Domácí manikúra: Nádherné ruce i v zimě

zobrazeno 806×

Vložil(a): monicka123, 16. 11. 2015 21.35

Věnujte svým rukám a nehtíkům dostatečnou péči. V zimě ji potřebují dvakrát tolik!

Jaký obrázek si o vás lidé vytvoří na základě vašich rukou? Jak nehtům dopřát co nejlepší péči a rukám dodat potřebnou hydrataci i v zimním období, kdy to nejvíce potřebují. Ruce nás představí rychleji než vizitka. Používáme je ke všemu a jsou důležitou součástí lidské komunikace, proto bychom si na nich měly dát záležet.Jsou neustále na očích – kdykoliv se představujete, vítáte se s přáteli, gestikulujete, platíte, nebo se jednoduše držíte v autobuse. Mít pěstěné ruce patří k základním nutnosti, dámy!Na rozdíl od jiných partií jsou neustále vystavovány (kromě cizích očí) vnějším nepříznivým vlivům. Manikúra vám ubírá čas a peníze? Přinášíme vám jednoduché rady na domácí "salón“, po nichž se vaše ruce budou cítit jako v bavlnce.Hezké ruce neznamenají pouze péči a úpravu nehtů. Proto zaměřte svou pozornost na celé ruce. Vydejte se ve čtyřech krocích vstříc jemnějším a pohlednějším rukám:

1. Začneme prevencí vysušených rukou, která je jednoznačně spojená s jejich ochranou. Naučte se používat na jakékoliv domácí práce gumové rukavice. Žádná část vaší pokožky by se neměla dostat do kontaktu se saponáty a jinými agresivními látkami! Ochrannými rukavicemi předejdete předčasnému stárnutí a popraskání kůže na rukou.

2. Několikrát za den své ruce rozmazlujte speciálním krémem určeným na ruce, ten se totiž rychle vsákne a jeho vysoké hydratační složky zabrání zbytečnému vysušení. Dlaně i hřbet rukou tak zůstávají po celý den vláčné. (Neplatí zde pravidlo, čím mastnější krém tím lepší. Jednak jsou mastné krémy v práci velice nepraktické. Navíc mastné hutné krémy ucpávají póry, které přestanou dýchat a tím celá pokožka časem uvadá.)

3. Jednou za týden, či čtrnáct dní očistěte ruce peelingem, který je zbaví odumřelých buněk a zhrublé kůže.

4. Naneste masku na ruce. Výživná maska jim dodá přirozenou barvu a zdraví vhled.

Jak mít krásné nehty i bez pravidelných návštěv manikérky?

 

Každá jsme dostala do vínku určitou kvalitu nehtů, to je dáno geneticky. Do nehtů se promítne i naše strava, ale zároveň existuje několik jednoduchých rad, kterými své nehty můžeme vylepšit.

 

1. Nehty zkracujte pilníkem. Pilujte vždy jedním směrem, tak se vyhnete lámavým a třepícím se nehtům.


2. Dopřejte jim vitaminy v podobě výživového laku na nehty, poskytuje ochranu i nadstandardní péči. Obsahuje užitečné proteiny, které nehty posilují. Výživový lak poslouží i jako základní vrstva před barevným lakem, ten pak nehty zbytečně nenarušuje a nezanechává nehezké pigmentové skvrny.

3. Pečujte o nehtové lůžko a kůžičku kolem jemně zatlačujte tupým nekovovým předmětem.

4. Používejte šetrný bezacetonový odlakovač.

5. Pokud jste fanynka klasiky, opatřete si bělící tužku na nehty. V kombinaci s bezbarvým lakem, budou vaše ruce působit vždy přirozeně a čistě.

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (9 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

koliaska105, 27. 6. 2020, 17.08

Parádní článek. Díky mockrát. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud chce mít člověk opravdu pěkné nehty, tak asi nejlepší je si zajít za profesionální manikérkou. Já například už nějakou dobu chodím sem https://www.beautiful-me.cz/ a právě tento salón si nemůžu vynachválit. Tam se o mé nehty vždy dobře postarají.

lucie25987, 14. 7. 2019, 13.57

Já si potrpím na dobře nalakované nehty i když jsem na mateřské a nikam moc nechodím. Dělám to kvůli sobě, abych se dobře cítila a hlavně mě to i baví. Používám gel laky z https://www.rajnehtu.cz/gel-laky/ , které mi na nehtech pěkně drží.

Žofinka

Žofinka, 18. 5. 2018, 6.56

To klidně oželím

Mygara

Mygara, 2. 3. 2017, 19.07

nehty už jsem si nelakovala pěkně dlouho

Fuga

Fuga, 28. 1. 2017, 19.18

ještě mít čas se rozmazlovat

DenisaC, 22. 11. 2015, 8.26

Hezke mam hodne suche ruce a tak mazu a mazu

Zuzka Čtvrtečková, 21. 11. 2015, 21.32

Moje nehty bohužel nic nezachrání, třepí se a bohužel žádné vitamíny tomu nepomůžou. Hodně se mi zlepšily, když jsem byla poprvé těhotná, to jsem si je i pravidelně lakovala a pilovala. Normálně mi totiž ani nedorostou do délky, kdy by s nimi dalo něco dělat.

Iveta Záborcová, 19. 11. 2015, 16.35

Skvělý článek, v zimě je potřeba pečovat nejen o ruce.

mckvak, 18. 11. 2015, 18.48

Pekny clanek, inspirace Me se nehty vzdy v zime daleko vic trepi tak se snazim o ne pecovat co to jde

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů