Panická porucha

zobrazeno 3079×

Vložil(a): dadinkamaminka, 3. 3. 2017 19.12

Bylo to v létě,seděli jsme s přítelem na zahradce v u jedné hospůdky.Pila jsem jedno pivo asi hodinu.Bylo asi 40 stupnů na sluníčku.Najednou se mi udělalo hrozně zle,přelil mi tělo studený pot a já myslela,že zkolabuju.Tehdy jsem dostala svůj vůbec první záchvat paniky.Měla jsem strach o život ! Bydleli jsme kousek,2 ulice od té hospody a trvalo mi asi půl hodiny než jsem se doplazila domu. Bylo mi fakt děsně zle a musela jsem si zavolat záchranku.Přijeli,změřili mi tlak (ten jsem měla naprosto v pořádku) a nevim proč mi dali injekci a léky na uklidnění.Za 10 minut se mi udělalo dobře. Netušila jsem,co to mohlo být a proč mi pomohli zrovna léky na zklidnění.Druhý den jsem byla doma a zase jsem cítila,že něco není v pořádku,cejtila jsem se hrozně.A jak šel čas,tyto problémy byly na denním pořádku. Pak se to začalo stupnovat a už se to neprojevovalo pouze v těhlech záchvatech,ale bylo mi blbě po celý den.Špatně jsem viděla,vše jsem viděla dvakrát,točila se mi hlava,měla jsem tlaky na prsou,cítila nesnesitelnou nervozitu bez jakýchkoliv příčin,nemohla jsem spát,prostě jsem nemohla vůbec nic.Navštívila jsem doktora,ale ten si semnou nevěděl rady,tak na mě zkoušel všelijaké léky,nic nezabíralo :( Asi rok jsem byla jak pokusný králík,ale bez úspěchu.Jednou večer jsem dostala zase záchvat,ale tak silný,že jsem si myslela,že se mi snad zastaví srdce.Bylo to neuvěřitelné utrpení.Znova jsme zavolala sanitku,tlak mi naměřily hodně vysoký a odvezli mě do nemocnice na Mělník. Tam mi poprvé řekli,že to vypadá na panickou ataku. Chvíli jsme si povídali s doktorem a nakonec řekl,že je to určitě panická porucha a napsal mi léky na uklidnění,které se ale berou jen v případech nesnesitelného utrpení,je to hozná chemie a vzniká na nich fyzická i psychická závislost.Tak jsem je chvíli brala,ale byla jsem po nich omámená a pořád se mi chtělo spát.To jsme si ale nemohla dovolit,jelikož jsem měla v tu dobu hodně malého synka. Tak jsem si řekla dost.Hledala jsem různé bylinky,homeopatika atd. Objevila jsem čaj na nervy,který mi hodně pomáhal a pila jsem ho i 4krát denně.Léky na nervy jsem brala jen navečer,kdy byly ty stavy opravdu nesnesitlné. A takhle  to mám vlastně dodnes.Čaj piju pořád,beru hořčík a lexaurin jen občas. každý den mám ty stavy a ne a ne to přestat.Už to trvá 4 roky a věřte,že takový život plný omezení byste si nepřáli.Poslední rok se k tomu přidala i arogafobie,takže nemůžu ani moc chodit ven,protože doma se cítim prostě nejlíp,i když je mi tady taky špatně,ale není to tak strašné. Ted mi nezbývá nic jiného než čekat na zázrak,že se zase někdy uzdravim,protože tahle porucha může trvat třeba i celý život. Proto bych chtěla doporučit,at už máte jakýkoliv psychický problém,řešte ho ihned a na nic nečekejte,abyste třeba někdy,jednou nedopadli jako já.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (36 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

ach jo to je hrozné,doufám,že je Vám už líp.

Andnyna, 8. 10. 2018, 21.28

Rada bych to resila ale nevim uz jak dal je to strasne tezke myt takovou nemoc kazdodeni napeti atd.Lekari se vam vysmivaji

Kamil Štrof, 17. 7. 2018, 21.54

Panická porucha mi do života vstoupila něco před rokem a kvalita mého života se zpočátku velmi zhoršila, narazil jsem však na https://psycholog-holcner.cz/panicka-porucha/ , domluvil jsem se na prohlídce, nasadil léčbu a od té doby se problém hodně zlepšil.

Andnyna, 8. 10. 2018, 21.30

Dobry den mohl by jste mi dat na toho psychologa kontakt moc dekuji

Žofinka

Žofinka, 23. 4. 2018, 6.12

To je tedy něco, ale základ je, že si uvědomuje že, že je to nemoc

Adrianita, 25. 3. 2017, 20.05

Zrovna předminulý týden nebo dříve jsem koukala na Sama doma, kde paní, která dříve trpěla panickou poruchou dnes sama pomáhá jako psychoterapeutka jiným s toutou diagnózou. Zkuste dohledat a pustit si záznam, třeba vám to v něčem pomůže. Držím palce!

JanaH, 27. 3. 2017, 23.20

Sama doma jsem neviděla, ale podle toho, co popisujete, to určitě byla Lucie Kolaříková. Účastnila jsem se u ní jiného semináře, ale věnuje se i právě tématu strach. Tak jen, pokud by to paní zajímalo, ať ví, co hledat

Minnie, 6. 3. 2017, 21.08

To je hrozné, držím palce ať ss toho zbavíte. Psychický problémy mám občas taky, uvědomuju si to ale nikam se mi s tím nechce... Aspoň zatím.

Cherrynka, 6. 3. 2017, 10.21

To je smutný přeji, at to co nejrychleji zmizí. Já zase jednou brala antidepresiva kvůli ex

dadinkamaminka, 9. 3. 2017, 8.14

Děkuju. Ale to bude asi boj na celý život. Téhle nemoci se těžko zbavuje.

louskacek2, 4. 3. 2017, 13.14

A jak nemoc vznika? Prodělala jste nějakou situaci stresující nebo prostě jen tak...?

dadinkamaminka, 9. 3. 2017, 8.13

No vzniklo to v tu chvíli,jak jsem seděla na té zahrádce.Měla jsem nějakej kolaps z toho děsnýho vedra a hrozně jsem se bála toho,že umřu.V tu chvíli mi asi něco přeskočilo v hlavě a od té doby mám tuhle nemoc zákeřnou.

Cherrynka, 9. 3. 2017, 17.41

To zní děsivě snad nemoc aspon nějak omezíte, nemyslet tak na to

Mygara

Mygara, 4. 3. 2017, 7.05

osobně bych brala i ty léky, Lexaurin jen zvyšuje závislost

Jarka mmm, 4. 3. 2017, 8.55

Lexaurin by měl být nenavykovy ne? Aha,tak čtu,že úplně tak nenvykovej neni . Naštěstí ho táta zřejmě už nezobe.

Cherrynka, 6. 3. 2017, 10.33

Já taky brala guarajánu nebo jak se píše ta je zcela bezpečná

dadinkamaminka, 9. 3. 2017, 8.09

Mám to doma. Jen jsem to ještě nezkusila. Možná se bojím toho,jak to na mě bude působit...

dadinkamaminka, 9. 3. 2017, 8.11

Nj,ale říkejte panikářovi at bere nějaké léky,kterých se bojí,že mu nepomůžou a jen mu uškodí.Četla jsem spoustu diskuzí o tom,jak někomu antidepresiva vůbec nepomohli a jejich stav se dokonce zhoršil.

Aliisha

Aliisha, 3. 3. 2017, 22.58

Přeji hodně sil! Hlavně to řešte.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů