Oběd na poslední chvíli

zobrazeno 1549×

Vložil(a): pavla.busova, 31. 1. 2020 17.06

Když se zapomeneme venku a doma nic uvařeno a ani téměř žádné zásoby.

Znáte to? Dopolední procházka s dětmi se lehce protáhne. Děti si samy hrají na hřišti se svými kamarády a my maminky si chvíli oddechneme, a zapředeme se do hovoru s kamarádkou. Řešíme naše klasické každodenní starosti s dětmi. Co už umí, co už má umět a ještě mu to moc nejde. Třeba jak jsem včera mého broučka po chvíli zvláštního ticha chytla vysmátého na pátém schodu.

Zkrátka řešíme samé důležitosti a najednou udiveně civím na mobil a říkám si: ,,mankote, to je hodin, rychle domů!” Je skoro poledne a já letím domů se synem v kočárku, sotva dech popadám.

Na dnešek jsem si nějak zapomněla naplánovat co uvařím k obědu. Tak přemýšlím nad nějakou rychlovkou, protože nám oběma už kručí v břiše. 😉 Rychle umyji a nakrájím jablíčko, aspoň malý předkrm.

Při pohledu do lednice se moc neraduji, sice působí uklizeně, to mě potěší, ale je to tím, že je celkem prázdná. Takže výběr k vaření dnešního menu – nic moc…

No ale přece jen něco popadám. Máslo, parmezán, vajíčka. Ve špajzu najdu vločky a těstoviny. A hlavně za oknem mé oblíbené bylinky, které úžasně doladí jakékoliv jídlo. Bez bylinek bych snad ani nedokázala uvařit.

Vše co mě cvrnklo do nosu skládám na linku a syn mi ochotně pomáhá, protože část jabka je už v bříšku a ta další část je úhledně rozprostřená na oblečení, židli a taky na podlaze.

První podám synovi plastovou misku, vařečku a čajové sáčky a požádám ho o pomoc s vařením. Napřed se mu to nějak nezdá, ale nakonec svolí a jde vařit pod stůl, kde se mu momentálně líbí.

Já znovu projedu pohledem ulovené suroviny a dělím je na dvě části.

Co myslíte, jak jsem to rozdělila?

Celkem jednoduše. Uvařím vločkovou polévku a těstoviny se sýrem.

Tohle budu mít jedna dvě, HURÁ! 

Recepty

Vločková polévka:
Na rozpuštěném másle osmahnu vločky, jak ucítím vůni vloček, zaleji vodou a přivedu k varu. Vmíchám rozšlehané vejce, trošku osolím a krátce povařím. Doladím nasekanou petrželkou.

Těstoviny:
Uvařím dle návodu, scedím, přidám nastrouhaný parmezán. Ten na ještě teplých těstovinách povolí a krásně se na ně nalepí. Přidám nasekanou bazalku a je to.

Vyzkoušíte naše recepty?

S láskou k vaření, Pavla

https://pavlakalousova.cz/obed-na-posledni-chvili/

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (15 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

naseivanka, 12. 8. 2021, 17.56

Já jsem vždy dělala ze starého receptu mé babičky, ale děti mi to nechtěli nikdy jist, pak jsem to nějak probírala s kamarádkou u kávy a ta mi doporučila koprovou omáčku z této stránky https://mlsnavarecka.cz/…se-smetanou/ a je to úplná bomba. Dětičky by mi to jedli furt. Takže za mě mohu vřele doporučit.

jako rychlovku pro kluky dělám i sladké nudle,milují je.

tersmet, 14. 9. 2020, 16.18

Tohle je téma, které řešim už dlouhou dobu. V práci často nestíhám zajít na oběd a musím to řešit jinak.. většinou si snažím vařit jídlo do krabičky, ale i to nejde vždy stihnou a pak bych skončila na tyčinkách a nezdravých věcech. Vždy mám v práci proteinovou polévku od Proslim tuto https://www.proslim.cz/hubnuti/proteinova-polevka/ a když je nouze, tak ji prostě zaliju vodou a mám rychlé a zároveň i zdravé jídlo. Občas si dám i ovesnou kaši, ale teplá polévka lépe nahradí oběd.

Dudu, 27. 5. 2020, 11.37

Díky za tip na vločkovou polévku, hned zitra ji zkusím malý ji zatím vše, tak snad mu bude chutnat. Já má pro případ nouze. Zda v mrazáku nějakoi rozmicovanou zeleninu (mrkev, cuketa, řepa, celer, petržel...), kterou hodím do testovin nebo kuskusu a k tomu vařené vejce.

jitka46

jitka46, 16. 4. 2020, 23.01

Většinou mi vaření nezabere víc než půl hodiny takže nikdy nespěchám a hlavně plánuji dopředu.

Zdeňka S., 1. 3. 2020, 6.31

Skvělé rychlovky, těstoviny se sýrem a s kečupem děti snědí kdykoliv

jitka46

jitka46, 26. 4. 2020, 23.22

Vždyť ten kečup to akorát všechno pokazí...

Janako

Janako, 28. 2. 2020, 16.22

Vločky máme rádi, ale do polévky bych určitě dala ještě nějakou zeleninu.

Katka Alex, 23. 2. 2020, 21.15

U nás se do těstovin vždycky dával česnek a konopný olej, vřele doporučuji 😉

snany, 8. 2. 2020, 22.37

Vločkovou by u nás nikdo nejedl. Těstoviny se sýrem jsou klasika. Jo a bylinky jsou pro třetí a druhého synonymum pro jed Zelená není u nich dobrá barva

Minnie, 6. 2. 2020, 18.35

Z tohohle bych já neuvařila. V polévce vždy musíme mít zekeninu, alespoň mrkev. A těstoviny s omáčkou, v případě nouze kečup. Jinak je nikdo u nás nejí

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions