Denisky první ohňostroj

zobrazeno 1065×

Vložil(a): Minnie, 26. 5. 2016 11.13

Každý rok je u nás v Náchodě 7. května večer ohňostroj na oslavu konce války. Je to několikaletá tradice. Už od odpoledne jsou na náměstí stánky, kolotoče pro děti, skákací hrad atd. Odpoledne jsme tam samozřejmě kvůli starší Natálce zašli. Vyblbla se, skákala snad půl hodiny, šla i na mašinku a kolotoč, dostala cukrovou vatu a obě holky balónek. Přemýšleli jsme jak to udělat večer. Ohňostroj vždycky začíná ve 21:45. Když byla Natálka miminko, prosté jsem s ní byla doma a šel jen přítel s mými příbuznými, kteří sem kvůli ohňostroji jezdí. Natočil mi to na kameru a bylo vyřešeno. Ale co letos, Natálka chce samozřejmě jít a nejraději s mamkou i s taťkou. Jenže tou dobou už bude malá Deniska dávno spát a i kdybych ji přenesla do kočárku, tak rachejtle se pouští ze zámku takže na náměstí to budou hrozné rány, do toho hudba, prostě se nám tam miminko tahat nechtělo. Napadlo mě zajet na Dobrošov a kouknout odtamtud, ale bylo by to daleko, zámek je odtamtud vidět malý a z ohňostroje by jsme toho moc neměli. Pak dostal přítel super nápad. Vezmem auto a pojedeme na kopec kde je to taková čtvrť rodinných domů, kousek od nemocnice, tam to bude luxusně vidět a zároveň tam nebude slyšet ta hudba a ani ty rány nebudou takové. Dohodnuto, pojedem tam.

Moje mamka jde odpoledne z náměstí k nám že pojede večer s námi. Holky si hrají s babičkou, my s přítelem děláme večeři, koukáme na hokej, pohoda. Obě holky vykoupem a Deniska jde po večeři spát jak je zvyklá. Kojím a do 10 minut spí. Natálka to samozřejmě s přehledem vydrží. Ve čtvrt na deset začne Deny kňourat tak ji nakojím, to se mi hodí že už teď :-)  o půl desáté ji začnu oblékat. Kalhoty, ponožky ani mikina ji nevzbudí, čepička už ano... Honem s ní do sedačky, v autě hned usne s tím nikdy neměla problém. Jedeme, ale Deny se drží sedačky, kouká do tmy a nespí. Přijíždíme na místo, je ještě 5 minut času do začátku. Je tam i pár lidí co tu bydlí, tak si říkám že kdyby začala řvát, pújdu s ní do auta a dám jí mlíko, i z toho auta hezky uvidím. Ale Deny neřve, začne vesele povídat a lidi z ní mají srandu :-) Natálka poskakuje kolem a obšťastňuje nás otázkou ,,kdy už to začne, kdy už to začne". 

Konečně je 21:45 a ohňostroj začíná. Je to paráda, nádherné jako vždy. Deniska kouká, oči jako sova vyvalený, vidí barevný světýlka (na světlo je zatížená), najednou se začne smát, mrská se mi v náručí, natahuje ruce a chce aby ty světýlka přišly k ní. Vejská, pak už i nadává ale ty světýlka nejdou blíž a nejdou :-D mrská se jak kapr, nejradši by za nimi utekla ale ještě to neumí. Celou dobu vydrží fascinovaně koukat. Když je konec, jdeme k autu a Deniska pořád otáčí hlavičku k zámku a čeká další zábavu :-). Cestou domů se opět drží sedačky a kouká, vezeme domů mamku a jet o 3 minuty dýl tak vytuhne. Celou cestu Natálka nemluví o ničem jiném než jaká to byla krása a kdy bude ohňostroj zase. Taky si to moc užila. Dojdem domů, Denču svléknu, dám mlíko a hned usíná. To jsem nečekala, myslela jsem že to spaní bude mít třeba rozhozený jak byla vzhůru ale spí krásně celou noc. Natálka usíná jen položí hlavu a my s přítelem máme zbytek večera pro sebe... Co víc si přàt?

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (13 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 14. 5. 2018, 6.39

Muselo se jí to opravdu líbit:-)

Mygara

Mygara, 27. 2. 2017, 11.32

člověk si někdy myslí, že budou děti spát, nebude je to zajímat... a oni tak krásně překvapí

Fuga

Fuga, 1. 2. 2017, 7.48

to je úžasné, že se nebála tech ran. Oni děti překvapí, i v tom, že když člověk chce, aby spaly, tak na just nespí .-)

Minnie, 2. 2. 2017, 20.17

Jj, ale starší dcerka se taky nikdy nebála, vždycky byla unešena světýlkama

ppetaa27, 31. 5. 2016, 20.45

Krasny Taky se tesim na nas prvni ohnostroj. Minuly rok jsme koukali jen z okna, ale letos si ho nenechame ujit

Zuzka Čtvrtečková, 30. 5. 2016, 23.50

Krásné, my zatím jen koukali z okna

snany, 28. 5. 2016, 21.16

Vyřešili jste to perfektně. Děti ohňostroje také fascinují.

dasza, 28. 5. 2016, 19.52

My na ohnostroje chodime casto..mimina nemimina.beru jd sebou.do satku.bud spi nebo ne;))

rodinka

rodinka, 28. 5. 2016, 17.26

Taky zboznujem ohnostroje:-)

dáša, 26. 5. 2016, 18.18

Syn také miluje ohňostroj, takže chodíme na každý v okolí.

Katka

Katka, 26. 5. 2016, 14.31

U nás bývá ten novoroční 1.1. v 18 hod. takže je to uzpůsobené i pro menší diváky.

Minnie, 26. 5. 2016, 18.35

Jj, ten je u nás taky, ale pouští se pouze z náměstí ze země takže to není vidět tolik jako z toho zámku. Teď mě napadlo, že na ten novoroční šel chlap s Naty sám a já s Denčou koukala z balkonu, a už tehdy se jí libil

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů