K zamyšlení se nad pondělím (i když je středa :-D)

zobrazeno 1497×

Vložil(a): KikiKV, 25. 10. 2017 10.54

PONDĚLÍ - den, který spousta z nás nemá rádo, den kdy začíná zase všechen stres a chaos. Pondělí je den, kdy končí odpočinek a začínají povinnosti. Pak si, ale uvědomíme, že tohle všechno máme jen vsugerované a že pondělí vlastně za nic nemůže. 

Dokážeme si vytvořit sugesci na jakýkoliv podnět, který nás obtěžuje nebo nám vadí. Dokážeme si zafixovat, že pondělí je špatné, protože zase musíme do práce, do školky, školy, nakoupit, uvařit, ale co když vám řeknu, že tohle děláme každý den. A ne jen v pondělí. 

My mámy jsme každý den v práci, někdy nás to těší jindy nás to velmi obtěžuje, ale je zcela v pořádku, když se nám někdy něco nedaří. Je v pořádku, že se nám nepovedou honzovky a všechna náplň vyteče. Je v pořádku, že rozbijeme talíř při mytí nádobí. Je v pořádku, že nám ujedou nervy a zvýšíme na své děti hlas. 

Ale je to v pořádku jen tehdy, pokud si umíme tyto věci uvědomovat. Umíme se omluvit a uznat svou chybu a regovat na věci s nadhledem. A především si naše selhání, vždy po činu vyčítáme. Mrzí nás to, jak jsme se zachovali a snažíme se příště to udělat jinak. 

Mámy, my jsme nejlepší a všichni nás potřebují nevyjímaje našich drahých poloviček, vždyť oni by museli dospět a nemohli by zůstat bláznivými dětmi také. Ty dospělé děti k životu potřebujeme, jsou našimi společníky, ochránci, báječní tátové, milenci a především kamarádi. A když to tak někde ještě není, je potřeba najít společnou cestu.

Já si okusila hodně a vím, že vždy to hlavně záviselo na mě a na mém chtíči - něco změnit, okolí se pak naladilo stejně, protože otevřenost a upřímnost je základ. 

Takže pokud teď sedíš v "bordelu" a louskáš moje slova na upatlaném mobilu, pak si oddechni, svět je zcela v pořádku, tento příspěvek pochází z dětského pokoje, kde je tolik věcí (podle mě špatně) ale já se naučila to chvíli nevnímat. A ano vážně bych vraždila, když to vidím, ale není to můj chaos je to chaos mého syna, který se v tom prostě vyzná i když já tomu nerozumím a tohle je přeci také v pořádku, že jsme každý jiný.

Moc se bojíme, že něco nezanedbáme nebo na něco zapomeneme až skutečně zapomeneme na to podstatné a to je cítit se svou rodinu dobře a o to tu běží :-)

Naučila jsem se pochopit tento chaos a pochopila jsem, že uklizená a naplánovaná domácnost, často není šťastná, protože se všichni snaží zavděčit tomu, kdo se o to tak krásně stará. Nechci tímto říct, že mezi námi nejsou mámy, které prostě uklízet musí a zvládají vše, jsou tady, ale ne všechny jsou spokojené, jen na to prozatím nepřišly. 

Mámy odložme smetáky a kýble a pojďme si užít chaos očima dětí  ne dělám si legraci, užít si to můžeme, ale všechno má své hranice, takže se nedívejte na to, jak to má sousedka, kamarádka nebo kolegyně a udělejte si to doma tak, jak to potřebujete vy a vaše rodina, protože to je správně. Všichni ostatní to mají jinak a předloha dokonalého života neexistuje :-) 

Krásné nenáviděné pondělí milí rodiče ( i když je středa :-D )

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (25 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

super počtení

Žofinka

Žofinka, 18. 4. 2018, 12.28

Já jsem někdy tedy na pokraji zhroucení, potřebují mít také nadhled

slavuska

slavuska, 11. 1. 2018, 23.23

to je pěkný. akorát u ná se v tom svým chaosu leckdy nevyznají ani ty děti

darzanka, 9. 1. 2018, 21.58

Pondelky uz leta neresim:). Nejdriv nepravidelne smeny v praci,pak materska a ted zas doma s ocekavanim druheho potomka. Manzel dela taky nepravidelne,takze nekd lepsi pondeli nez treba nedele:D. A bordel? Je deset vecer,procitam si promaminky na mobilu,mala uz spi a ja se do loznice budu muset pres hracky prohazet lopatou. Ale prece se z toho clovek nezblazni:D

Makovicka8, 26. 12. 2017, 15.56

Super citanie

Tinka1993, 11. 12. 2017, 15.48

Na materskej niekedy neviem aký je deň.. a nemám rada každý deň ktorý začne zle 😀

Lenička, 10. 12. 2017, 15.34

Moc pěkně napsaný článek. Hlavně ze života

Furciferka

Furciferka, 9. 11. 2017, 0.09

Teď na mateřské je mi naštěstí jedno, jestli je pondělí nebo pátek. A moc si to užívám

vaniilla, 31. 10. 2017, 21.52

Pondělí nemám ráda, znamená, že je do víkendu fakt daleko. A bordel u nás docela vládne, protože malá rozháže, na co přijde, a mně to zas tak moc nevadí Nejsem žádný uklízecí maniak.

Kikinka30, 1. 12. 2017, 20.13

Uz to moc neresim,uklid mala nema rada,lepsi ke kdyz jsou hracky pekbe na koberci,v kuchyni....

Mygara

Mygara, 30. 10. 2017, 13.06

ano, bordel je lepší nevnímat nebo si nastavit jiné měřítko .-)

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů