Trable v Ráji

zobrazeno 950×

Vložil(a): snany, 21. 5. 2018 21.31

V bytě máme nájemníka, postarší pán, říkejme mu třeba Tonda. Pan Tonda platil nájem nejprve sám, později probíral příspěvek na bydlení, který nám pravidelně posílal, dohodl se s manželem, že zajistí aby příspěvek šel přímo nám. To teď nudná klasika, ale úvod je nutný. Jenže jednoho krásného dne (jak pro koho, že...) pan Tonda musel akutně do nemocnice, zjistili mu vředy (mě už od včerejška bolí břicho - jen taková vsuvka, ať ví čtenář jak se cítím). Tuto informaci nám volala jeho bývalá žena (má jich několik), říkejme ji třeba Linda a prý ať se nebojíme, že peníze dostaneme, což se taky i stalo (čtenář jásá, že vše dobře dopadlo a zároveň netuší, proč takový zdánlivě banální příběh musel číst). Pan Tonda nám dokonce volá a oznamuje, že je stále v nemocnici a že má komplikace (život není jednoduchý) a tím jeho komunikace končí. Za pár dní volá paní Linda, že Tonda je v umělém spánku, zároveň se s námi chce sejít a prý po telefonu to nechce řešit, prý by měla zájem pronajmout si náš byt. Nevím zda se smát nebo plakat, každopádně neztrácí čas. Tonda spí a s ním i naše peníze (nestihl zařídit posílání přímo na náš účet), paní Linda je ovšem až moc vzhůru, stále se chce sejít (stejně už tam určitě bydlí a s ní i její tři dcery) a prý v bytě byla revize plynu a máme zaplatit výměnu nějaké trubky (si dělá srandu, ne...) Pan Tonda se stále neprobouzí (stejně jako naše peníze) tudíž mu nemůže ukončit smlouvu....Paní Lindu v bytě nechceme (opravdu nechceme a jestli ji manžel řekne něco jiného tak bude exmanžel). Já být v umělém spánku a vědět, že v bytě bydlí exmanželka, taky bych se raději neprobudila :-D Příběh má zatím otevřený konce (těžko říci na jak dlouho), každopádně čekáme, čekáme a čekáme (Linda se chce stále sejít)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (38 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 2. 8. 2022, 9.56

Snad má tenhle příběh dobrý konec. Každopádně v tomhle ohledu je lepší mít investice různě divezirfikované a rozdělené tak, aby vypadnutí jednoho kanálu nepoškodilo nějaký ekonomický chod rodiny. My máme třeba přes https://www.investice.cz/ukladani-do-zlata/ i nějaké investice do zlata, takže když by vypadl pronajímaný byt, pár měsíců jsme schopni přežít. Nicméně bych tam viděl východisko v tom, že se chce sejít paní Linda? Ta by mohla to překlenovací období rozčísnout a třeba z ní nakonec bude lepší nájemník?

no nezávidím,snad to dobře dopadlo.

jitka46

jitka46, 10. 2. 2019, 23.02

To by jen tak někdo nevymyslel, co se může stát.

louskacek2, 15. 7. 2018, 21.56

Hezky napsáno ten styl jakým píšeš se mi moc líbí.

Evanessa, 4. 7. 2018, 9.53

Já bych se s Linou sešla, řekla jí, že má smůlu a bylo by částečně vyřešeno

Adrianita, 8. 6. 2018, 21.48

Hmm, taky mě zajímá vyvrcholení, ale kdo ví, kdy to bude, že. Snad brzy.

Aliisha

Aliisha, 28. 5. 2018, 21.05

No nenudíš se. Jsem zvědavá na pokračování.

Janako

Janako, 27. 5. 2018, 21.33

Pokud je smlouva psaná na Tondu, tak bych Lindu vůbec neřešila.

Adrianita, 8. 6. 2018, 21.49

No, já ano, pokud bydlí v bytě.

Janako

Janako, 8. 6. 2018, 22.49

Pochopila jsem, že tam nebydlí a že ji tam nikdo nechce.

Mildret, 26. 5. 2018, 12.43

No to je mazec. Pana Tondy je mi trochu líto páč že to nejspíš nemůže. Ale je to dost nepříjemná situace.. každopádně s paní Lindou bych se asi nescházela..

petralak

petralak, 25. 5. 2018, 20.06

Jeee... Tak co nového? Co manžel? ... to jsou nervy!!

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů