Větší šíjové projasnění v 10tt

zobrazeno 4729×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 6. 1. 2016 22.40

Jak jsem již psala v mých předešlých příbězích, o první miminko jsme přišli cca v 9tt. Druhé těhotenství bylo plné komplikací s porodem v 34+ 5tt. Syn je ale zdravý a vše nakonec proběhlo bez větších problémů.

Nyní čekáme druhé dítě, dnes jsem přesně 34+ 0tt a prozatím se cítím dobře. (Až na pálení žáhy, bolest zad a nemožnost obout si zimní boty :)) Vše ale nebylo vždy tak růžové.

17. června mi vyšel pozitivní těhotenský test. Začátkem července mi gynekolog těhotenství potvrdil, ale na další prohlídce 9+ 5tt jsem se dozvěděla, že mimi má za hlavičkou nějakou neobvyklou tekutinu a pro jistotu mne lékař poslal další den do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, aby se na to podíval ještě jeden odborník. Pan doktor v HK mi potvrdil špatnou zprávu s tím, že na potrat je ještě brzy. Zná prý pár případů, kdy se šíjové projasnění samo vylepšilo. Následoval měsíc hrozivého čekání a 12. srpna jsem absolvovala prvotrimestrální screening. Vyšetření dopadlo dobře. Nosní kůstka přítomna, průtok krve v srdci v pořádku a šíjové projasnění? Hraniční, ale v normě. Pan doktor by prý po tomto vyšetření řekl, že je vše v pořádku, ale vzhledem k předchozí diagnóze doporučuje amniocentézu. Tu jsem absolvovala na konci srpna. Půl hodiny po odběru jsem byla propuštěna domů a do večera bylo vše OK. Večer a v noci mi ale ještě odtekla další voda, což potvrdil druhý den i můj gynokolog. Okamžitě mne odeslal do nemocnice, kde jsem byla nucena týden odpočívat a ležet. Plodové vody bylo totiž opravdu málo a miminko se téměř nemohlo hýbat. Voda prý nejspíše odtekla v místě vpichu odběru plodové vody. V nemocnici mi také odebírali krev, aby se v místě vpichu nevytvořil zánět. To se ale nepotvrdilo a po týdnu jsem byla, s příslibem šetření se, propuštěna domů. Doma jsme tedy vše přizpůsobili tomu, abych mohla nějakým způsobem fungovat s rok a půl starým synem a nemusela ho nikde přenášet apod. (tzn. že měl rázem místo postýlky velkou postel, ze které vyleze sám, jídelní židličku jsme přemístili na zem atd.) Den po odběru vody mi volali předběžné výsledky a vyloučili Downův syndrom. Po čtrnácti dnech jsem si volala o výsledky kompletní a ty vyšly také v pořádku! (Oba lékaři, kteří mne viděli okolo toho 10tt mi řekli, abychom si vážili tohoto zázraku, protože většinou je to naopak a nakonec doporučují dát miminko pryč.) Od této chvíle je mé těhotenství v pořádku, všechny vyšetření vychází dobře a já doufám, že jsme si vše vybrali na začátku a nyní dítě donosím do řádného termínu :) (Nyní ještě musím přečkat 14 dní a pak už se narodí mezi donošené) ;)

Touto cestou jsem chtěla hlavně říci, že člověk musí věřit, doufat a nevzdávat se. Přece jen naděje umírá poslední a třeba právě vy budete tím, komu se stane zázrak :)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (11 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 17. 5. 2018, 6.54

Jen ta představa je hrozivá

Tinka1993, 10. 12. 2017, 13.39

Hlavne že ste zdraví

Mygara

Mygara, 1. 3. 2017, 15.31

to musely být nervy, fuj

Fuga

Fuga, 30. 1. 2017, 9.21

to je tedy něco. Hlavní je, že je zdravý jako ryba. a ty nervy předtím bych opravdu zažít nechtěla

Kamila Pecharová, 5. 8. 2016, 21.41

K příběhu bych dnes mohla doplnit, že syn se narodil 37+6tt, takže hraničně donošený, nyní je mu půl roku a je zdravý jako ryba

mckvak, 18. 1. 2016, 14.21

Hlavne ze je mrnousek v pohode. Ty stresy jsou strasne, taky jsem se obcas bala vysledku.

lenkamaresova, 17. 1. 2016, 10.20

Nepíše se 9tt+0 např.?.jinak.moc držím pěsti!

ppetaa27, 9. 1. 2016, 21.20

Prave si rikam, jestli tech vysetreni v tehu neni az zbytecne moc. Nas taky v 1. trimestru strasili a byli jsme taky v HK na genetice, hrozili nam s Downovim syndromem. Nakonec mi tam ani nevzali krev a jenom nam rekli, ze kdyz vysel dobre screening, tak je to v pohode. Ale jet jsme tam museli. A to jak nas vystrasili radsi ani nemluvim. Jinak preju moc moc zdravi

Katka

Katka, 7. 1. 2016, 20.50

Přesně ty nervy! Žena si to těhotenství vůbec neužije nebo u mě to tak bylo.

Minnie, 7. 1. 2016, 10.21

Super zpráva . To je dobře že je miminko v pořádku. Vím jaké to pro vás muselo být, taky jsem tu psala přïběh z prvního těhotenství, kde nás strašili vším možným a nakonec je dcerka zdravá. Ale ty nervy, to už nikdo zpátky nevezme...

Kamila Pecharová, 8. 1. 2016, 21.12

Člověk je stejně stále ve stresu, aby nakonec vše dopadlo v pořádku a miminko bylo zdravé, když na začátku těhotenství takhle strašili.. No uvidíme, zázraky se dějí a pokud zdravý náhodou nebude, budeme ho mít stejně moc rádi!!!

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů