Ježíši, v kolébce je živé dítě...koukejte

zobrazeno 1129×

Vložil(a): Spernakovna, 1. 8. 2016 14.42

Podělím se s vámi o zábavné momentky z prozitého víkendu. Na úvod chci říct že : Jsem kojící, nosící maminka a vyznávám kontaktní rodičovství.Dceři byl nedávno rok a i já si dokonce od příbuzných vyslechnu, že už je na kojení stará, jak to že ještě nestojí a beztak že je to tím věčným taháním.

Mám několik koníčků a pár z nich jsem se ani po narození dcerky nevzdala, jěn na určitou dobu omezila.

Jedním z nich je tzv Living history, krásný i když trochu nákladný koníček(na pár víkendů v roce se oblečeme do historického oblečení postavíme stany vybavené potřebným nábytkem a žijeme svůj sen, hrajeme své role historických postav ze 14.století), který mám společný s manželem a jemuž se věnuji už 12 let.

S příchodem dcery jsme tento koníček nevzdali, jen jsme počkali až doroste do rozumného věku na spaní ve stanu, pořídili další nezbytné vybavení jako dětskou postýlku vyrobenou podle dobových pramenů a tento víkend vyrazili na akci pro diváky(většina našich událostí je soukrommá - nevystupujeme pro diváky) na hrad Velhartice.

Návštěvníků prošlo hradem za víkend velké množství, rozhodně bylo na co koukat a musím říct, že dcera byla ve svém kostýmku jednou z velkých atrakcí.Návštěvníci si ji fotili, malá pózovala v postýlce, nebo mezi dřevěnými kostkami v paláci hradu jako zkušená modelka a na všechny se smála.

Po obědě jsem uspávala v táboře mezi stany v dřevěné kolébce.Protože i tam měli návštěvníci možnost se podívat s komentovanou prohlídkou, napočítala jsem přes 15 komentářů jako Ježíši v té kolébce mají vážně živé dítě, občas i se zděšením v očích vyvolávajícího, načeš se každý, kdo měl v ruce fotoaparát, nebo alespoň mobil slétl kolem kolébky, aby si dítě nafotil :D to mi přišlo zábavné stejně jako se lidé ptají, jestli jídlo co se vaří v kuchyni opodál opravdu jíme, nebo je to jen jako a uznale vysvětlují dětem, že kotlety zavěšené u kuchyně jsou zaručené atrapy to je jasné, jako ve filmu a my si pak na nich večer v klidu pochutnáváme :) 

Každému se trpělivě snažím s úsměvem  vysvětlit, že pohyb na čerstvém vzduchu v přírodě, mezi dalšími i když staršími dětmi je pro dítě ideální, normální a žádná katastrofa, v noci zimou netrpí a je pořád s mámou, která je osvobozená od domácích prací a bůhví všeho co ji čeká po návratu "do civilizace"

Bohužel k tomu patří i to, že si vyslechnu jak své dítě týrám a musí hrozně trpět, že si dovolím navlékat na něj kostýma bůh ví co ještě ( v tom přírodním lněném, popř. vlněném super volném oblečení, lezoucí v trávě skoumající, hladící zvířata a obletované kupou pusinkujících dětí v náruči mámy) 

A pak jsou tu vy maminky nosící, kontaktní, milující ať s nosítky či kočáry, procházející okolo se širokými úsměvy, chápající.To my vždy srce radostí poposkočí a každý úsměv vřele opětuji :D díky za ně.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
3

Diskuze k této stránce (29 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

no divila bych jsem se moc,nečekala bych to.

Žofinka

Žofinka, 12. 5. 2018, 6.57

Také bych se hodně divila:-)

navji, 14. 7. 2017, 23.02

Zajímavý koníček jezdím se sestrou prodávat na jarmarky, taky si toho vyslechnu dost

Lenča Pešková, 12. 7. 2017, 7.39

Vsechno bych rekla ze pohoda ale kdyt uspavam malou tak bych pro ni chtela klid a ne aby si ji nekdo spici fotil. Kazdopadne kdyz to nevadi vam, tak je to v poradku🙂

Mygara

Mygara, 23. 2. 2017, 14.05

taky bych se divila, protože bych to nečekala

Fuga

Fuga, 1. 2. 2017, 20.32

já bych asi reagovala stejně, když bych viděla malou spát v kolébce, překvapilo by mě to. Ale proč ne, je určitě spokojená, je smámou a tátou, tak co si více přát

Petra Schoberová, 8. 9. 2016, 13.19

Krásná fotečka, krásný příběh, upřímně vám závidím jen si užívejte svuj zivot mala je určitě spokojená, ostatní jen zavidí ..

Spernakovna, 16. 8. 2016, 17.06

Děkuji moc všem, za milé komentáře. Chcete li vědět něco víc odkaz na stránky projektu : http://www.hradeckydvur.net/ nebo FB https://www.facebook.com/Hradeck%C3%BD-dv%C5%AFr-Al%C5%BEb%C4%9Bty-Richenzy-244242382295909/ Pokud jste někde poblíž Hradce králové a okolí mohu vás pozvat na turnaj královny Alžběty Richenzy 9-10.9.2016 v Jaroměři, na louce u Podklasného mlýna. Doporučuji sebou: něco teplého pod zadek na sezení a jídlo na celý den, pozor často nebývá moc hezky a je třeba s tím počítat - akce není zaměřená na diváky(je ryze pro účastníky, žádné komentování, stánky jen MY ), ale je pro ně vyhrazený prostor, ze kterého mohou dění sledovat. Zde odkaz na jedno starší video přímo z akce : https://www.youtube.com/watch?v=_-klpcLlcP8 https://www.youtube.com/watch?v=at16ZJWdbe4 a video orlické televize. https://www.youtube.com/watch?v=rppglWqQUck V pauze turnaje vás klidně i osobně provedu táborem

Zuzi, 23. 8. 2016, 10.03

Děkuji za odkazy, Hradec je pro nás trošku z ruky, ale zjistila jsem, že v našem muzeum co máme 2min za domem, je část výstavy věnovaná Johance z Rožmitálu a jsou tam všechny možné kostými, které si člověk může vyzkoušet, sice to není takové hraní jako máte vy,ale aspoň na pár minut k tomu člověk přičichne...nooo stravili jsme tam hodinu...než jsem si já a syn kostýmek užili a na konci prázdnin tam jdeme zase

nellys, 14. 8. 2016, 23.02

Krásná fotka,krásný příběh a krásný koníček. A o řečech cizích lidí vím své, pracuji ve western parku, takže sdílím vaše nadšení pro kostými ( i když z jiného období), život v přírodě atd. A celou loňskou sezonu jsem fungovala s dcerkou v šátku a těch řečí o chudáku dítě či pomalu týrání jsem si vyslechla víc než dost. A ono to chudál dítě spokojeně spalo u mámy v šátku i tři hodiny v kuse,když jsem potřebovala nakrmit zastoupila na chvíli kolegyňka. Byla to jedna z nejlepších sezon

Spernakovna, 16. 8. 2016, 17.09

Asi je to všude stejné

tehuzu.jitka, 14. 8. 2016, 13.22

Hezký příběh, Hezký koníček

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů