Jakou hračku koupit dítěti?

zobrazeno 789×

Vložil(a): Jannaon, 2. 6. 2016 10.15

Nedávno jsem se rozhodovala jakou hračku koupit svému dítěti. Líbí se mi pěnové hračky a hrací pěnové podlahy, které nejen hezky vypadají, ale také izolují chlad od země. Kamarádky se mi svěřily se svými zkušenostmi. Po půl roce se jim pěnové puzzle rozpadlo a dokonce se sloupal i potisk! To přece svému miminku nemohu dát! Začala jsem pátrat, v čem je háček.
Udělala jsem si menší průzkum a zjistila jsem, že se na trhu vyskytuje spousta druhů pěnových hraček a podlah ve tvaru puzzle. Levné, ale s neznámým původem a potom jsem našla i hračky dražší, které měly svoji etiketu s uvedeným výrobcem a dodavatelem. Což ve mně jako v matce vzbuzuje větší důvěru ke koupi, protože chci mít jistotu, že dávám svému dítěti zdravotně nezávadnou hračku a ne hračku s jedy. Určitě je zde víc maminek jako já, které přemýšlí a není jim jedno, co svému dítěti dávají. Proto jsem se rozhodla zde shrnout, co jsem se dozvěděla.

Podle čeho se na trhu orientovat:

Jasný původ hračky

Pozor na dovozce! Na spoustě výrobků se dnes uvádí pouze Výrobce EU nebo Dovozce EU. Hledejte výrobky, kde je uvedena konkrétní firma/ osoba a výrobní provoz. Když jdeme nakupovat potraviny, hledáme etikety, které informují o trvanlivosti potraviny, složení, množství, odkud potravina pochází a kdo je výrobcem. Když kupujeme dětem hračky, kontrolujeme i jejich etikety? Právě na hračky a výrobky určené pro ty nejmenší bychom neměli zapomínat!

Cena

Certifikace a různé testování materiálu a hraček stojí firmy nejen čas, ale i peníze. Z tohoto důvodu se jejich náklady promítnou i do ceny jejich hraček a výrobků. Ceny jsou sice vyšší, ale zdraví mého dítěte je pořád důležitější. Proto řádově pár desítek korun navíc mě neodradí od nákupu kvalitní a zdravotně nezávadné hračky.

Produkt i materiál musí být certifikovaný

Na trhu nalezneme hodně českých kvalitních firem, které mají svůj materiál a výrobky certifikované a testované. Certifikáty mívají většinou volně dostupné např. na svých webových stránkách či na požádání umožní k nahlédnutí. Ale pozor! Jsou firmy, které mají svůj výrobek certifikovaný, ale materiál si nechávají dovážet!

Pěnový materiál, ze kterého se vyrábí hračky, podlahy a různé izolační podložky, je velice oblíbený. Je měkký, lehký a myslíte si, že dítěti neublíží. Do hračky ani do materiálu nevidíme. Skryté jedy jsou ty nejhorší jedy. Prošlé potraviny taky dítěti nedáte, protože jasně vidíte ne příliš vábný vzhled a cítíte zápach. Přitom i některé hračky obsahují škodlivé látky, které nevidíte, necítíte, a přesto se pomalu dostávají dětem do těla a způsobují vážné zdravotní potíže. Proto bychom se měli vyhnout podezřele levným hračkám a hračkám, kterým chybí etiketa a popis. 

Například ve Žďáře nad Sázavou jsem našla firmu, která přímo vyrábí svůj certifikovaný pěnový materiál a hračky z něj. Nakoupila jsem tedy přímo u výrobce. Jsem spokojená a hlavně klidná, že jsem dítěti nekoupila jedovatou hračku.  

A co vy? Jaké hračky kupujete svým dětem?

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (10 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 17. 11. 2022, 8.44

Není to taky trochu o penězích? Jako samozřejmě já bych taky chtěla malému koupit co nejkvalitnější hračky. Ale ne na všechno jsou peníze. Na druhou stranu je tu třeba půjčka 10 000 Kč od https://epujcka.cz/pujcka-10-000-kc/ ale říkám si, že to na vybavení pro děti fakt nepotřebuji. Navíc máme hodnou babičku, která nás docela pravidelně zásobuje. Nicméně než se sem nahrnou moralistky – neznamená to, že kupuji nekvalitní hračky. Prostě raději nekupuji žádné.

Žofinka

Žofinka, 14. 5. 2018, 6.42

Teď už žádné, máme jich mraky

Mygara

Mygara, 27. 2. 2017, 11.25

někdy je opravdu problém vybrat správně

Fuga

Fuga, 1. 2. 2017, 7.56

to je detektivka, koupit kvalitní hračku. člověk dělá vše s nejlepším úmyslem, ale stejně se někdy sekne, bohužel

nicky, 22. 6. 2016, 12.37

Já mám super zkušenost s Pěnovými-hračkami. Materiál se oproti asijským nedrolí ani netrhá (natož že by smrděl!!) a když se zašpiní, jednoduše je šupnu do pračky a nic neřeším... Jsou sice o malinko dražší, ale věřím že vydrží i pro dalšího prcka...

dáša, 4. 6. 2016, 14.55

Kupovat v Dráčiku a Pompu není žádná záruka. Teta odtamtud koupila pěnové puzzle pro našeho syna a smrděly. Koupili jsme jiné. Pak někde v testech vyšly jako pěkný hnus, nevhodný pro mimina. Myslím, že tyhle obchody to také nijak extra nekontrolují. A dá se tam najít šmejd stejně jako na tržnici. Tím neříkám, že podporuju tržnici. My se snažíme nakupovat hlavně od českých výrobců, mívají kvalitní hračky a podpořím je raději než Čínu..

Jarka mmm, 3. 6. 2016, 3.07

Vybírala jsem stejnym zpusobem...Mimochodem docela se děsím smradu hraček od vietnamců,divím se,že to vubec nekdo kupuje. To bych raději koupila třeba dvě hračky za rok. Stejně děti tolik hraček nepotřebují. Pro ně je hračka skoro všechno .

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 2. 6. 2016, 21.23

já často objednávám z feeda a jen od známých prodejců

Minnie, 2. 6. 2016, 17.09

Kupuju pouze v kamenných hračkářství jako Pompo, Dráčik nebo v obchodech přímo pro miminka a batolata.

Katka

Katka, 2. 6. 2016, 14.16

My už máme větší děti a kupujeme jim, co chtějí ;o) U mimin jsem se vyhýbala hračkám ze stánků a spoléhala na nadnárodní firmy typu Fisher price.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů