Mateřské Mléko a jeho síla

zobrazeno 2056×

Vložil(a): KPinarcioglu, 12. 3. 2016 22.00

Na své cestě Laktační Poradkyně mám možnost denně nahlédnout do životních příběhů dnešního světa mateřství a jeden takový životní příběh pro Vás mám. Se svolením maminky Veroniky, bych s Vámi ráda sdílela příběh malého Péti. 

Jednou jsem na jedné sociální síti viděla dotaz maminky Veroniky ohledně kojení jejího nejmladšího syna. Už tenkrát mě zaujala její fotka, tak energická ženská, řekla jsem si. Odpověděla jsem na položený dotaz a pokračovala jsem dál. Po čase na mě opět vykoukla fotka téhle maminky, krátké vlasy, výrazné, velmi slušivé brýle. Moje paměť zaplesala nad známým obličejem. Dotaz se tentokrát týkal jejího prostředního dítěte, syna Péti. Znovu jsem odpověděla a pokračovala dál v následující činnosti. Po dvou měsících se maminka Veronika opět připojila na sociální síť, ale tentokrát již ne s dotazem, ale s informací, která se mě natolik emočně dotkla, že jsem paní Veroniku soukromě oslovila.

Péťovi bylo tenkrát jen 1,5 roku, kdy paní Veronice začalo být divné, že je stále více a více unavený a po těle se mu častěji objevují modřiny. Neváhala a absolvovala návštěvu lékaře a následně nemocnice. Po všech možných testech přišla diagnóza - leukémie. Každé milující mámě musí hlavou proběhnout stejná myšlenka, jako tenkrát proběhla i paní Veronice v momentě, kdy tváří tvář stála před lékařským verdiktem  "Myslela jsem, že je to konec, že o syna přijdu."  říká. Na mou otázku co následovalo, přišla jasná a obdivuhodná odpověď "Zůstala jsem na vše bohužel sama, otec syna se zhroutil a utekl. Já pak musela být ta silná, protože se sesypala i celá má rodina, takže jsem je uklidňovala a držela nad vodou. Nebylo to nic hezkého, musela jsem být silná už kvůli malému, byly to těžké chvíle, ale i ty hezké, když léčba začala zabírat. ".

Léčba trvala 2,5 roku a následovala rekonvalescence, kdy Péťa nesměl mezi děti ani do většího kolektivu, to trvalo dlouho. Kdejaký bacil jen proletěl a Péťa hned onemocněl, po chemoterapiích měl totálně zničený imunitní systém. Až do nedávna, kdy po všech možných pokusech paní Veronika dostala nápad...

 

"Pak jsem začala ze zoufalství přemýšlet o mateřském mléce, kojím stálé nejmladšího 19. měsíčního syna a zkusila to."

 

Nedalo mi to a musela jsem se zeptat, jak paní Veroniku napadlo podání mateřského mléka synovi a jak ten na to reagoval. Péťovi je nyní 7,5 roku, odpověď byla opět obdivuhodná "Jednou jsem seděla a malý byl znovu nemocný, měl mononukleózu a já kojila mladšího syna. Koukala jsem na něj a na Péťu a pak mě to trklo. Říkám si, když to dává živiny malému a posiluje imunitu, proč by to nemohl i on. Prošla jsem si pár článků a bylo jasno. Říkala jsem si, že tím nemohu nic zkazit a určitě mu to neublíží. Pak jsem ho zavolala a řekla jsem mu jestli nechce ode mne vyzkoušet mléko, aby nebyl pořád nemocný a on řekl, že ano. Vzal to jako, že je to pro něj důležité a že to opravdu potřebuje. Neměl a nemá s tím žádný problém, sám byl kojený jen měsíc a nyní to zvládá jako profesionál, jako by se kojil od jak živa."

 

Péťa je nyní na požádání kojený přes 2 měsíce, nebere žádné léky na podporu imunity a je to od toho děsivého momentu s názvem - leukémie - poprvé, kdy za celou tu dobu kojení NEBYL ANI JEDNOU NEMOCNÝ, a to i přes to, že nejstarší dcera byla nachlazená"Normálně by už byl nemocný a měl minimálně 2x antibiotika." říká maminka Veronika. 

 

S paní Veronikou jsme se domluvili, že osloví lékaře, porovnají se výsledky Péti před a po kojení, pokud bude paní Veronika souhlasit, pokračování vykřičíme opět do světa.

 

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat paní Veronice za možnost nahlédnout do jejího a synova osobního života a za svolení podělit se o jejich životní příběh veřejně. Také bych chtěla a to opravdu zcela upřímně popřát Péťovi a celé jeho rodině hodně zdraví a ať je na té cestě životem čeká jen to krásné.

 

No uznejte sami, není kojení tak trochu zázrak?

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
10

Diskuze k této stránce (24 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Bejanela, 6. 10. 2019, 16.32

to ano, ale co v případě, když je alergie na mléko?

Žofinka

Žofinka, 16. 5. 2018, 7.12

To je naprosto úžasné

Kikinka30, 6. 7. 2017, 15.43

Take se pridavam,jste silna,drzim palce

mirka.kosinova, 2. 7. 2017, 14.06

Veroniko, jste skvělá.. Je úžasné vidět a číst, kolik síly v sobě dokáže matka najít, když je potřeba.. Držím palce, ať jste zdrávi, v lásce a užíváte života a radosti..

martinazab, 14. 6. 2017, 11.50

Držím palce. Verím, že všetko bude dobré.

Aliisha

Aliisha, 8. 6. 2017, 20.54

Držím Vám palce posílám hodně sil!

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 8. 6. 2017, 7.35

Už je to rok, by mě zajímalo jak to dopadlo, snad už je kluk v pořádku

Tereza Pauková (mrkew)

mrkew, 7. 6. 2017, 12.34

Držím palce ať tu svini pokoří

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 6. 2017, 21.56

Chudinka, je fajn ze aspon neco mu pomuze, tohle by melo vedet co nejvic lidi, at decka nejsou nemocny

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 8. 6. 2017, 7.36

Na druhou stranu znám spoustu maminek co kojí plně miminko a stejně jim onemocní ... Syn mi také omarodil i při skoro plném kojení takže samospásné to nebude

L.janicka.l

L.janicka.l, 8. 6. 2017, 8.52

My jsme da se rict dobry na rozdil od netere co neni kojena je neustale nemocna

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 8. 6. 2017, 12.35

Moje neteř byla kojená jen chvilku a neměla tolik nemocí jako syn, ale je pravda že ona nechodila do dětského kolektivu, syn chytil sedmou nemoc v herničce a jiné nemoci zase při plavání

Lenča Pešková, 5. 6. 2017, 13.48

Klobouk dolu. Vim ze mm je to nejlepsi pro deti a je skvele ze az v takove mire. Drzim palce at je uz jenom lip a lip

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions