Z deníčku Markétky

zobrazeno 686×

Vložil(a): adunka14, 2. 7. 2016 21.47

,,A zase jsem na zemi. Maminka mě zase položila na zem mezi takové barevné věci, kterým říká hračky. Ale co s tím mám jako dělat? Nic. Radši začnu řvát. Chci k mamince."

,,Jé, maminka mě vzala k sobě, dala mi velkou pusinku a dá mě do šátku. To jsem ráda. Všechno sleduji. Vidím velké kovové věci (hrnce), do kterých maminka dává takové divné věci. Nee počkat, to je jídlo. Ale já ho zase nedostanu. Budu mít zase tu divnou žlutou tekutinu, které maminka říká jablečná přesnídávka. Ale to nechci. Usínám."

,,Kde to jsem? Usnula jsem na mamince a teď ležím v té velké posteli. Rozhlížím se a vidím...maminku. Usmívám se, natahuji ručičky a přetáčím se na bříško. Maminka už jde, bere mě do náruče a dává pusinky. Teď mi sundá tu mokrou plenu. Uf, to je pohoda, tak čůrám. Maminka se směje, tak jsem to asi udělala správně. Přetáčím se na bříško a maminka mě zase otáčí na záda. Chce mi dát plenku. Aspoň jsem dostala tu pohodlnou látkovou. Jéé, to je pohodlí."

,,Zase jsem na zemi u hraček a maminka se mnou. Leží vedle mě a povídá mi. Je to moc zajímavé a tak jí chytnu pusinku a vlasy. Směje se."

,,Už přišel čas na tu podivnou žlutou tekutinu. Jsem usazena do lehátka a čekám. Maminka má hezkou věc v ruce, které se říká lžička a na tom má tu přesnídávku. Prosím mě, ať otevřu pusinku, ale já nechci. Přibližuje mi to k pusince, ale já jí držím pevně sevřenou. Pak nakonec pootevřu a maminka šup do pusy. Nelíbí se mi to, tak řvu. Maminka mě bere z lehátka a dává mi prso. Jupí, to mám moc ráda. Piju a piju a maminka vzdychá. Nechápu proč, vždyť dělám všechno správně."

,,Byla jsem oblečena a usazena do nosítka. Jdeme pro mého brášku do školky. Všichni mu říkají Domča. Aspoň se podívám ven."

,,Hrajeme si. Bráška má v ruce takové pěkné malé věci. Chci je a tak natahuji ručičky. Nedá mi je. Maminka mě bere stranou a říká, že to nesmím a dá mi zase chrastítko. Vezmu ho a hned ho zahodím. Chi ty malé věci, co má bráška."

,,Ležím nahatá a čekám. Asi zase bude večer. Maminka mě nese do vany. Vodičku mám ráda. Kopu a cákám. To je paráda. Dostanu do ruky kačenku a hned jí ochutnám. Zvedám hlavu a rozhlížím se. Vidím i další hračky a natahuji ručičky. Maminka mi podává další hračky. Jsem spokojená. Maminka mi vodou polévá hlavičku a já u toho cákám ještě víc. Voda je všude a to se mi moc líbí. Teď si maminka bere mýdlo a dává mi ho všude na tělíčko. To už se mi moc nelíbí. Spláchne mě. A vyndavá mě ven. Ale to nechci. Tak řvu..."

,,Ležím na přebalováku a maminka mě maže krémem. Chci se přetočit, ale otočí mě zpátky. Pak mi nandá plenku a chystá pyžamko. Mezitím se otočím se bříško a rozhlížím se. Ale maminka mě přetáčí zpátky na záda. Nelíbí se mi to, začnu křičet. Obleče mě a já se vztekám. Konečně hotovo. Vezme mě do náruče a já vím, že teď přijde to hlavní-maminčino mlíčko. Moc se těším a tak se začnu smát. Maminka se směje se mnou. Bere mě k bráškovi do postele a povídá si s ním. Bráška se se mnou mazlí a to se mi moc líbí. Mám ho ráda. Dá mi pusinku. Odcházíme.

,,Ležíme s maminkou v posteli a piju mlíčko. To je to nejlepší, co může být. Bumbám a přemýšlím, co jsem všechno zažila a co bude, až se vzbudím. U toho ještě tahám maminku za vlasy a kopu nožkama. Hladí mě po hlavičce a dává pusinky. Usínám a moje poslední myšlenka patří mamince: Mám tě ráda, maminko."

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (7 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 14. 5. 2018, 8.01

Moc hezký napsané

Mygara

Mygara, 24. 2. 2017, 19.54

krásně napsané a i hodně vtipné

Fuga

Fuga, 1. 2. 2017, 13.25

jsi krásná a vtipná, Markétko .-)

Petra Schoberová, 6. 7. 2016, 21.51

Moc krásné, u konce mi až vhrkly slzičky

Minnie, 3. 7. 2016, 21.30

Moc krásně napsané a i vtipné

Katka

Katka, 3. 7. 2016, 15.39

Škoda, že ta miminka tak rychle vyrostou.

snany, 2. 7. 2016, 22.58

Krásně napsané, příběh plný lásky

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů