1.ročník úspěšně za mnou a teď praxe

zobrazeno 706×

Vložil(a): zdenka84, 10. 6. 2017 21.53

Tak jsem se v září dala na studia při rodičovské dovolené, spousta lidí mne od toho odrazovalo, že s 2 dětmi to nedám  a že to brzy vzdám...ale nevzdala. Mám za sebou 1.rok, který jsem dala, sice né na 1, ale dala. Přes den se věnuju dětem a v noci se učím a dělám ,co je do školy potřeba. Na několik zkoušek jsem musela vzít i dcerku roky, protože její otec neměl najednou čas. Bylo zvláštní jak to někteří profesoři vzali a to jsem psala mejla ,zda to nebude vadit, že jí tam budu mít s sebou. Jedna profesroka napsala narovinu, že to vadit bude kvůli soustředění ostatních zkoušených (sice tvrdé, ale pořád lepší než jí tam vzít a pak aby byl problém) a ta druhá , že to je ok a když jsem dcerku na zkoušku vzala,ten obličej fakt nezapomenu.Takže i když jsem uměla látku, nepustila mne a u opravné zkoušky hned mezi dveřmi otázka,, zda dnes mám hlídání,, tak mi hned došlo o co dotyčné šlo. Spíše mne zamrzelo, že to neřekla narovinu, že jí tam cizí osoba vadí, mohla jsem dcerku prostě někde nechat hlídat. Teď praxe a to je jiné kafe, člověk se dostane tam, kam nikdo jiný a začne si vážit toho, co má. Já schytala ležící mentálně postižené pacienty, což je jak s malými dětmi-přebalit, nakrmit a nechat být, protože oni nevnímají, sotva se usmějí a to je vše. Teprve tady člověku dochází jak je rád, že má zdravé děti, i když má jiné problémy a starosti, tohle by určitě nikdo nechtěl. Samozřejmě jsem za tuto možnost vděčná, aspoň mohu nahlédnout do jiné sféry, o které jsem moc nevěděla. Tohle by si měli zkusit ti, kteří si neváží sami sebe a nebo svého života. Věřím, že mne to ovlivní do budoucna, člověk bude mít jiný nadhled na spoustu věcí. Zatím mne studium baví a pevně doufám, že ho dodělám.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (21 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 18. 1. 2023, 10.14

Taky jsem to tak měla. Dělala jsem studium marketingu Frýdek Místek na škole https://www.humanum.cz/praha/management-magisterske-studium/marketing/ a šlo mi hlavně o to prolézt a udělat tu školu s titulem. Na druhou stranu jsem ale nikdy neměla s učením problém, takže se mi to podařilo s červeným diplomem. Jasně, státnice byly pak docela šílenost a po absolvování jsem asi tři dny v kuse spala. Ale stálo to za to!

doufám,že jste to dotáhla do zdárného konce

Žofinka

Žofinka, 20. 4. 2018, 20.31

Tak ať to dotáhnete do zdárného konce

jitka46

jitka46, 7. 7. 2017, 23.40

Přeji ať to dotáhnete hezky do konce

Čertice, 22. 6. 2017, 19.40

Máte můj obdiv

Mygara

Mygara, 22. 6. 2017, 14.24

jste pašák, já při dětech bych nevystudovala ani základku .-)

Eliška Kozlova, 18. 6. 2017, 20.44

Také držím palce a gratuluji Ja mám vystudovanou SŠ (Sociální vychovatelstvi a pecovatelstvi), chodila jsem různé praxe (hospic, domov důchodců, ústavy. ...) nakonec jsem vystudovala ucitelstvi pro Mš, bála jsem se aby mi to vsudypritomne utrpení "nelezlo na mozek". Ale je pravda ze ve školce to také není med, člověk se snaží všem zavděčit a akorát je z toho vystavenej a vděk jen poskromnu

Kamila Pecharová, 15. 6. 2017, 21.54

Obdivuji! Mě hrozně vadí, když nejsem chvíli s dětmi a že je někdo musí hlídat a manžel samozřejmě tolik dovolené nemá, takže už proto bych do školy nešla, ale vás obdivuji a držím pěsti!

Aliisha

Aliisha, 15. 6. 2017, 21.18

Gratulace! Ať to dosáhnete až do konce

louskacek2, 15. 6. 2017, 13.22

tak super hlavne kdyz to cloveka bavi to je nejdulezitejsi

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů