Víkend v mlýně

zobrazeno 689×

Vložil(a): snany, 26. 11. 2017 16.31

Manžel měl konečně trochu volna, tak jsme se rozhodli, že někam vyrazíme a necháme se malinko rozmazlovat:-D ( ještě aby ne, za ty peníze)Kočka zůstala doma, svůj podíl peněz vyplácala za zvěrolékaře ( nakonec ji manžel doléčil sám, jen má jeden článek na tlapce nefunkční, plastika až budeme milionáři- takže v jiném životě) 

Dcera neskutečně natěšena, ve škole nebylo nikoho kdo by nevěděl, že někam jedeme ( naštěstí k nám v době naší nepřítomnosti nepřišel žádný nezvaný host), jen si nezapamatovala název penzionu, takže učitelky, ředitelka, kuchařka i uklízečka hádaly i manžel měl ztrátu paměti.

Manžel, ač ubytování objednával, netušil jak dlouho pojedeme a kde se vlastně penzion nachází, jaké bylo překvapení, když mu navigace ukázala 24 km., není třeba dlouho cestovat, hlavně odpadlo obligátní " už tam budeme, kdy tam budeme?" a nahradilo ho " už jsme tady?". Alespoň se dříve mohlo na koníky ( ale nebudu předbíhat)

Mlýn vodníka Slámy se nachází v Háji ve Slezsku. Rozlehlý areál s širokou možností přírodní zábavy- lukostřelba, lodičky, koníci,

přírodní hřiště a další. Jen bych se obešla bez televize na pokoji ( velké lákadlo pro manžela a děti). Pokoj malý, ale stylové zařízený, čistý, přetopený, v ceně čokoládové bombony a láhve s vodou, všude spoustu polštářků a ručníků ( skoro na každou část těla jeden).

V rámci zachování " míru na bojišti" spal manžel s dcerou na rozkládacím gauči ( myslím, že doteď mě proklíná) a já synem na manželské posteli ( spalo se nám královsky).

Hned při příjezdu se muselo na koníky, syn zásadně odmítal sednout na poníka velikosti většího psa, dcera nadšená i z velkého koně (a to je u nás skoro se vším).

Večeře probíhala z domácích zásob, asi nejlepší varianta pro děti. Pak jen spát ( jak kdo :-D)

Ráno snídaně. Kde jsou všichni hosté? Nikdo tady není, ani personál, hlavně, že je jídlo:-D Kaše není, zachránila to okurka, šunka a sýr. ( výběr velký, jen pro rozmazlence typu Lucka nic). 

Po snídani opět koníci, koníci a koníci..., procházky po okolí, žádní lidé ( v listopadu jsou všichni zalezlí). Oběd ( plno, už vím kde jsou všichni schovaní) sezónní jídelní lístek- kačena nebo chobotnice, mezi nimi schovaný kuřecí a telecí řízek, je vybráno. Při čekání přestáváme mít hlad, děti si kreslí a hrají s dřevenými figurkami, konečné jídlo s oslovením madam a pane:-D Odpoledne návštěva vláčkodráhy v místním klubu modelářů, dcera se nudí, syn zklamaný, že si nemůže nic koupit ( nic neprodávají). Večer koníci, koníci a koníci...Večeře zeleninový salát kachnou a paštika na pokoj. Manžel se přecpal, nikomu nechutnalo.

Ráno snídaně ve stejném stylu a složení, hlavně, že mají okurku, sýr a šunku ( týden bych tam být nemohla). Zase koníci, koníci a koníci... a domů ( těšila jsem se na jogurt).

Doma zima, kočka naštvaná ( chodila za ní moje mamka, asi i proto:-D), manžel utahaný ( že jsem vůbec někam jezdil :-D), dcera chce koníka, syn tulí jeho postýlku. Já si dávám jogurt a pak mám dva dny průjem:-D 

Bylo fajn!

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (28 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 18. 5. 2023, 8.19

Jako věřím tomu, že takový společný víkend je fakt fajnový. My chceme letos vyrazit taky někam pořádně do přírody, abychom byli s manželem sami. Teď jsme si to dlouho sami pro sebe neužili, takže už se fakt těším! Jen musíme ještě přes Bondsys https://www.mk-vision.cz/bondsys/ koupit nějaké dluhopisy, abychom diverzifikovali finanční portfolio a pak to půjde samo!

taky jsme jednou byli na víkend ve mlýně

Žofinka

Žofinka, 20. 4. 2018, 10.30

Opravdu super tip na víkend:-)

Čertice, 1. 12. 2017, 22.05

Tak příště jen ty koně a spát a jíst doma

Janna, 1. 12. 2017, 14.11

Super příběh Pobavila jsem se Koníci, koníci a zase koníci... Krásně napsáno.

Adrianita, 28. 11. 2017, 19.32

Hezký příběh

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 28. 11. 2017, 7.14

To je fajn že aspoň ti koníci a nejlepší byla vzdálenost od domova 😁

Jarka mmm, 27. 11. 2017, 16.30

hezký a vzdálenost od domova mě fakt pobavila

Lenča Pešková, 27. 11. 2017, 14.40

Tak teď jsem se vážně zasmála 🙂 hlavně že jste si to uzili😁

Fuga

Fuga, 27. 11. 2017, 10.01

alespoň nebyl domácí stereotyp

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů