kamarádství

zobrazeno 2011×

Vložil(a): patricia077, 9. 12. 2016 14.53

Tento můj příběh nebude ani tak moc o dětech jako o kamarádství .. Vždy jsem inklinovala k tomu, mít spíše jednu velkou kamarádku, než hromadu těch známých kamarádek.. Už v první třídě na základní škole jsem si našla kamarádku, se kterou jsme jezdily na společné výlety, prázdniny, naše rodiny spolu trávily hodně času, byly jsme pořád spolu, ale jak šel čas, najednou přišla osmá třída a já se nedostala na svoji vysněnou školu, kdežto kamarádka zvolila průměrnou a dostala se, já šla do deváté třídy a o rok později to zkusila znova, ale tím naše přátelství vzalo v podstatě za své, ona se později odstěhovala do Prahy a našla si Řeka, a já jelikož jsem nedokázala být bez své „nejlepší přítelkyně“ našla jsem si hned v první ročníku střední školy kamarádku, se kterou se v podstatě kamarádíme dodnes, což už je nějakých 22 let, ale bohužel už si tak nerozumíme…na střední škole jsme spolu opět trávily hodně času, společné brigády, dovolené, akce atd..ale po maturitě jsme nemohly sehnat práci v oboru, ona jelikož milovala děti, se rozhodla pro zkušenost v zahraničí jako Au-pair a já, která jsem měla o 12 let mladší sestru a děti jsem nemusela ani z rychlíku, jsem raději zůstala v ČR a šla pracovat za bar…jak šel život dál, kamarádka si našla přítele až z daleké Kolumbie a začala za tím létat, viděly jsme se velmi málo, ale denně jsme si volaly a pořád jsme měly společná témata, jednou za rok jsme jely na společnou dovolenou apod., ale jejich vztah se rozpadl a ona se vrátila do Prahy, kde si našla práci a velice trpěla tím, že nemá děti, já naopak stále děti nechtěla, takže jsme si v tomhle moc nerozuměly, ale jinak bylo vše ok. Jenže člověk míní a život mění, sice jsem během let také jezdila pracovně do zahraničí a měla za partnery cizince, ale nakonec jsem zůstala pracovat v Čechách a našla si přítele odsud a najednou jsem čekala dítě, vůbec jsem to nečekala po tolika letech a brání antikoncepce, ale co už stalo se, a tak jsem se usadila a později šla na mateřskou, kdyby mi tehdy někdo řekl, že nakonec skončím na maloměstě se dvěma dětmi, tak se mu totálně vysměji do obličeje…a jak to dopadlo s mojí „nejlepší kamarádkou“, tak ta si našla přítele z Ameriky, odstěhovala se za ním a dnes o dětech nechce ani slyšet, takže jsme si vlastně vyměnily role, akorát bohužel teď už nemáme moc společných témat a také se skoro nevidíme, přece jen je to dálka, i když si píšeme prakticky denně a voláme také často, ale zjišťuji, že jsme každá někde úplně jinde. Když jsou dny jako tento, venku mlha, pošmourno a hnusně a já jsem sama s dětmi, které spí, tak to na mne všechno padne, co kdybych to tehdy udělala jinak nebo co kdyby se to stalo tak či tak…známe to všechny. To je prostě život, viďte maminky :-)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (52 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

taky jsem prvorozeného,tak brzo nechtěla a teď jsem za něj a všechny mé děti šťastná ♥

Evanessa, 12. 7. 2018, 19.06

I to se stává já taky žádný děti neplánovala, a teď jak jsem štastná

Žofinka

Žofinka, 5. 5. 2018, 21.14

Charakter a představy se někdy mění

Mygara

Mygara, 20. 2. 2017, 17.33

člověk míní, Pánbůh mění

Fuga

Fuga, 19. 1. 2017, 17.12

coby kdyby... to nemá cenu vůbec řešit, teď je zkrátka teď... A nemáte čeho litovat, děti jsou dar

Minnie, 12. 1. 2017, 14.08

Já mám kamarádku od 2. třídy základky, vídáme se dodnes sice už ne tolik jako dřív ale to je pochopitelné. S tou se vídám nejvíc. Pak mám dvě kámošky co mají stejně staré děti, známe se ze školky, těm taky mohu říct cokoliv. Zbytek jsou spíš známé. A samozřejmě mám ségru a švagrovou, s těmi si taky svěřujem vše . Partner je fajn, taky si rozumíme ale když si chci na něj zanadávat, tak to před ním nemohu no a měla jsem jednu, myslela jsem že je to kamarádka, ale zradila mě tak hnusným způsobem že ji jen vidím a je mi zle.

patricia077

patricia077, 10. 1. 2018, 10.47

někdy nás zklamou lidé, do kterých bychom to vůbec neřekli

Minnie, 10. 1. 2018, 11.33

Jj, vůbec bych to do ní neřekla ale co, už je to pryč

patricia077

patricia077, 10. 1. 2018, 12.46

ano tak to musíme brát! život jde dál

L.janicka.l

L.janicka.l, 2. 1. 2017, 17.39

Je hezke ze potolika letech jste porad v kontaktu

Čertice, 27. 12. 2016, 15.35

Já mám úžasnou kamarádku poznaly jsme se v práci, ona pak šla na mateřskou(po třetí)a já říkala, že je blázen a teď jsem doma na mateřské(po třetí)a šťastná jako nikdy

patricia077

patricia077, 10. 1. 2018, 10.47

Jamu, 15. 12. 2016, 22.05

Jj clovek mini,osus meni

Mildret, 14. 12. 2016, 2.20

Zase se asi trochu rozepišu takže me prosím Omluvte. Na kamarádky jsem nikdy moc nebyla... Měla jsem ségru.. když jsem končila školu byly jsme nerozlučná dvojka. Koupily jsme si tzv. Přívěsky přátelství . Každá jsme měla na klíčích svoji půlku srdce které do sebe zapadaly. Ale Jednou ho ségra sundala. Ano provedla jsem ji něco strašného a dodnes si to vyčítám. Hrozně mě to mrzelo když jsem tu půlku srdce našla ležet na zemi... časem se všechno uklidnilo ale segra si našla přítele , otěhotněla ... Zato já žila jen pro práci a měla pocit že už si nemáme co říct.. Ale časem se to zase změnilo .. jsme zase super dvojka i když už od sebe bydlíme desítky kilometrů. Vždycky se hrozně těším až přijedu a uzijem si i s jejíma ( svým způsobem i mýma) holkama den. A slibuji že až nejmladší trošku vyroste vytáhnu ségru na super akci , takovou na které si budeme obě připadat jako by nám bylo pořád 18. Potom se zase klidně vrátíme do svých domácnosti , ke svým milovaným.

patricia077

patricia077, 10. 1. 2018, 10.48

Tak to je hezký konec nebo začátek?

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions