Vánoce Vánoce už za3měsíce

zobrazeno 999×

Vložil(a): zdenka84, 21. 9. 2017 20.08

Kdyžjsem byla malá Vánoce byly fajn, sice jsme 4 děti ,tak jsme dostaly oblečení,potřeby do školy ,sem tam nějakou tu hračku, ale žádný mega věci jak dnešní děti.Po porodu 1.dítěte jsem si představvala jaké budou Vánoce super s dětmi, ale nějak mne to celkem zklamalo,synův otec dorazil na Štědrý den ožralý jako prase, spálil kapra,takže zasmradil celý byt a nakonec jako bonus rozkopal vánoční stromek a dárky, které byly pro syna (v tu dobu 5 měsíců). Šílenství...obrečela jsem to a další roky to samé, protože jeho ,,skvělá ,, rodina má zvyk, že na štědrý den se jde chlastat na 12.00 a přichází se z putiky v 8večer,tak jak to pak vypadá ,že....:-(Po rozvodu jsem se synem slavila jeho 3.Vánoce konečně v klidu a pohodě sama,sice s neštovicemi,ale i přes tobylo fajn. jediné co se změnilo byly jen 3 dárky,protože jsem na víc neměla,ale i tak měl radost. Další Vánoce až do dnešní doby jsme slavili s otcem mé dcery a dětmi,děti dostaly víc, ale zase důležité a potřebné věci, sem tam hračku.Ale že bych za 1 dárek vyplázla tisíc korun a více to opravdu ne, radši víc menších. Oblečení,knížky, pastelky a další potřebné věci , i proto mne překvapila zajímavá debata několika mamin, které svým miminům pořizují dárky,ze kterých ještě k věku dítka nemají rozum a nebo dárky, které si přejí mamky a taťkové a koupí to dítěti akdyž se do debaty přidáte s tím, že vaše děti dostanou zimní oblečení,povlečení na postel,pastelky, knížky, jste za totální blbku, že nekoupíte značkové oblečení a drahé hračky....Ale proč? No ono se jinak funguje,když jste na to dva a když jste na to sama,ale to si tyto matky již neuvědomují, Že tu nejsou babičky,tetičky a další příbuzní, kteří dětem něco donesou. Spíš si říkám, co z takových dětí jednou vyroste,když jejich matky mají takovou představu o dárcích a haní obyčejné dárky. Ale opět každý rodič je jiný a každý rodič si to dělá dle svého.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (77 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

my preferujeme obyčejné dárky,máme sice 4 syny,ale i když jsme měli třebas jen prvorozeného,tak jsem preferovali jen ty obyčejné dárky.na co drahé,nebo tak,když je pak stejně přestanou bavit.

Žofinka

Žofinka, 19. 4. 2018, 9.25

U nás je to o Vánocích opravdu hrozné, tolik věci, které nevyužijeme

Tinka1993, 12. 12. 2017, 4.36

My kupujeme väčšinou oblečenie, toho nie je nikdy dosť a malému aj nejakú hračku

Fuga

Fuga, 9. 10. 2017, 17.45

já také kupuji dětem měkké dárky .-) a nemusí být značkové. a hlavně, někdy je potěší taková pitominka ve formě reklamního předmětu a hračky, které pečlivě vybírám, si nevšimnou

Janna, 1. 10. 2017, 21.13

Každý ať si dává dárky jaké chce. Ale určitě by dítě mělo dostávat na Vánoce dárky nejen praktické, ale i ty ze kterých by mělo radost. Nějaké hračky, něco co si opravdu přeje... A až si moje dítě bude jednou něco přát, tak mu udělám tu radost a k Vánocům mu to koupíme a pak je nám jedno, kolik to bude stát. Hlavní je, že z toho bude mít radost.

Katka

Katka, 8. 10. 2017, 12.30

Asi tak, nepočítáme hodnotu dárků podle toho co stojí, ale jestli je dítě potřebuje a chce. Kdybych chtěla dát jen dárek do 1000,- tak třeba nemůžu koupit kolo za 6,5 tis. bohužel ony ty větší kola ani o moc levnější nejsou, pokud člověk chce trochu kvalitu.

navji, 29. 9. 2017, 9.46

naprosto s vámi souhlasím, já sice nejsem samoživitelka, ale i tak jsme se s manželem a rodinou (někteří to sice nepochopili) dohodli, že každý maximálně jeden malý dárek, hraček má dost a oblečení také.....chceme, aby se od malička učil, že vánoce nejsou o dárcích, ale o tom, že je rodina spolu, popovídá si, zahraje hry (s našima na vánoce máme takovou tradici na Boží hod a pořád ji udržujeme , akorát teď třeba s vínem ).....bohužel někteří členové rodiny to nejsou schopní pochopit, tak tam asi zavládne tvrdá ruka....nechci takový dárek, odnes si ho!!!

Adrianita, 26. 9. 2017, 20.03

Přesně, každý si to dělá po svém. Nevím, co je naopak špatného na tom, když děti dostanou i drahé dárky, co by z nich podle vás mělo vyrůst!?

zdenka84

zdenka84, 26. 9. 2017, 13.41

jak jsem psala v článku je to kazdeho vec a kazdy ma pravo sem napsat co si mysli jak to u nej funguje a ze se docka negativni reakce...to je normalni....kazdy jsme jiny a kazdy to mame jinak:-)))takze si kazdy uzijte ty letosni Vanoce dle sebe )))

LucieS

LucieS, 25. 9. 2017, 22.09

Proč by z dětí, které dostávaly dle Vás "dražší" dárky mělo vyrůst hrozného? Sama jsem jedináček, ano, dostávala jsem vcelku drahé dárky a nemám pocit, že bych byla nějaká rozmazlená či co. Z Vašich příspěvků bohužel čiší, že nemáte peníze a závidíte ostatním. Napadlo Vás ale, že ti, co peníze mají, tak se třeba hodně museli snažit (studovat, v práci atd.)? Tak proč, když chudobou netrpíme, bych dceři neměla dopřát pěkné dárky?

Anna K.

Anna K., 26. 9. 2017, 11.53

Pravda, někdo na to má někdo prostě ne. Měla jsem to v dectvi podobně a taky nemám pocit že by to na mně zanechalo následky. Každý by se měl smířit s tím co má a neřešit jak je to v ostatních rodinách.

Petra Önder (petrao)

petrao, 26. 9. 2017, 12.01

Souhlasím s vámi. Ne vždycky musí byť děti zahrnute dárky rozmazlene.

zdenka84

zdenka84, 26. 9. 2017, 13.33

peníze mám a určitě nikomu nic nezávidím,je jedináček a jedináček...dle toho jak rodiče dítě vychovávají tak se chová pak samo ve svém životě.Je to samozřejmě na každém jak si to zařídí,já jen píšu jak to mám já....a závist v tom určitě není

jitkamety

jitkamety, 24. 9. 2017, 8.43

To je kazdeho vec,kazdy kupuje to,na co ma

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů