Svatba, která málem nebyla

zobrazeno 1072×

Vložil(a): k.o.r.i.n.e.k, 15. 4. 2017 15.53

Jsme s manželem spolu už skoro jedenáct let a máme syna, kterému jsou dva roky. Syn se narodil v dubnu 2015 a já začala tlačit partnera do svatby. Když přišel v červnu z práce, tak jsem ho vzala na matriku, kde jsem měla ten týden telefonicky domluvený termín na 19. 9. Na matrice jsme vyřidli vše potřebné, syn byl moc hodný a usmíval se na paní matrikářku. Druhý den jsem vzala prstýnky, které jsem dostala po rodičích. Jsou skoro nepoužívané a šla jsem s partnerem a s kočárkem do zlatnictví, kde jsme si je nechali upravit na naší velikost. Ještě nám kousek zlata zbyl. Pak jsem si řekla, že je na vše čas jen rodině jsem řekla termín a zkontaktovala kamarádku, která bydlí v Praze, že mi musí přijet svědčit. Manželovi svědčil bratr. Bohužel na začátku července partner náhle těžce onemocněl a nemohl být s námi doma. Jezdila jsem za ním se synem, kterému bylo pár měsíců jednou týdně. Mezitím jsem si z Bonprixu objednala několikery šaty. Podmínka byla, aby se v nich dalo dobře kojit. Nakonec jsem si jedny vybrala (smaragdové) a k tomu si objednala ještě bílý blejzr a ve výprodeji v Globusu bílé boty. Komplet mě vyšel na tisícovku. Synovi jsem v bazaru vybrala kalhoty v barvě mých šatů a bílou mikinku.

V srpnu to vypadalo, že by se mohl partner vrátit domů, ale bohužel se jeho stav prudce zhoršil a já se začínala bát, jak to se svatbou dopadne. Naštěstí se to zase začalo zlepšovat. Když byl na začátku září partner na víkend doma, tak jsme spolu koupili pití alko a nealko a odvezli na vesnici k prababičce, kde se konala hostina. V pátek před svatbou jsem nakoupila kuřecí prsa, nějakou zeleninu a slané dobroty a odvezla k babičce. Byla jsem domluvená, že babička udělá guláš, bramborový salát a řízky. Ještě jsem jí tam byla pomoct. Já si v týdnu před svatbou pekla koláčky. Babička nakonec upekla ještě i cukroví. Moje mamka dělala chlebíčky, švagrová slané šneky a můj strejda udělal krásný svatební dort. Takže nás vše vyšlo docela levně. Květinu jsem měla z květinářství a byla moc krásná.

V pátek jsem si dojela pro manžela a už jsme se jen těšili. V sobotu ráno jsem byla u kadeřnice a partner šel pro kytku do květinářství a já zatím připravila sebe a malého. 

Pak přišla švagrová, která měla fotit a odvézt nás na obřad. Těsně před odjezdem jsem ještě kojila, tak jsme přijeli docela pozdě. (Vdávala jsem se na našem krásném  zámku. Obřad byl zdarma.) Všichni už tam čekali až na mojí mamku, která přijela docela pozdě. Jelikož můj táta zemřel, tak mě vedl k oltáři strejda. Ten i fotil a k tomu ještě švagrová. Při obřadu byl syn hodný, a když jsem si s manželem řekla ano, tak on něco zamumlal a znělo to také, jako ano. Po obřadu nás navíc fotila moje vedoucí z práce, která se přišla podívat jen na obřad. Fotky ze zámeckého parku jsou moc krásné. 

Pak jsme jeli všichni k prababičce a na zahradě jsme si dali pozdní oběd a pak mlsali. Na to, že byla půlka září, bylo velké teplo a dokonce jsme se opálila. Kdo chtěl, mohl se jít podívat na ovce, slepice, kachny atd.  Domů si každý vezl pěknou výslužku. Já jsem pak spolu se švagrovou umyla nádobí a pak jsem jela s manželem a synem domů a sebou spoustu jídla. S tím jsme to přehnali, ale nakonec se vše rozdalo a snědlo. Druhý den jsme tam jeli znovu ještě pomoci babičce poklidit a dojíst zbytek jídla. Jsem aspoň nemusela vařit :-)

Po celou dobu se syn nesl z náručí do náručí. Při obřadu byl u prababičky, pak u babičky, u strejdy, při focení v parku u mě a zvládla jsem i kojení v  parku na lavičce a na zahradě ho nejvíc choval děda. Z mé strany tam byl bratr, mamka a její přítel, strejda a teta. Navíc mimo rodinu svědkyně a její přítel. Z partnerovy strany táta, máma, babička, sestra, bratr, teta, strejda a dva bratranci. Takže nás bylo pomálu. Svatebních darů bylo dost peněžních, takže nás svatba vyšla hodně v plusu. Za zbylé peníze jsme koupili synovi autosedačku, kterou po vajíčku potřeboval. Vytvořila jsem si z fotek fotoknihu, těch fotek bylo opravdu hodně.

Svatba to byla krásná a vše se zvládlo díky spolupráci celé rodiny. Bohužel dva dny po svatbě se musel jít manžel dál léčit, ale naštěstí od října už je s námi doma a snad už napořád 

 

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (23 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 31. 8. 2022, 12.33

Tak ono ne vždy vyjde vše podle představ. Když si představím, kolik věcí ruplno během svatebního týdne nám, asi by mi na to počítání nestačily prsty. Ale to nejdůležitější jako třeba svatební fotograf Hradec Králové z adresy https://www.zahalkafoto.cz/svatebni-fotograf-hradec-kralove/ dopadlo. Já jsem si hodně dávala záležet na tom, abychom měli právě kvalitní dodavatelské služby jako catering, DJ, fotograf a tak... Jestli pak budou na stolech tyčinky nebo brambůrky, na tom už nesejde.

Kateřina Kubíková, 14. 4. 2021, 23.46

Krásný příběh! Svatba je krásný den v životě a myslím, že se jen tak nezapomíná. Já bych na tu svoji tedy určitě nezapomněla a velkou zásluhu na tom má i náš svatební fotograf - https://tomgreiner.cz/ - který nám udělal přímo bombastické fotky. Několik jich máme i zarámovaných

tak to je moc dobře,že to nakonec takto vyšlo

Žofinka

Žofinka, 22. 4. 2018, 6.01

Super,že to tak krásně vyšlo

szendrejka, 14. 7. 2017, 23.11

A věřte, že budete spolu napořád ) My s manželem jsme měli taky malou svatbu. Vše jsme si připravili sami, šaty jsem měla z internetu za 900,- manžel měl oblek z bazaru - kupodivu Hugo Boss )), obřad byl v kostele, hostina v upravené garáži u rodičů a jen nejbližší. Minulý měsíc jsme oslavili 7 výročí svatby a pořád jsme šťastní a milujeme se. Mám spoustu kamarádek, které měly "mega" svatby o 100 lidech a bohužel ani jedné to nevydrželo. Tak proč se honit za drahými "statky" - vždyť nádherné je mít se rádi a hlavně aby nám sloužilo zdraví... tak se opatrujte

Minnie, 25. 4. 2017, 20.55

Určítě jste si to báječně užili manželovi hodně zdraví a ať už jste celá rodina pohromadě.

Janna, 18. 4. 2017, 13.30

Moc krásné Úplně vám závidím, jak se krásně zapojila do příprav celá rodina. Na naší svatbě rodina moc nezafungovala... Manželovi přeji hodně zdraví.

Blankasiro, 16. 4. 2017, 22.30

Moc hezký příběh,je vidět že svatba jde udělat k takto a je krásná a všichni šťastní

Aliisha

Aliisha, 16. 4. 2017, 13.31

Přeji muži především zdraví. To je to nejdůležitější!

Fuga

Fuga, 16. 4. 2017, 10.29

to jste si užila, plánovat, když vlastně nevíte, zda to bude

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů