Jeden podzimní výlet do Farmaparku

zobrazeno 1260×

Vložil(a): odlumpika, 20. 11. 2015 14.06

V pátek večer jsme si společně naplánovali výlet a patřičně navnadili našeho téměř dvou a půl letého lumpíka. V zoo už jsme byli nesčetněkrát a tak volba padla na nově otevřený park v Soběhrdech. Ráno nám začalo svítit sluníčko, vítr hezky pofukoval a my natěšení nasedali do auta. Cesta byla moc hezká, ale to je téměř vždy, když dítě spí. Každopádně byla o to hezčí, že jsem se mohla kochat cestou mezi nádherně zbarvenými stromy, které byly balzámem pro mou romantickou duši. Při příjezdu ovšem dostaly zabrat mé čichové buňky, asi jsem zapomněla jak to na farmě "voní", ale i na to jsme si všichni po chvilce zvykli. Přeci nejsme z cukru. U pokladny nás čekalo nemilé překvapení, jelikož neberou platební karty, avšak nějakou hotovost jsme naštěstí dali dokupy a mohli se jít bavit. Zrovna bylo krmení velbloudů, lumpík vyfasoval  jablíčka a velbloud se olizoval až za ušima. Následně jsme procházkou sešli až k trampolínám, kde se pořádně vyřádil. Zároveň ten den probíhala akce pro děti ve smyslu chytání rybiček, házení míčků apod. Děti po splnění všech úkolů dostali odměnu. Zde jsme se zdrželi asi hodinu než jsme se vydali k ovečkám, kde shodou okolností také probíhalo krmení a já se cestou opět mohla kochat nádhernou přírodou. Kousek dál je nainstalovaných pár houpacích sítí, kde se vlezou i rodiče, takže další zastávka byla jasná. Po důkladném pohoupání, jsme vyrazili okolo rybníčku s molem na další obhlídku zvířat. K vidění byli vodní buvoli, klokani a další zvířena. Předposlední zastávka byla v občerstvení, jak jinak. Vzhledem k tomu, že v celém areálu je zakázána konzumace vlastních potravin (z veterinárních důvodů), jsme už byli značně hladoví. Z občerstvení mají vcelku pestrý výběr - od polévek, mas čí palačinek až po topinky s česnekem. V polovině oběda lumpík spatřil šlapací traktor, takže přes značné naléhání, jsme v blesku do sebe museli naházet zbytek jídla a vydali se hledat parkoviště traktorů k zapůjčení. Naštěstí bylo těsně vedle. Takže maminka s tatínkem lenošili na lavičce, oddechujíc po obědě zatímco syn se asi na hodinu zabavil ježděním na traktoru. Perfektní zábava. Celý výlet jsme završili první jízdou na poníkovi. Tento výlet určitě nebyl našim posledním, moc rádi se sem vrátíme. Doufám, že vám náš příběh přinesl trošku inspirace a třeba se zde na jaře potkáme :-)

Rada na závěr: pokud se sem vydáte nezapomeňte si vzít s sebou hotovost. Ačkoliv výlet nepatří mezi nejlevnější, zábavy je zde dost a areál se má stále rozšiřovat. Pokud máte více než jedno dítě, vyplatí se pohlídat si slevu na slevových serverech, která zde bývá často.

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (8 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 18. 5. 2018, 7.00

Takto se mi líbí

Minnie, 5. 1. 2018, 19.30

Ty jo, to zní fakt skvěle

Mygara

Mygara, 2. 3. 2017, 18.42

to musel být krásný výlet

Fuga

Fuga, 29. 1. 2017, 14.06

díky za tip na výlet

mckvak, 4. 12. 2015, 16.58

Hezke, obcas slysim na ne negativni recenze tak aspon nekdy pozitivni

DenisaC, 22. 11. 2015, 8.30

Ma "lumpik" taky nejake jmeno?

Zuzi, 20. 11. 2015, 14.31

párada...díky za nápad k hezkému výletu je to popsané moc hezky

odlumpika

odlumpika, 20. 11. 2015, 14.52

Děkuji Vím, jak je někdy problém sehnat něco, co bychom mohli s prckem navštívit, kde by se mohl vylítat a třeba i něco nového naučit ... tenhle výlet byl fakt hezký, tak doufám, že to někomu pomůže v rozhodování

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů