Konvička na výplach nosu

zobrazeno 8967×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 17. 11. 2018 22.24

Rozhodla jsem se napsat o tom, jaké zkušenosti máme s konvičkou do nosu. Nejde o žádnou reklamu na výrobek, myslím že mě odsud většina z vás zná a víte, že jsem normální mamina ;) Neheldě na to, že výrobců této konvičky je víc. 

O konvičce jsem věděla už dávno, ale nechtělo se mi ji kupovat, protože jsem si říkala, že to bude nějaká blbost. Nikdo v mém okolí s ní zkušenost neměl a já hlavně měla v té době malé děti, které by si výplach dělat nenechaly. Na konci letních prázdnin měl syn rýmu a babička mi do telefonu vychválila konvičku, jenž při rýmě používá synovec, kterému je sedm let a jak mu to hrozně pomáhá. Říkala jsem si, že pro mého čtyřletého syna, který nesnáší ani mytí vlasů to nejspíš nebude vhodné. Nedalo mi to ale a našla jsem na Youtube video, kde si asi pětiletá holčička lije sama vodu konvičkou do nosu a ukázala jsem to synům. Čtyřletý syn na to koukal se zaujetím a řekl, že to by také určitě zvládnul. Raději jsem se ho zeptala ještě několikrát, ale vzhledem k tomu, že ta holčička to tak krásně zvládá, proč by to prý nezvládl on.. Dobrá tedy. Druhý den jsem se stavila v lékárně a konvičku koupila. První zkušenost byla celkem dobrá, syn se musel "předvést", že to nic není a šlo to výborně. Zkusil to dokonce i mladší dvouletý syn a zvládl to také celkem v pohodě. Druhý den už to bylo horší, ale dal se přemluvit.. Poté rýma ustoupila. Bohužel jsem ji ale dostala já a tak jsem konvičku zkusila, abych věděla co po dětech vůbec chci.. První zkušenost byla upřímně příšerná! Kýchala jsem, "brečela", svěděl mě nos.. No voda mi šla snad i ušima a krk plný slané vody.. (Pro toho, kdo to nezná, do konvičky se dává odměrka kuchyňké soli a teplá voda) Řekla jsem si, že to přes to nevzdám a zkusila jsem to ještě několikrát. Po druhém výplachu to bylo lepší a při třetím mi jen vadilo svědění nosu, když začala tekutina téct druhou dírkou. Od té doby jsem měla od rýmy pokoj. V půlce října přinesl syn znovu ze školky nějakého bacila a já hned nasadila konvičku. První den nechtěl, druhý lepší atd. Už jsem věděla, jaké to je a nechtěla jsem po něm hned prolít nosem celou konvičku. Syn zůstal doma jen dva dny. Poté byl bez rýmy. Nyní máme znovu rýmičku. Starší syn už "konvičkuje" úplně v pohodě, sám a rád. Mladší s malou pomocí odměny také. Rýmu začal mít ve čtvrtek. "Konvičkujeme" třikrát denně. Dnes je sobota a syn je téměř bez rýmy! 

I když má člověk pocit, že vše vysmrká, je neuvěřielné, kolik hnusu z něj ještě po použití konvičky vyjde! Podotýkám, že jsme tedy zatím nikdy neprolili nosem celou konvičku. Nedala jsem to předtím ani já. Je to nejspíš o zvyku. S klukama lijeme do jedné nosní dírky tak dlouho, až začne téct voda z druhé. Potom druhou stranu a znovu jednu a druhou. Úplně to pro vyčištění nosu stačí.

Takže jesti někdo z vás uvažuje delší dobu o koupi této konvičky, nebo jste se o ní dozvěděli až nyní, já ji určitě doporučuji! Je to o zvyku a když překonáte prvotní zkušenost, určitě vám pomůže :)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (60 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

mám 4 děti a o tomto slyším prvně,vypadá to super

vendilka3, 9. 4. 2019, 20.13

Konvicka je úžasná vymoženost.

DB, 9. 3. 2019, 0.08

No nevím jak by to dcera zvládla. U moře prská jak divá když se jí dostane voda do nosu. Ale líbí se mi vaše zkušenost, možná příště u rýmy vyzkoušíme a vyhneme se následným ATB😥

Ketris

Ketris, 18. 2. 2019, 17.37

Ja bych do toho nesla..

VaJána, 18. 2. 2019, 11.48

Já na konvičku nedám dopustit

Fuga

Fuga, 4. 2. 2019, 14.06

já jsem zkoušela ještě se skleněným předchůdcem a málem jsem se utopila

Aliisha

Aliisha, 30. 1. 2019, 22.07

Plánují jí koupit. Hodně trpím na dutiny a rýmu, tak jsem na to zvědavá.

jitka46

jitka46, 23. 1. 2019, 22.31

O tom slyším poprvé v životě. Ale je to zajímavé.

jitka46

jitka46, 23. 1. 2019, 22.22

O tom slyším poprvé v životě. Ale je to zajímavé.

Tenderka, 21. 1. 2019, 18.21

asi zaobstaram pre muza, tomu by sa to zislo

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů