Život s AD(H)D

zobrazeno 1621×

Vložil(a): Kama, 7. 7. 2016 14.18

 

Vždycky jsem byla jiná,od malička jsem byla extrémně klidné dítě,dokázala jsem si hrát,že o mě mamka ani nevěděla.Prý jsem si ani neprošla obdobím vzdoru.Měla jsem jeden jediný koníček:kreslení.I když jsem byla u kamarádky,nebo ona u nás,kreslily jsme si spolu.Byla jsem takový samotář.Není divu,už ve škole jsem byla jiná.Špatně jsem se učila,když mi na nějakém předmětu hodně záleželo,učila jsem se ho dva dny,a tudíž na ostatní nebylo místo.Pro mě trojka byla super známka.

Asi ve druhé třídě to všechno začalo:Učitelka si mě náramně vychutnávala,chtěla mě poslat do zvláštní školy jen proto,že jsem byla drobná.Začala jsem mít problémy s učením,matematika mi vůbec nešla.Chodila jsem k psycholožce,diagnoza zněla:Dyskalkulie,nejspíš posttraumatická příčina.Pamatuji si živě,když jsme počítali příklady,já byla náramně hrdá na sebe,že jsem to zvládla,a co jsem asi tak dostala?Jo,jedničku,která byla přeškrtnutá,a vedle byla pětka s popiskem:oprava,opisovala.Byla jsem opravdu zklamaná.Nakonec mamka šla udělat pořádek do školy,a učitelku do konce roku vyhodili-prý si na ni stěžoval kde kdo.Do toho jsem začala trpět i tikovou poruchou,spolužáci se mi smáli,takže šikana pokračovala.Časem se to zlepšovalo,ještě jsem si prošla týráním od otčíma,později i od exmanžela.Dnes už mě nikdo nešikanuje,ani netýrá.

Donedávna jsem žila v domnění,že lehká mozková dysfunkce souvisí jen s poruchou učení,ale zjistila jsem,že je tam příznaků daleko více,že moje komplikovaná povaha souvisí s LMD.Ještě větší šok pro mě byl,když jsem zjistila,že jde o ADHD/ADD.Aha,takže proto mám problém se soustředěním a pozorností.Strašně jsem to obrečela,že jsem divná,že nejsem normální.Kdoví,co přesně mám já,byla jsem sice klidné dítě,ale uvnitř neklidné,stále jsem si pohrávala s rukama,nohama,vrtěla se.Jsem hodně impulsivní,možná tam mírná hyperaktivita je,nevím.I teď se mi s tím nežije zrovna nejlíp,kdoví,co se vyvine z mých dětí časem.Jestli to po mě zdědili,no dcera je dost po mě,co se týče zapadnutí do kolektivu,a spolupráce s učitelkami-téměř nulová.Uvidíme jak ve škole,ale já doufám,že to nebude tak zlé,a i se svou diagnozou se časem srovnám.

 

 

 

 

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (19 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

ano toto znám,nejstaršího a druhorozeného syna mám s ADHD.

mcmac, 17. 9. 2020, 10.58

Dobrý den, když vidím komentáře pod článkem, mám trochu zatmění před očima z vět typu vhodný přístup, trpělivost jako každé dítě atp. Musím říci, že se s touto diagnozou u syna potýkám již 11 let, i když diagnostikováno jsme měli až později (6 rok). Musím říci, že nic není stejné jako s tzv."normálním" dítětem. Mému druhému synovi je 6 a tak vím, o čem mluvím. Takže já rozhodně držím palce, aby se dětem podobné doživotní komplikace vyhnuly a pokud se nezadaří, tak věřím, že i díky zkušenostem to zvládnete lépe než kdokoliv jiný. Každý handicap je těžký a když musíte prožívat trápení očima svého dítěte, tak stonásobně těžší a věřte mi, já vím, o čem mluvíte.

Žofinka

Žofinka, 12. 5. 2018, 20.58

S vhodným přístupem lze zvládnout vše

zzzirafa22, 20. 11. 2017, 13.50

Máte díte ve věku 6 - 12 let s diagnostikovaným ADHD? Zapojte se do výzkumu! Po dobu studie si osvojíte techniku relaxační masáže dítěte. Pro více informací napište na: vostrelova.hana@gmail.com

zzzirafa22, 20. 11. 2017, 13.47

Máte díte ve věku 6 - 12 let s diagnostikovaným ADHD? Zapojte se do výzkumu! Po dobu studie si osvojíte techniku relaxační masáže dítěte. Pro více informací napište na: vostrelova.hana@gmail.com

Mygara

Mygara, 24. 2. 2017, 14.40

nepředcházejte událostem, každopádně už teď to chce hodně trpělivosti, jako na každé dítě

Fuga

Fuga, 1. 2. 2017, 14.21

dnes je naštěstí jiný přístup k dětem, kterým osud úplně nepřál, a to i od učitelů, tak i možnost asistentů. Alespoň v mém okolí

dáša, 22. 7. 2016, 9.02

I kdyby tu diagnózu měly také, tak nezoufejte i s tou se dá vhodným zacházením žít normálně. Nepřemýšlela jste zajít na kinezku? Přijde mi, že byste nějaké to odblokování potřebovala. A hlavně si uvědomit, že nejste nijak divná a nenormální!

Kama, 11. 8. 2016, 21.51

Děkuji moc za podporu

Jarka mmm, 21. 7. 2016, 13.42

Držím moc palce,ať vaše děti tu diagnózu po vás nezdedi...A kdyby ano,tak aby ve vás měly oporu a nemusely si projít tím,čím vy..

Kama, 11. 8. 2016, 21.50

Děkuji

ppetaa27, 12. 7. 2016, 21.44

Teda, to jste si toho vytrpela tak hlavne, aby deti byly zdrave

Kama, 13. 7. 2016, 7.46

Děkuji Pevně doufám,že aspoň dětí se nic takového nedotkne,a že když už to po mě zdědí,tak že budou na tom lépe

ppetaa27, 13. 7. 2016, 8.43

A hlavne by mely oporu ve Vas

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů