Prokletí jménem vodka

zobrazeno 877×

Vložil(a): Mildret, 10. 1. 2017 22.25

Příběh mojí bývalé kolegyně a kdysi skvělé kamarádky. Je prostě skvělá , dokázaly jsme si spolu povídat hodiny , navzájem si pomáhaly, v práci byla oblíbená jak v kolektivu ,u šéfa tak u hostů . Nepokazila žádnou zábavu , držela partu, ale jen než si dala prvního panáka . Pak šlo všechno stranou. Má malého syna o kterého se stará , snaží se mu dát první posledni, ale jakmile se napije je jí všechno jedno. Ani nedokážu spočítat kolikrát jsem ji musela přijít vystřídat ,protože nemohla ani chodit ,kolikrát mi volala totálně na mol a potřebovala si povídat, o pruserech které jsme v práci kryly jak se dalo. Nadělala si spoustu dluhů , kvůli kterým se neustále trápí a řeší je vodkou. Stěžuje si jak je všechno drahé ,ale není jí líto nechat půl výplaty v hospodě . Potom přichází vystřízlivění a morální kocovina. Slzy vztek ,nadávky a opět pár dní vzorné ženy. Jenže ouha za těch pár dní se nic moc nezmění. Dluhy nejsou zaplaceny , doma je atmosféra že by se dala krájet a kluk dohání co zameškal když ho ve dnech své opilosti nebyla schopna vypravit do školy. Je bezradná a sahá po lahvi svého oblíbeného pití. V polovině flašky se dostavuje dobrá nálada a na dně mizí všechny starosti. Začarovaný kruh se točí pořád dokola. Ze všeho viní všechny ostatní a svoji chybu nikdy nepřizná . Je to víc než půl roku co jsem ji neviděla. Vím že se mi sama neozve , protože má důvod se mi vyhýbat. Já jsem ji dávno odpustila a mám ji pořád stejně ráda. Mrzí mě že jsem přišla o kamarádku a zároveň věřím že jednou dostane rozum a sejdeme se spolu u kávy jako za starých dobrých časů .

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (34 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 19. 7. 2022, 9.44

Takové příběhy bohužel máme ve svém okolí skoro všechny. Nebo aspoň já jich znám poměrně dost ze svého okolí. Taky jsem měla kamarádku, které alkohol přerostl přes hlavu, začala si půjčovat a už to jelo. Nakonec jí zavřeli do blázince a s placením jí pomáhala konsolidace nevýhodných půjček od https://epujcka.cz/konsolidace-nevyhodnych-pujcek/ ... Šílený příběh. Ona je teď psychicky na dně, sice nepije, ale stydí se a hlavně je vyčleněná za společnosti .

doufám,že už se vzpamatovala.

Evanessa, 12. 7. 2018, 18.07

Doufám s vámi, že otevře oči, a vše snad dobře dopadne

Žofinka

Žofinka, 26. 4. 2018, 20.02

To je bludný kruh a nevím. Jak z něj

Mygara

Mygara, 15. 2. 2017, 8.59

závislost je špatná kamarádka, kvůli které ztrácíme opravdové přátele

Cherrynka, 26. 1. 2017, 11.41

Já přišla o kamarádku, kvůli jejím dluhům..... pak na mě vzala nebankovní půjčku

Petra Schoberová, 21. 1. 2017, 8.05

Alkohol je hrozné zlo problémy neřeší...

Markéta Adamcová (marqueta)

marqueta, 18. 1. 2017, 16.57

Bohužel to je začarovaný kruh. Kamarádka nemá problém jen s alkoholem. Hlavní problém je někde uvnitř a možná ani ona sama si ho nechce připustit. Bohužel pokud závislý člověk nepřipustí, že potřebuje pomoc a nenechá si pomoct nedá se s tím nic dělat Všichni jsou proti němu zaujatí, on je ten chudák .... mluvím z vlastní zkušenosti. Máma přestala, až když po mrtvici ochrnula a já ji umístila do pečováku. Sice alkohol napáchal v hlavě velkou paseku, ale od té doby je s ní aspoň řeč. Synka je mi líto s rodičem alkoholikem přichází o část dětství

Adrianita, 17. 1. 2017, 21.25

Musí to mít těžký, ale je mi hodně líto syna. Alkohol vše jen zhorší. Jak je starý syn, a co partner, funguje jako otec? Jak zaznělo níže, je sobec, protože myslí jen na sebe..

Aliisha

Aliisha, 17. 1. 2017, 14.17

Alkohol je svinsto. Mění lidi ve zrůdy. Je těžké pomoci někomu, kdo nechce.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů