Kombucha: Proti stresu i nemocem!

zobrazeno 958×

Vložil(a): monicka123, 16. 11. 2015 21.24

Chcete nabudit svůj organismus a nastartovat ho v boji proti chřipkám, které řádí? Vyzkoušejte kombuchu, nápoj, který vás na jaře postaví na nohy!

Pokud budete konzumovat pravou Kombuchu, tedy „živou“, aktivujete tak látkovou výměnu svého těla, podpoříte svoji vitalitu, pročistíte si tenké střevo, čímž výrazně posílíte svou imunitu. Kombucha také přispívá k pročištění pleti a napomáhá zdravému zažívání.Odkud vlastně kombucha přesně pochází, už dnes nikdo přesně neví. Existují řada historek a skazek, které kořeny tohoto kvašeného léčivého nápoje umísťují do Číny, do Japonska, na Tchajwan, do Ruska a existuje i ryze český příběh, kdy prý mniši skrývali její tajemství v klášterech.Asi nejstarší příběh hovoří o době 2000 let před naším letopočtem, kdy se za časů dynastie HAN ctila čajová houba jako božský dar a byla předmětem královských darů.Ať už je původ kombuchy jakýkoliv, prameny ze všech koutů světa hovoří shodně o jejích blahodárných účincích. Velmi vtipně to pojmenovává právě český příběh mottem: "Kdo holduje kombuše, 100 let světem pokluše!" To ve své podstatě mluví za vše.

Je opravdu těžké popsat zdravotní přínos tohoto perlivého nápoje na lidský organismus a vyhnout se přitom dlouhému výčtu léčivých účinků, díky kterému můžeme kombuchu považovat za skutečný elixír života a dlouhověkosti. V prvé řadě každopádně posiluje imunitní systém a působí jako vynikající detoxikační prostředek - ideální nápoj pro jarní pročištění organismu!

Čím je to způsobeno?

Kombucha je bohatá na tzv. pravotočivou kyselinu mléčnou, které je tělem rychle zpracována. Pravotočivá kyselina mléčná ovlivňuje trávení, podporuje prokrvení a aktivuje látkovou výměnu v játrech. Její dostatečné množství v těle chrání tělo nejlépe i proti rakovině.Kombucha produkuje kyselinu glukoronovou, která je rovněž produkována v játrech. Tato kyselina v nich podporuje vylučování různých škodlivin, jakož i nikotinu, alkoholu nebo různých léků z těla. Výživné látky jsou tělem využity, cizorodé se odfiltrují a jedy se neutralizují.
Obecně se doporučuje vypít přibližně 3 sklenky kombuchy denně. Můžeme ji naředit džusem, nebo čajem. Můžete si ji osladit třeba medem. kombucha by se měla pít souvisle aspoń měsíc. pak udělejte určitě přestávku.Všeobecně se dá říci, že Kombucha obsahuje žádoucí látky v harmonickém složení. Tyto se starají o dobré zdraví, protože podporují látkovou výměnu, vyplavování různých škodlivin a posilují imunitní systém.Aby na vás měla kombucha skutečně blahodárné účinky, je potřeba pít ji tzv. "živou", připravovanou podle tradičního postupu bez jakýchkoliv úprav, ředění, pasterizace apod., připravenou ze skutečně uvařeného kvalitního čaje (např od Stevikomu, nebo v síti obchodů Countrylife, Pro Bio a dalších, zaměřených na zdravou výživu.

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (9 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 8. 11. 2022, 8.17

Tak to bych klidně někdy chtěla vyzkoušet. I když já nejsem člověk, který by potřeboval zlepšovat náladu. Naopak se o mě říká, že jsem ta, která zlepšuje náladu svému okolí. Třeba teď jsem zjistila, jak vybrat banjo na tomhle webu https://www.topmuzika.cz/magazin/jak-vybrat-banjo/ a učím se hrát na další hudební nástroj. Už se těším, až to příští rok u táboráku zase někde rozbalím.

Ivulín, 30. 7. 2021, 14.42

No, tak to třeba já jsem nedávno začala kombuchu pít také a je to tedy naprostá paráda... Nejen tedy, že se mi hodně spravilo zažívání, ale obecně je mi prostě lépe... Pak i třeba v kombinaci s cbd olejem z této stránky zde - https://www.cibdol.cz/cbd-olej je to naprostá paráda a určitě to doporučuji všem

Žofinka

Žofinka, 18. 5. 2018, 7.22

Já jí moc nemusím

Mygara

Mygara, 3. 3. 2017, 8.01

mě tedy nijak nenadchla

Fuga

Fuga, 28. 1. 2017, 19.15

na mě byla tedy moc sladká

DenisaC, 22. 11. 2015, 13.18

Kombuchu mm moc ráda, je zdravá. Miluju ten perlivý nápoj ze zdravé výživy.

mckvak, 18. 11. 2015, 18.44

Tak to je zajimavy clanek, asi ted na zimu vyzkousime

Katka

Katka, 18. 11. 2015, 14.42

A nepoužívá se nějak i při snižování teploty? Taky se na ni zeptám u nás ve zdravé výživě ;o)

Itany, 17. 11. 2015, 20.38

Zajímavé...asi vyzkoušíme:)

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů