bundu a pak svlékla Hnědulku a Uhlíka a vzala je do obýváku. Ohníček se zeptal Pochodně co má dětem uvařit k večeři. Pochodeň jim chtěla uvařit krupicovou kaši, tak tatínek Ohníček uvařil dětem krupicovou kaši. Když měl Ohníček pro děti uvařenou večeři, vzala si Pochodeň talíř pro Hnědulku a Ohníček si vzal talíř pro Uhlíka. Pak si vzali každý jedno dítě, sedli si s nimi ke stolu do kuchyně, popřáli jim dobrou chuť a začali je krmit. 
Dětem Uhlíkovi a Hnědulce to moc chutnalo a každou chvilku se dívali na maminku a na tatínka a strašně se přitom usmívali. Maminka Pochodeň a tatínek Ohníček měli radost, že se na ně děti usmívají a že tak hezky papají. Už to měli skoro snědené, když bylo už půl sedmé a v televizi začínal zrovna Večerníček „Maxičert Fík“ to byl totiž zrovna nový seriál. Pak Ohníček a Pochodeň utřeli Uhlíkovi a Hnědulce pusinky a šli do obýváku, pustili si televizi a sedli si do křesel. 
Maxičert vypadal asi takto: měl 4 nohy, krátký ocas, velké rohy. Zkrátka vypadal jako pes, ale nebyl to pes. A ten Maxičert chodil z jednoho konce světa na druhý, chodil různě po světě jak sám chtěl a jak se mu zrovna líbilo. On totiž zapomněl, odkud přišel a že se o něj starala jedna moc hodná holčička, která měla jeden copánek, zlaté vlasy, byla malá a chodila do 1. třídy. Dokud jí nenašel tak Večerníček „Maxičert“ pokračoval každý večer v půl sedmé. Když Večerníček řekl „Dobrou noc, děti !“ a skončila pohádka, Pochodeň a Ohníček šli do pokoje uložit děti do postýlek. Přebalili je, dali jim čisté oblečení na spaní, pak jim dali dobrou noc. Maminka Pochodeň a tatínek Ohníček dali dětem každému pusinku a šli do obýváku. Byly tam zrovna zprávy, tak se na ně koukli. Pak se umyli, dali si dobrou noc, tatínek Ohníček dal mamince Pochodni pusu, Pochodeň Ohníčkovi taky a šli rovněž spát.

První Vánoce u čertů

Byla středa, byl Štědrý den a tatínek Ohníček měl už také volno, protože začal vánoční svátek. Tatínek Ohníček a maminka Pochodeň si udělali snídani, měli vánočku a k tomu kakao. Ta vánočka byla s máslem. Když se tatínek Ohníček a maminka Pochodeň najedli, maminka umyla nádobí po snídani a řekla tatínkovi Ohníčkovi ať jde vzbudit děti Uhlíka a Hnědulku. 
Ohníček šel vzbudit děti a maminka šla pro stojan na vánoční stromeček. Dala stromek do stojanu a pak si došla pro ozdůbky. Dala tam červené kuličky a červené svíčičky a nahoru na stromeček červenou kometu. Stromeček byl moc hezký. Když Pochodeň stromeček dodělala, šla se podívat do pokoje za dětmi a Ohníčkem. Když vešla do pokoje, viděla, že děti jsou už oblečené. Ohníček je položil na koberec a dal jim hračky, povlékl jim čisté povláčky na peřinky, ustlal a vzal Hnědulku s Uhlíkem do obýváku. Tam čekala maminka až přijdou, aby dětem udělala snídani. 
Byl Štědrý den a tak jim udělala vločkovou kaši a trošku jim ji osladila medem a k tomu jim udělala normální čaj. Když maminka Pochodeň měla snídani hotovou, dali s tatínkem Ohníčkem děti do kuchyně ke stolu na židličky a dali jim snídani. Když Hnědulka a Uhlík dojedli, Ohníček a Pochodeň jim vyprávěli, že večer přijde Ježíšek a děti poslouchaly a měly z toho všeho hroznou radost. Maminka a tatínek jim ještě vyprávěli o tom, že se u vánočního stromečku zpívají koledy a že určitě dostanou strašně moc dárků. Děti se začaly smát a mrskat nožičkami a ručičkami. Pochodeň a Ohníček šli s Hnědulkou a Uhlíkem do obýváku a tam je položili na zem a přinesli jim hračky. A když si krásně hrály tak maminka a tatínek odešli na chvilku do pokoje, kde měli dárky pro Hnědulku a Uhlíka. Když všechny dárky zabalili, odnesli je do obýváku k vánočnímu stromečku a viděli, že si Uhlík s Hnědulkou krásně hrají a že se u toho smějí. Měli radost, jaké mají hodné děti. 
Ale to už byl pomalu večer, bylo pět hodin. Maminka s tatínkem rozsvítili vánoční stromeček, pustili koledy a dali dětem dárky. Hnědulka dostala panenku ze dřeva, kočárek ze dřeva, růžové dupačky a růžové tričko. Uhlík dostal dřevěné autíčko a vláček. Pochodeň dostala hezkou knížku a poličky na zeď do pokoje a tatínek Ohníček dostal klobouk. Maminka a tatínek byli moc rádi, že mají Hnědulku a Uhlíka a měli radost, že jim mohli dát takové hezké hračky. Když maminka Pochodeň a tatínek Ohníček dali dětem i sobě všechny dárky, tak si vzali každý jedno dítě na klín a zpívali jim písničky. Když Uhlík s Hnědulkou seděli s maminkou a tatínkem u stromečku, drželi si každý svoji hračku a krásně se usmívali. Když už byly děti moc unavené, maminka Pochodeň s tatínkem Ohníčkem je společně uložili do postýlky, dali jim pusinku a pak se vrátili zpátky ke stromku. Tam si ještě chvíli zpívali vánoční koledy a když už byli i oni moc unavení, tak se umyli a šli také spát.

U čertů po Štědrém dni

Když se maminka probudila a viděla, že venku padá sníh a je bílo řekla si, že dneska zůstane s Hnědulkou a Uhlíkem doma a budou si hrát, zpívat a číst knížky. Když to takhle hezky všechno vymyslela, co budou celý den dělat, ještě si chviličku poležela v posteli, protáhla se aby se dobře probudila a pak teprve vstala a šla na záchod a umýt se. Vyčistila si zuby a umyla si obličej po noci, oblékla se a pak si řekla, že se podívá do dětského pokoje na Hnědulku a Uhlíka, jestli spí. Otevřela dveře od pokoje a koukla se na ně. Viděla, že Uhlík i Hnědulka ještě spí a že se tváří spokojeně. Potichu zase dveře zavřela a šla si do kuchyně udělat snídani. K snídani si vyndala chleba z chlebovky, namazala si ho máslem a dala si na něj marmeládu. K pití si dala čaj s citronem. Pak si sedla ke stolu a začala jíst. 
Když byla v půlce krajíce, vzbudil se tatínek Ohníček, který spal v posteli. Šel se umýt a vyčistit si zuby. Když všechno udělal, šel do kuchyně pozdravit Pochodeň, která snídala chleba s marmeládou a čaj s citronem a docela jí to přišlo po Štědrém dnu vhod, zrovna takováhle snídaně. Když se Pochodeň najedla, umyla si po sobě nádobí od snídaně a šla se podívat na děti. Otevřela dveře od pokoje a Hnědulka a Uhlík se zrovna probouzeli. Když maminka Pochodeň viděla Hnědulku a Uhlíka, řekla jim: 
„Dobré ráno! Jak jste se vyspinkali ?“ a oni se začali hrozně smát. Pohladila je po vláskách a řekla jim „Tak už budeme vstávat !“ Odkryla jim hnědou peřinku, kterou měli na sobě, aby jim nebyla zima. Také se koukla, jestli nemají mokré plínky a když měli, tak jim je maminka vyměnila, aby byli v suchu. Pak je převlékla do denních šatů. Hnědulce dala růžové dupačky a růžové tričko co dostala od Ježíška k vánocům a zrovna jí to hrozně slušelo. Maminka Pochodeň měla z toho hroznou radost, že v tom vypadá moc hezky. Oblékla i Uhlíka, dostal žluté tričko a žluté dupačky. Oběma čertím dětem to moc slušelo. Pak maminka zavolala Ohníčka a zeptala se, jestli už je po snídani. Když jí řekl že ano, maminka Pochodeň ho poprosila, aby vzal děti do obýváku, aby jim mohla ustlat jejich postýlky. 
Tatínek vzal Hnědulku a Uhlíka na ruku a šli spolu do obýváku. Tam je tatínek položil na speciální sedačku pro dvojčata a pustil jim televizi. Zrovna dávali pohádku o holčičce, která měla dlouhé vlasy, nosila brýle, chodila do 4. třídy a vždycky odpoledne, když přišla ze školy, chodila ven, protože měla hrozně ráda barevné kytičky. Vždycky si utrhla nějaké kytičky a odnesla si je domů, aby to měla doma maminka a ta holčička pěkné. Když skončila v televizi pohádka, Ohníček televizi vypnul a vzal děti na snídani. Měly zrovna piškoty a mléko. Vzal si na klín obě děti a pomalu je krmil. Krásně papaly. Asi za pět minut měly snědeno. Když děti snídani dojedly, tatínek Hnědulku a Uhlíka pochválil, jak jsou šikovní a jak moc dobře a hezky papají. Utřel jim pusu žínkou, chviličku je pochoval a položil je do obýváku na koberec. Vedle z pokojíčku Hnědulky a Uhlíka vzal knížku, kterou jim maminka Pochodeň a tatínek Ohníček četli na pokračování. Knížka se jmenovala „Jak rostou kytky“ a byly v ní krásně barevné obrázky kytiček. Ohníček dětem ty obrázky ukazoval a jim se to moc líbilo. 
Když se Ohníček staral o děti, došla si Pochodeň zatím na nákup, aby měli Hnědulka, Uhlík, Pochodeň a Ohníček co jíst. Když Pochodeň odešla, děti začaly být trošku unavené a tak je tatínek Ohníček dal na chvíli obě do postýlky, aby si odpočinuly. Přikryl je dečkou, přivřel dveře od pokoje a šel do obýváku. Vzal si knížku z knihovny a než si děti odpočinuly, četl si ji. Když přišla maminka z obchodu s potravinami, tatínek Ohníček si dočítal odstavec v knížce, který začal číst. Pochodeň se zeptala „Kde jsou děti ?“ a Ohníček jí řekl, že jsou v postýlce, protože byly moc unavené. Maminka se šla podívat na Hnědulku a Uhlíka do dětského pokoje. Děti nespaly, koukaly a když maminka přicházela k jejich postýlce, tak se na ni upřeně dívaly. A tak jim maminka pustila pohádku O Šípkové Růžence a děti poslouchaly, až z toho zase usnuly.

Třetí den po Vánocích

Byl čtvrtek ráno. Venku byla ještě hrozná tma a na nebi svítily žluté hvězdičky. Byl tam i jeden měsíc. A na zemi bylo bílo. Na každém rohu v ulici byly tři malé stromky. A na těch stromcích svítila světélka. Na jednom stromku svítila červeně, na druhém růžovo ..... fialově a na třetím jenom žlutě, na to padal sníh. Bylo to hezké. Pochodeň zrovna vstávala a když se podívala z okna, viděla, jaká je venku tma. Ustlala si postel a šla si postavit na čaj. Když si postavila na ten čaj, šla se do koupelny umýt. Potom šla zpět do kuchyně, udělat si snídani. Udělala sobě i dětem puding s piškoty a k pití kakao. Když připravila snídani, došla si pro děti do pokoje, protože už byly vzhůru. Vzala z postýlky Hnědulku i Uhlíka, dala jim pusinku a šli společně do kuchyně, kde měli nachystanou snídani. Maminka Pochodeň dala Hnědulku a Uhlíka do sedačky, dala je ke stolu a dala jim bryndáčky. Popřáli si dobrou chuť a maminka je začala krmit. Dětem snídaně moc chutnala, tak to snědly hodně rychle. Když to maminka Pochodeň viděla, měla z toho velkou radost. Pak Hnědulce a Uhlíkovi umyla pusinky, sedla si ke stolu a dojedla si snídani také. 
Když dojedli všichni tři, maminka se zvedla od stolu a posbírala všechno nádobí po snídani. Dala ho do dřezu a vzala si Jar na nádobí a všechno to nádobí umyla. Přitom se občas koukla na Hnědulku a Uhlíka, kteří mrskali ručičkami, že to úplně vypadalo jako kdyby tleskali mamince, která když umývala nádobí, tak Hnědulce a Uhlíkovi přitom zpívala. Když to nádobí za chvíli umyla, vzala Hnědulku a Uhlíka i se sedačkou z kuchyně do obýváku. Pak Hnědulce a Uhlíkovi došla do pokoje pro knížku která se jmenovala „Jak rostou kytky“, kterou měly děti moc rády, protože tam bylo ještě moc pěkných pohádek o kytkách, které jim maminka Pochodeň ještě nečetla. Tak si maminka sedla do křesla a otevřela knížku a začala jim číst další pohádku. Hnědulce a Uhlíkovi se to moc líbilo, až z toho usnuli v sedačce, ve které seděli. Když to maminka Pochodeň viděla, byla ráda , že Uhlík s Hnědulkou takhle krásně spinkají. Došla jim do pokoje pro dečku, na které byli malí čertíci. Přikryla Hnědulku a Uhlíka, sedla si zpátky do křesla, vzala si jehlice a vlnu na pletení , protože se rozhodla, že Hnědulce a Uhlíkovi uplete čepičku a svetr. 
Už bylo pět hodin večer, když maminka doplétala první svetr, který patřil Uhlíkovi. Pak přišel Ohníček z práce, převlékl se, vzal si bačkory a šel za Pochodní do obýváku. Když viděl, že Hnědulka a Uhlík spí, potichu přišel k mamince Pochodni, pohladil ji a potichu se zeptal „Jaký byl dnešní den ? A co Hnědulka a Uhlík dělali dneska nového?“ Pochodeň řekla Ohníčkovi, že Uhlík a Hnědulka jsou moc hodné děti a dneska vůbec nezlobily. Ohníček měl z toho velkou radost a podíval se přitom na děti, které ještě pořád krásně spaly. Když to tatínek Ohníček viděl, usmál se taky a zeptal se maminky Pochodně, jestli už pro ně nemá začít dělat večeři. Bylo totiž už šest hodin večer. Maminka Pochodeň řekla Ohníčkovi, že už asi ano. Ohníček se zeptal maminky Pochodně, co jim má dneska udělat. Pochodeň řekla, že v lednici je zbytek piškotové buchty, že už by se měla dojíst. Tak jí tatínek Ohníček vyndal z ledničky, aby nebyla moc studená, dal ji na talířky, pak ji ještě rozkrájel a k pití udělal kakao. Pak se zeptal maminky, co má udělat pro ně dva a maminka Pochodeň řekla, že nějaký obložený chleba se sýrem a vajíčko a k pití jim uvařila šípkový čaj. 
Pak bylo půl osmé a Pochodeň s Ohníčkem si vzali večeři k televizi a přitom se dívali na zprávy. Když už zprávy pomalu končily, Ohníček s Pochodní dojídali večeři. Když dojedli, šli se podívat za Hnědulkou a Uhlíkem do obýváku, jestli už jsou vzhůru. Hnědulka a Uhlík se už probudili a když viděli maminku Pochodeň a tatínka Ohníčka, tak si zívli. Otevřeli očička a ještě se na ně usmívali. Tatínek Ohníček a maminka Pochodeň si vzali každý jedno dítě, koukli se, jestli nejsou mokré, pak je svlékli a vzali je do koupelny, kde je umyli. Když je umyli, dali jim čisté prostěradlo do postýlky a čisté prádlo. Hnědulku oblékli do žlutého trička a žlutých dupaček, Uhlíkovi dali zelené tričko a žluté dupačky a oběma dětem to moc slušelo. Když Ohníček a Pochodeň obě děti, Uhlíka i Hnědulku oblékli, tak je vzali do kuchyně, tam je posadili do sedačky, řekli jim „Dobrou chuť !“ . Pak jim dali buchtu z piškotů a k tomu kakao. Protože už byl večer a Hnědulka i Uhlík byli rozespalí, tak jim šlo pomaleji jíst. Trvalo jim to asi čtvrt hodiny, než snědly večeři. Když Hnědulka a Uhlík dojedli, maminka Pochodeň a tatínek Ohníček utřeli Hnědulce a Uhlíkovi pusinky, vzali si je ze sedačky do náruče a ještě chvilku jim zpívali. Pak jim dali pusinku a odnesli je do postýlky, kde měli čisté prostěradlo, aby se jim dobře spinkalo. Přikryli je bílou peřinkou, pohladili Hnědulku a Uhlíka po hlavě a potichu odešli z pokoje. Pak se maminka Pochodeň a tatínek Ohníček umyli, vyčistili si zuby a šli také spát. Zdálo se jim, že venku na nebi je hrozná tma a svítí tam hvězdičky. A dvě z těch hvězdiček jsou Hnědulka a Uhlík a ty dvě poslední jsou oni dva. Zdál se jim moc hezký sen.

Poslední pátek v roce

Začínalo už svítat, když se maminka Pochodeň probudila. Ustlala si postel a pak šla do koupelny, umyla si zuby a obličej. Pak šla do kuchyně, udělat si snídani. Když se Pochodeň nasnídala, šla do dětského pokoje. Hnědulka a Uhlík už byli vzhůru a těšili se na nový den. Maminka dala Uhlíkovi a Hnědulce pusu, přebalila je, dala jim čisté prádlo a vzala je do kuchyně. Tam je posadila do sedačky a řekla jim „Dobrou chuť !“ a dala jim rohlík s mlékem. Hnědulce a Uhlíkovi snídaně moc chutnala. Když dojedli, maminka Pochodeň jim utřela pusinky, vzala nádobí ze stolu a umyla ho. Když to bylo hotovo, zazvonil telefon a maminka Pochodeň ho zvedla. Když maminka Pochodeň slyšela, že jí volá sestra, měla hroznou radost. Sestra jí moc prosila aby za ní s Hnědulkou a Uhlíkem přijela aby s ní oslavili konec roku. A to až na Moravu ! Pochodeň řekla, že přijedou a její sestra z toho měla radost. Pak se obě rozloučily a maminka položila telefon. Když to Hnědulka a Uhlík uslyšeli, měli z toho hroznou radost a všichni se těšili, že budou spolu.

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací