Sexy obočí: Na vytrhaný oblouk zapomeňte!

zobrazeno 1682×

Vložil(a): stelonek, 6. 12. 2015 21.44

Nepodceňujte úpravu svého obočí! Nosí se rovné husté obočí. Co dělat když vám nebylo do vínku dáno? Poradíme vám pár kosmetických triků!

Ne každé příroda nadělila krásné husté obočí. To ale neznamená, že byste měla věsit hlavu. Jak obočí správně vytvarovat a dokreslit, aby působilo přirozeně? Co dělat, když je obočí naopak příliš husté? Poradíme vám.

 

Nejlepší přítelkyně: pinzeta

 

Mnohé ženy si vytrhávají obočí samy pomocí pinzety. Je to výborný a na první pohled jednoduchý způsob, jak si vytvarovat obočí. Ve skutečnosti však stačí malá chybička a vaše obočí dostane nesprávný tvar.

 

Proto začínejte s trháním chloupků zásadně zespodu, uprostřed, v úrovni, kde vaše obočí dosahuje nejvyšší bod. Pak přizpůsobte oblouk i na dalších místech. Nevytrhávejte příliš mnoho chloupků, méně je v tomto případě více.

 

Vytrhněte chloupky, které jdou absolutně mimo linii, například uprostřed, nad kořenem nosu, nebo nad obočím. Pokud máte husté obočí a chloupky jsou dlouhé, před tím, než je vytrhnete, pročešte je kartáčkem.

 

Co nenadělila příroda, dokreslete!

Když je obočí upravené, použijte speciální tužku na obočí, která by měla být ve stejném odstínu, jako je přirozená barva vašeho obočí, nebo o něco světlejší než barva vlasů.

Tužkou podtrhněte linii pod obočím směrem od kořene nosu do středu obočí, jemně, jen abyste vyplnili místo pod linií chloupků. Stejně tak udělejte i na vrchní straně.

Potom prostor mezi liniemi jemně přejděte tužkou, ale tak, abyste neměli obočí příliš tmavé. Následně použijte velmi tenký, čistý štětec, se kterým barvu rozetřete.

Pro opravdu husté obočí

 

Pokud si se svým obočím nevíte rady, tak pak se návštěvě kosmetického salonu nevyhnete. Na druhé straně, pokud vám ho perfektně vytvarují, pak vám stačí si ho několik týdnů jemně upravovat, než salón opět navštívíte.

Výhodou hustého a tmavého obočí je, že si ho nemusíte "dobarvovat" a upravovat make-upem, píše myzeny.sk. A jaké metody v salonech mohou použít? Kromě pinzety to může být úprava voskem či cukrovou pěnou, stejně jak je tomu při depilaci.
 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (23 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

koliaska105, 14. 5. 2020, 20.38

S obočím teda naštěstí až takový problém nemám. Co mě trochu ale trápí jsou řasy. Ráda bych si někam zašla na jejich prodloužení. Párkrát už jsem to zkoušela doma a nic moc, takže bych to asi raději nechala na někom, kdo ví, co dělá. Nemáte některá náhodou tip na nějaké dobré kosmetické studio v Praze? Já nedávno někde četla, že například toto https://www.beautiful-me.cz/ není špatné. Nemá někdo zkušenost?

kamila.336, 9. 12. 2019, 13.41

Ahoj holky, prosim doporucite mi nekdo tuzky na oboci ktere jsou veganske?? Kde bych ji sehnala? dekuji

michaelanavrc, 10. 12. 2019, 9.07

Mrkni se na www.milujubio.cz tam maji super veci a tyhle veganske taky. Ja mam sice pudr, ale maji i tuzky na oboci urcite.

Galinka, 13. 10. 2019, 18.33

Tak jsem asi téměř rozhodnutá. Líbí se mi toto https://ar-aesthetics.cz/mikropigmentace-oboci/. Estetické centrum je kousek od nás. Tak teď už se jen odhodlat a jít se tam objednat Mám hodně úzké obočí a není husté. Tak snad mi to pomůže.

Galinka, 15. 9. 2019, 12.58

A uvažovala jste některá nad permanentním makeupem obočí?

Kačka93, 13. 8. 2018, 16.55

Já jsem našla pěkný článek o správně upraveném obočí zde: https://www.permanent-makeup-praha.cz/navod-dokonaleho-liceni/ Sama si upravuji obočí jen minimálně, moc to nehrotím, sem tam ho oškubu a občas (když je čas) používám tužku na obočí.

Žofinka

Žofinka, 17. 5. 2018, 13.53

Já hodně oškubu v koupelně při volné chvilce

Mygara

Mygara, 2. 3. 2017, 14.12

přirozenost je nejlepší

Fuga

Fuga, 30. 1. 2017, 8.01

podpořit přirozený tvar je nejlepší

mckvak, 20. 1. 2016, 13.23

Idealni zlaty stred

Petra Schoberová, 29. 12. 2015, 13.36

já vždy když už je to nejhorší pinzetou vytrhám lážo blážo okolí, tvar nějak dopadne hlavně že to obočí není srostlé a když už je nejhur a není čas projedu prostředek (nos) holícím strojkem

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů