Novodobá reklama-blogování (ne)jen matek na mateřské

zobrazeno 251×

Vložil(a): snany, 13. 6. 2018 17.37

Úvodech chci napsat, že blogerkám nezávidím, ono taky není co, stále plnit "plán", je to těžká pisatelsko-cestovatelsko-konzumovatelsko mateřská řehole (nic pro slabé holky). Řekněte mi, kde na to matky dvou a více dětí berou čas? Vaří, uklízí, perou, nakupují? V žádném případě nechci doplnit jejich řady (já vařím, uklízím, peru, nakupuji, nesnáším cestování a strašně ráda spím) ne že se mi ozve nějaká firma s papáním pro kocoury, on je totiž strašně vybíravá namlsaná "potvůrka" odchovaná na biomase (dcera maso nejí a potají mu ho nosila-zapomněla, že maminka je telepat a vidí až pod podlahu) Když jsem byla na mateřské se staršími potomky frčelo testování výrobků běžnými smrtelníky. Dnes jsou módní blogerky. Nic se lépe neprodává než výrobek jenž je odzkoušený blogerkou. Už i jistý slevový portál oslovil "VIP" pisatelky a matky (samozřejmě i otcové) nakupují, nakupují a k blogerkám vzhlížejí, stejně jako k filmovým či hudebním hvězdám. Každá doba má to své, neomezené možnosti a jen na nás záleží jak se svým životem naložíme a jak velká "stopa" po nás na internetu zůstane (vnoučata se rychleji dozvědí co, kdy a kde dělala jejich babička, do čeho kakala jejich maminka (tatínek), čím plnilo bříško, nosilo, kam se na dovolenou vydalo) Ať žijí novodobé deníčky.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (84 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Minnie, 21. 6. 2018, 16.09

Nějaký sem tam čtu, ale nic pravidelnýho... Sama jsem chtěla zkusit blog psát, vlastně pořád chci, ale nějak není inspirace a teď ani čas.

Janako

Janako, 20. 6. 2018, 20.03

Sleduji blog jedné matky lékařky, kde najdu spoustu užitečných věcí např. tipy na výlety, dětské hry, knihy, jak na dětské nemoci... To je blog na úrovni, který se ale od jiných celkem dost liší. Znám i jiné blog a občas se musim smát, když vidím, co tam ty blogerky dávají např. spotřebované produkty za minulý měsíc (tam dají i sprchac či jelení luj), podrobný popis své dovolené nebo těhotenství včetně snech výsledků a utz(opravdu chtějí, aby o tom všichni věděli?) a pak vidím ty komentáře, jak někdo obdivuje cizí lidi a říkám si proč??? Čím se o to zasloužily? Ale není blog jako blog.

LucieS

LucieS, 21. 6. 2018, 9.16

Jak se jmenuje ten blog matky lékařky? Mrkla bych na to. Děkuji

Janako

Janako, 21. 6. 2018, 12.59

MK life

Janako

Janako, 21. 6. 2018, 15.43

Mygara

Mygara, 19. 6. 2018, 18.57

já si někdy něco ráda přečtu, ale žádnou konkrétní nesleduji

jkubeso, 18. 6. 2018, 14.55

Blogy nečtu, to si radši přečtu pěknou knížku Stejně je to všechno (ne)skrytá reklama, akorát se tomu tak neříká ...

Furciferka

Furciferka, 17. 6. 2018, 22.26

Blogy nectu. To si radsi prectu knizku

Aliisha

Aliisha, 17. 6. 2018, 7.10

Štve mě spíš to, že nějaký XY produkt firma pošle několika blogerkám najednou a některé z nich dělají, jako že to není reklama. Ráda sleduji cestovatelské vlogy, blogy, které jsou pro mě inspirací. Hauly z asijských e-shopů mě nezajímají.

LucieS

LucieS, 16. 6. 2018, 15.13

Blogy nesleduji a nezajímají mě. Hledám informace jinde.

Adrianita, 14. 6. 2018, 21.46

Blogerek je fakt hodně. Některé jsou asi i zajímavé, ale nemám čas to sledovat. A blogy mají různé zaměření, není třeba cestovat, abych byla blogerkou.

Zdeňka S., 14. 6. 2018, 10.29

Některé články si ráda přečtu, obzvláště když jsou psané vtipnou formou , a Ty bys mohla být blogerkou z fleku Tvůj styl psaní je přesně to co se mi líbí

Janako

Janako, 20. 6. 2018, 22.49

Důležitá jsou ale i témata 😊

Jarka mmm, 14. 6. 2018, 8.59

Znám maminky,které mají uklízečku,nákupy dělají online nebo manžel a na jídlo chodej každej den do restaurace (co znám,tak teda do zdravicek,kde maj tak dobrý a zdravý a originální jídla,že by se sbihaly sliny asi všem) (případně i na svacu). Takže nějak se to dá . Ale teda nic pro mě ,to bych fakt nedala. Ale.občas se na něco mrknu,teď už o dost míň..

Katka, 14. 6. 2018, 10.06

To bych se asi unudila k smrti s takovým sluzebnictvem 😉

Jarka mmm, 14. 6. 2018, 11.53

Tak to já ne,uklízení beru jako nutný zlo,fakt me to nebaví a na vaření nemám moc čas,takže mě to taky nebaví,protože to dělám ve spechu. Oni ten čas vyuzivaji na výlety atd.,což byvh taky preferovala .

Katka, 14. 6. 2018, 12.32

Tak já nemám problém uvařit, uklidit, vyprat a jít na výlet. Asi jsem efektivní a dokážu si svůj čas zorganizovat ;o) Třeba dneska mám pro zatím uvařeno, vypráno, slyšela jsem 3 přednášky, publikovala jsem článek, mám posekanou obr zahradu....a je poledne. Odpoledne budeme ještě minimálně cvičit rehabilitační cviky a půjdeme s dětmi zanést vyrobené hračky a ušité deky do psího útulku...

Janako

Janako, 20. 6. 2018, 22.52

Uklízení mi nevadí, spíš mě fakt nebaví vaření, protože je to moc času.

Jarka mmm, 14. 6. 2018, 13.13

Kdybych měla děti velký jako ty,tak by to taky lítalo. Mrňous pořád leze na okna,když si sám hraje,tak ho otravuje sségra a on ječí,zahrádku s nim sekat by bylo o jeho končetiny atd atd. Mluvím o naší konkrétní situaci,jinak mi uklízení a vaření tak nevadí,když mi neleze pořád někdo po noze atd.

Katka, 14. 6. 2018, 13.18

Minulý měsíc jsem sekala zahradu se 4 malými dětmi za zády, místo, aby si posekaly nohy, tak si zkusily kousek posekat. Ale někdo zaujeme postoj, nejde, nejde a pak chodí s dětmi na oběd k mamince, vyspat se a babi mezitím hlídá, viz moje sestřenice. Každý dle svých schopností ;o)

snany, 14. 6. 2018, 15.30

Děti i cizí nechávám sekat elektrickou sekačkou, ale až tak od cca 3 let, dříve snad ani nedosáhnou na rukojeť

Kamila Pecharová, 17. 6. 2018, 0.14

No že sekačka nepatří do rukou dětem jsem věděla odjakživa (je to i v návodu) ale nejsem samozřejmě úplná citlivka a nechala bych je i to zkusit.. Do doby, než jsem zažila, že od sekačky za plotem přes silnici odletěl kámen a vysklil nám okno u auta u řidiče, (my stáli za autem, chvíli předtím jsme vystoupili), takže já bych nenechala sekat, ani blízko "přicmrdovat" svoje děti, natož cizí, které hlídám.. Ale jak myslíš každopádně jestliže máš nastavené v sobě, že se nic nestane, tak to je v klidu

L.janicka.l, 23. 6. 2018, 20.29

Me taky kluk porad leze do okna, pritahne si zidlicku a je tam,. Nejhorsi je ze do skla mlati, vsim co ma po ruce, takze s nim neco delat moc nejde, u vareni mi porad zapina, vypina plyn leze na sporak, minule si hodil do panvicky lzici a za minutu ji vytahl, tak snad se uz ponaucil. Navic je az moc vsimavy (vemu sacek testovin uz nese nuzky, vezmu chleb tak se dobyva do supliku na nuz) coz neni v jeho pripade dobre. Vic jak pul noci je vzhuru, takze ma energie je rano na 0

Jarka mmm, 14. 6. 2018, 15.26

Hele laskavě nehodnot na dálku. Synka nechávám dělat různý věci. Sekání si zkoušel,ale pak ho víc zajímalo,čím to seka a vzhledem k jeho houzevnatosti by to dopdlo blbě. Ty si klidně nech ročníma dětma zahradu posekat.

Katka, 14. 6. 2018, 16.58

Nevidím důvod vstávat ke 14 m dítěti 5x za noc. Tolikrát jsem nevstavala ani k novorozenci.

snany, 14. 6. 2018, 15.27

Katko, nic proti tobě, ale narozdíl třeba od Jarky máš dopoledne děti ve škole. Sama mohu posoudit, že s většími dětmi jde všechno lépe rychleji, samozřejmě s malými dětmi lze zvládat hodně věcí jen to člověka stojí více námahy. Takže nelze srovnávat dvě různé domácnosti. Rovněž záleží na velikosti domu a zahrady. Já s dětmi smekám zahradu tři dny, v nosítku s malou benzínovou sekačkou prostě nesekám, na to ji mám docela ráda, abych dýchala splodiny. Mě se líbí, když rodič přizná, že není superman, který nemusí spát a má potřebu i odpočívat.

Jarka mmm, 14. 6. 2018, 16.28

Přesně,mnohem víc námahy,když swdo toho musíš starat o prcka a starší něco chce a taky když člověk v noci 5x vstává,tak nemá tolik energie a ač se snaží,tak jde něco pomalejc. Synka všechno děsně zajímá,takže když třeba doma vysavam,tak ten vysavač chce rozebrat,takže to trvá dýl,když ho to přestane bavit,tak si dá k oknu židli a vyleze na něj atd,ti prostě zdržuje. Sekačku zkoušel v náručí,ale víc ho zajímal koš na trávu,sekaci nože a kabel...

Katka, 14. 6. 2018, 16.57

Já se s nikým nesrovnavam. Jen nevidím problém zároveň uklidnit a jít ven v jeden den, což si Jarka musí vybrat 😉Sekačku máme na baterky, takže žádné zplodiny a děti mají 4+. Dasza má děti malé a stihne s nimi ještě 20x víc než já, takže to není o věku. Malé děti zase narozdil od velkých chodí spát i přes den. A odpočívat stíhám, stejně jako si zaběhat nebo číst knihy 😋

Jarka mmm, 14. 6. 2018, 17.54

4+ už je těžká pohoda, s těma bych klidně zahradu posekala, synek spí přes den jen jednou, stíhám uklidit a jít ven, ale bez úklidu bych byla venku delší dobu, dasza je turbomyš, každej má jinak energie, já takhle energetickej člověk prostě nejsem a když malej řve jak tur, tak ne, nenechám ho v noci vybrečet. Je asi zbytečné vést tyhle diskuze, každá jsme jiná, ty jseš asi dokonalá, s dokonalýma dětma.

Katka, 14. 6. 2018, 18.05

Asi jo když to říkáš 😉Já jen že mně děti nikdy nebyly na překážku v tom co chci nebo potřebujeti udělat. Asi i proto mohly být 6 let doma a nepotřebovaly uklidnit do instituce, abych si mohla v klidu sednout třeba k pc.

dasza, 14. 6. 2018, 20.08

Twl..turbomys neee...nesnasim mysi..jen proste neresim kraviny.proste kdyz je zahrada treba posekat.decko bud seka semnou nebo ceka.i za revu..to samy uklid a podobne..ale oni si desne rychle zvykly na to cekat popr.pomoct ze vi ze to bude rychlej...a jo ve 14ti m sem vstavala 26x za noc..no a?proste tontak bylo...nic extra.jen urvany decka..

LucieS

LucieS, 16. 6. 2018, 15.20

Hele nejsi sama, kdo není dle Katky dokonalá máma Já mám zase jinou nálepku (i když realita je úplně někde jinde, ale Katka si to prostě přelouská dle sebe). Můžu tě uklidnit, že já s mou malou (rok a půl) rozhodně nestíhám dokonale udržovat barák v pořádku, dokonce ani nevařím každý den a malá mi jen někdy spí přes den jednou.

Katka, 16. 6. 2018, 16.31

Já jsem tady nikoho nehodnotila, jestli je nebo není dokonalý. Já rozhodně dokonalá nejsem a můžu být jen svá. Že někomu vadí že zvládám víc než on, to už neovlivním. Ale nebudu souhlasit, že s dětmi nic nejde a vše je problém, protože já to tak doma nemám.

LucieS

LucieS, 16. 6. 2018, 15.15

Jestli to třeba nebude taky tím, že už máš ty děti větší. Když někdo pořád skáče kolem mimina či batolete, tak ten úklid či vaření moc nedá. Já třeba nad paní na úklid vážně přemýšlela. Možná si jí časem zaplatím, až začnu chodit do práce na plný úvazek. Čas chci trávit s malou a ne abych doma šůrovala.

LucieS

LucieS, 16. 6. 2018, 15.25

Hehe, takže nejsem jediná, koho jsi nějak onálepkovala?

Jarka mmm, 16. 6. 2018, 20.00

Mě je srdečně jedno,co zvladas nebo nezvladas . Ty jseš spokojená tak,jak to máš nastavený ty a asi bys nebyla spokojená u nás,já jsem zase spokojená tak,jak to máme my,takže je vše v nejlepším pořádku.

Katka, 16. 6. 2018, 21.13

Však vo tom to je. Někdy ale není na škodu kouknout za plot a zjistit, jak to mají ostatní a tím co mi sedne se nechat inspirovat....

nellys, 22. 6. 2018, 13.14

Ach ty zuby a někdy to ani růstem nekončí,my si "užíváme" s nejstarším i teď. Máš pravdu jednou usnout musí, ale mnohdy je to boj... a kam se chystáte?

Janako

Janako, 20. 6. 2018, 20.25

Většina žen vaří, uklízí, nakupuje, stará se o děti, chodí s nimi ven atd. A určitě jde i o věk děti. Do dvou let je to náročný, od tří, čtyř let už je to dobrý, protože se nemusí tolik hlídat. To, že někdo nepíše na internet seznam věcí, které za den udělá, neznamená, že nic nedělá nebo že je neefektivní. Možná spíš naopak, šetří čas psaním zbytečností na internet.

Katka, 20. 6. 2018, 21.11

Jenomže Jarka dělá jako kdyby se mě ty děti 7 a 10 let už tak samostatné narodily, ale také jsem měla děti 0 a 3,5 a nevím o tom, že bych nezvládla uvařit nebo jít ven...Tak já mám dnes vše hotovo, tak si můžu psát co chci a kam chci....

Janako

Janako, 20. 6. 2018, 22.57

A co jsi dělala, když se ti v noci vzbudily děti? To jsi je nechala řvát?

Katka, 21. 6. 2018, 6.53

Proč by řvaly? Spaly celou noc od 3 měsíců.

Janako

Janako, 20. 6. 2018, 23.01

Právě proto, že jsi taky měla malé děti, tak sama musíš vědět, kolik času máš teď a kolik ho bylo dříve, když mladšímu byl třeba rok a měla jsi ještě starší dítě.

Katka, 21. 6. 2018, 6.53

Mám času kolik si udělám.

nellys, 21. 6. 2018, 12.57

Jen k tomu spaní,moc dětí ve 3 měsích celou noc fakt nespí. Kluci mi spávali od půl roka, kdežto dcera se v noci x krát budila skoro do 2 let. Ale s organizací dne to zas tak moc společného nemá, musela jsem stíhat prakticky stejné věci ať se v noci spalo ne...

Katka, 21. 6. 2018, 17.50

Moc ne, ale naše jo. Jedly přes den po hodině a v noci už nutně potřebovaly vytrávit a odpočinout. V roce se dcera párkrát vzbudila, když jí rostly stoličky, syn vůbec. Kámoška vstávala 8x v noci k tříletému a krmila ho flaškou, protože přes den spal a nic jiného nejedl....lidé jsou různí.

Jarka mmm, 22. 6. 2018, 8.50

U naseho mrnouse to není hlad,ale asi mu lezou zuby a potřebuje si podudat a uklidnit se. Dcerka spala celou noc id 5 m. Kdyby byl synek dudlikovej,takse mu ho vrazim a spi dál...ale on dudlikovej neni. A prostě se jinak neuklidní. Večer se zatimuspava kojenim. Včera mě dvakrát kousnul,takže jsemse to nehodlala riskovat, no,řval u mě v posteli asi dvě a půl hodiny,než odpadnul,a ro jsem byla s ním...Holt kojeny děti mívají zavislost,která dost dobře nejde ničím jinym uspokojit . Pojedeme teď na dovolenouto,kdea místo manžela bude s náma v pokoji tchýně,tak jsem na ro uspavani zvědavá...Děcka holt někdy usnout musej no ,otázka je kdy .

Jarka mmm, 22. 6. 2018, 13.44

Do Malý Upy ,už se moc těšíme .

Janako

Janako, 22. 6. 2018, 14.11

Nám začaly obě děti spát celou noc až tak nějak kolem roku. Nemyslím si rozhodně, že by se o to nějak zasloužila matka, jestli dítě spí nebo ne. To miminko potřebuje cítit maminku i v noci, takže je logické, že se budí a chce k ní. Samozřejmě je rozdíl tříleté a tříměsíční, ale u těch malých je to normální. A třeba dcera dost brečela kvůli zubů. Začaly ji nějak kolem pátého měsíce a to fakt brečela hodne. Ale nenechala jsem ji řvát. U syna jsme bolest zubů zas vůbec nezažili.

L.janicka.l, 23. 6. 2018, 20.34

Me nespi jeste skoro ve dvou letech a pres den chvilku kolem obeda a to jeste jen nekdy. Uz se tesim az prospi nekdy celou noc

nellys, 21. 6. 2018, 18.27

Tak tříleťáka bych v noci rozhodně 8 x nekrmila. Já nekrmila ani tu dvouleťačku, ona nebyla hladová, jen prostě nebyla schopná spát celou noc v kuse...

Katka, 21. 6. 2018, 19.09

No a ona ho krmila ;o) Já jsem nekrmila ani roční.

nellys, 21. 6. 2018, 20.09

Však jo,každý jsme jiný a každý ať dělá co uzná za vhodné. To ale nemění nic na tom, že dle mě 3 leté a ani mladší dítě v noci jíst nepotřebuje...

Katka, 21. 6. 2018, 20.50

No já jí to říkala, ať se probere, ne ona radši skončila na antidepresivech a má panické ataky ze stresu a z nevyspání, je sama...

nellys, 21. 6. 2018, 21.21

Tak to je smutné

Adrianita, 14. 6. 2018, 21.48

Já Teda nikoho takového neznám

Jarka mmm, 14. 6. 2018, 22.34

Njn ,co na to říct . Tohle jsoi kamarádky,jejichž manžel jim to platí,aby nebyly zbytečně strhany a mohly být hodně venku. Ale oni si to můžou fin.dovolit...Neříkám,že to ie ideál,ale někomu to vyhovuje. Mě by vyhovovaly ty obědy. Uklízet byvh od cizích nechtěla...aby se mi hrabali ve věcech a narusovali soukromí.

Janako

Janako, 20. 6. 2018, 20.15

Já bych taky nechtěla, aby mi uklízel někdo jiný. Jsem spokojená jen když si to udělám sama. Spíš ocením, když někdo chvíli pohlídá děti, abych na to měla trochu klidu, což se bohužel moc nestává.

Naši partneři

© 2013 - 2018 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací