Návod jak vyrobit diplom

sledováno 1× zobrazeno 4776×

Vložil(a): petulkaa, 22. 4. 2016 10.14

Originální diplom si zvládne vyrobit každý na počítači. Není to žádná složitá věc. Navíc za pár minut můžete mít i několik variant, které například uložíte do šuplíků a dle potřeby je z něj vytáhnete. Abyste si sami vytvořili diplom, musíte si rozumět s PC. Neobejdete se bez textového editoru. Pokročilejší z vás mohou při této práci využít také Powerpoint. Skvělý je i program Publisher. Posloužit vám mohou i jiné grafické programy, které si můžete bezplatně stáhnout do svého počítače. Mezi nejobvyklejší patří editor Gimp, Zoner Callisto FREE, Paint.NET. Velmi oblíbený je i online grafický editor Pixlr.

Ať už pracujete v textovém editoru či nějakém grafickém programu, vždy si rozvrhněte stránku. Stanovte si konkrétní šířku a výšku samotného diplomu. Když už toto máte. Tak si můžete zvolit orámování. Záleží jenom na vás, jaký zdobný rámeček si vytvoříte. Do oka vám může padnout například klasická jednoduchá, dvojitá či tečkovaná dekorace. Použít lze i tenkou linku, vlnovku či propracovanější čáru. Ta může mít standardně černou anebo výraznější barvu. Vylepšit diplom můžete také prostorovým orámováním, stínováním anebo nápaditějším efektem. Zkrátka si s touto části můžete dostatečně pohrát. Zvolíte si vámi vhodný styl, barvu a šířku ohraničení.

Teď už vám nic nebrání k tomu, abyste uvedli název diplomu a další podstatné údaje (jako je umístění, jméno a příjmení, datum, disciplína a podpis). Vyberte si správné písmo, velikost a barvu. Daný text vhodně umístěte na plochu. Takovýto navržený diplom můžete doplnit obrázkem, logem či grafickým objektem. Tento prvek v černobílém nebo pestrobarevném provedení dodá diplomu na originalitě. Tuto formu ocenění si už pak jenom vytiskněte na kvalitní papír.
Na internetu najdete spoustu šablon, které si stačí stáhnout do svého počítače. Ty otevřete v daném programu, v něm zadáte potřebné údaje. Samozřejmě si přizpůsobíte text na diplomu tak, aby vskutku vyhovoval dané příležitosti. Pak zadáte tisk.

Pro ty co se neradi pouštějí do experimentování je připravena bohatá nabídka diplomů. Ty si můžete pořídit v řadě specializovaných prodejen, které se zaměřují na prodej sportovních ocenění nebo například na e-shopu http://www.pohary-bauer.cz/papirove-diplomy/. Vedle klasických papírových modelů si online prohlédnete diplomy s jedinečnou pečetí s různými plnokrevnými vyobrazenými motivy. Cena kvalitního papírového diplomu ve formátu A4, A5 či A3 se pohybuje od 6 Kč do 30 Kč. Krom těchto ocenění tu zakoupíte krásné poháry s originální rytinou, stylové medaile, trofeje, figurky a talíře.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (6 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 15. 5. 2018, 18.10

Hezké, ale nevyužila bych to

Mygara

Mygara, 27. 2. 2017, 12.27

díky za tip, ale já jsem pc analfabet

Fuga

Fuga, 31. 1. 2017, 19.37

tak až přijde na lámání chleba a budu ho potřebovat na dětskou oslavu, tak si na vás vzpomenu. Ale i když je návod pěkný už vidím moji úspěšnost:-)

Kadlecova-Alena, 19. 5. 2016, 2.05

Originalni a prakticke

Zuzka Čtvrtečková, 28. 4. 2016, 18.39

Pracovala jsem jako grafička, takže bych diplom zvládnout měla ale je to dobrý nápad,určitě by měl malý radost

Minnie, 22. 4. 2016, 19.58

Diplomy se u nás používají často

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů