První nákup v těhotenství: Vyhněte se unáhleným investicím a začněte s drobnostmi

zobrazeno 1239×

Vložil(a): marianka, 19. 10. 2015 14.05

Čerstvé nastávající maminky - prvorodičky, kterým okolnosti a štěstěna dovolí radovat se z jiného stavu, o němž se nedávno dozvěděly, vyrážejí velmi často buď do obchodu s těhotenskou módou, nebo dětským zbožím.

Když ale čekáte své první dítě a nemáte možnost srovnání ani vlastní zkušenost, ocitáte se ve světě, kterému vlastně vůbec nerozumíte. Jste-li ve stejné situaci, jako jsem byla já, a chcete se vyhnout nákupům, které kromě chvilkové radosti nepřinesou vlastně žádný užitek, zkusím vám poradit.

Obrovská vlna štěstí, euforie, pláč... to všechno máte po prvních dnech, kdy jste zjistila, že čekáte své první miminko, za sebou. Hlavou vám běží spousta otázek, hlavně nic nezanedbat! Pravděpodobně ale ještě dřív, než se pustíte do studování různých internetových diskusí a maminkovských webů, se vrhnete do víru prvních nákupů. Zřejmě hned nepoběžíte pro nový kočárek, ostatně jeho výběr vyžaduje více pozornosti a zkušeností, které se teprve budete snažit získat (a že to nebude jednoduché!), ale pořád je tady spousta možností, kam můžete vyrazit a udělat si „malou radost“. Koupíte první věc pro vaše budoucí miminko, nebo pro sebe jako nastávající maminku. Co to bude?

Když vyrazíte do obchodu s dětským zbožím

Pokud jste nikdy předtím v podobném obchodě nebyla, nebudete asi vycházet z údivu. Ze všech těch vymožeností, které dnešní trh pro děti nabízí, vám půjde hlava kolem. U některých stojanů strávíte hodnou chvíli, než vůbec pochopíte, co na nich vlastně vidíte... a možná se vám to ani nepodaří. :)

Jste-li opravdu nezkušená a nevíte si rady, zajděte do oddělení s oblečením. Tady celkem nemůžete šlápnout vedle. Háček je jenom v tom, že v začátku těhotenství netušíte, jestli čekáte chlapečka, nebo holčičku, a jak záhy zjistíte, 90 procent oblečení v obchodech je buď růžové, nebo bledě modré.
Naštěstí je tu ale dost věcí i pro tzv. „newborn“ děti, tedy novorozeňata, které jsou většinou bílé či béžové - a tady skoro nemůžete sáhnout vedle. Koupit můžete body, které se většinou prodává v sadách po více kusech, nebo třeba dupačky.

U mě to při prvním nákupu vyhrálo tohle pyžamko, o jehož praktičnosti už dnes, poté, co jsem se v průběhu těhotenství postupně dozvěděla, nejsem úplně přesvědčená... ale byl to prostě můj první nákup, a na ten se nezapomíná. Vyprala jsem ho hned po příchodu domů, uložila ho do nočního stolku vedle své postele a večer před usnutím, tajně, protože mi to v tu chvíli všechno přišlo tak moc neuvěřitelné, jsem si ho prohlížela. Už teď ale tuším, že i když ho třeba svému budoucímu potomkovi nikdy neobléknu, bude to vždycky pěkná vzpomínka...

Když chcete něco na sebe

Z vlastní zkušenosti nedoporučuji unáhlenou návštěvu specializovaných obchodů s těhotenskou módou. Alespoň ne v začátku těhotenství, kdy vlastně žádné speciální oblečení ještě nepotřebujete. Sama jsem v žádném z těch, které jsem navštívila, neobjevila nic, co bych si nemohla pořídit jinde.

Počítejte s tím, že tak jako ve všech prodejnách, které se soustředí na určitý sortiment, tak i v těch pro těhotné, je všechno mnohem dražší - a nemusí to nutně znamenat, že kvalitnější.
Já sama jsem v takovém speciálu koupila v začátku těhotenství obyčejné tenké punčocháče za naprosto nekřesťanskou cenu (jak by řekla moje babička). Prostě jsem nevěděla, že jsou k dostání i jinde, třeba ve větších obchodních řetězcích, které prodávají i módu pro těhotné (například HaM, Lindex), nebo dokonce ve zdravotních potřebách, kde jsou i v lepší kvalitě, s lehkou kompresí, která pomůže vašim natékajícím nohám - a navíc za daleko příznivější cenu.

A jaký byl váš první nákup? Využila jste ho, nebo dodnes slouží jen jako vzpomínka na první chvíle těhotenství?

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (12 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 25. 1. 2024, 8.05

Jako první jsme udělali objednávku z textil velkoobchod https://www.xfer.cz/sluzby protože jsme zjistili, že nám některé věci chybí. Jakože dupačky třeba a tak. Nějak jsme to podcenili a měli jsme jich málo. A já jsem navíc zjistila, že mi jsou různé košile nepříjemné a objednala jsem si klasická oversize trička. Naštěstí jsem neměla velká prsa nikdy, takže ani při těhotenství, takže jsem nepotřebovala podprsenku. Stačily jen vložky.

Žofinka

Žofinka, 18. 5. 2018, 12.45

První jsem koupila čepičku

Minnie, 1. 1. 2018, 19.56

První nákup byly vždy oblečky

Mygara

Mygara, 3. 3. 2017, 13.52

když ono je tak težké odolat všemu tomu roztomilému

Fuga

Fuga, 28. 1. 2017, 17.53

když ono je tak težké odolat, vše je tak roztomilé, malinké... Ještěže člověka zbrzdí alespoň finance, když ne mozek

LucieS

LucieS, 31. 12. 2016, 18.26

Jako první jsem si koupila těhotenské kalhoty, které jsem pak nosila téměř sedm měsíců v kuse. A pro malou jsem jako první koupila plyšovou hračku, která se mi strašně líbila a druhá koupená věc byly nádherné šatičky, které jí ovšem budou až tak za rok

Petra Önder (petrao)

petrao, 12. 10. 2016, 13.09

Jako první věc jsem koupila zajíčka usináčka načež mi švagrová doporučila mít jednoho navíc do zásoby pro případ ztráty jenže v obchodě už nebyl takže jsem musela pověřit kamarádky v jiných městech

inglulie2, 22. 11. 2015, 19.37

Měla jsem od kamarádky seznam s poznámkami, co je zatím zbytečné a co ne. I tak jsem spoustu věcí kupovala z druhé ruky nebo dostala

Zuzka Čtvrtečková, 19. 11. 2015, 19.33

Úplně první věc pro mimi jsem si koupila hned po první UZ a bylo to jedno malinkaté body. Těhotenské kalhoty jsem si u prvního koupila až v osmém měsíci. Byla to spíš nutnost, všechny se mi zničily a koupi obyčejných jsem nechtěla riskovat. Navíc jsem věděla, že za pár let bude sourozenec

mckvak, 6. 11. 2015, 13.12

Taky jsem byla odrazovana od toho nakupovat "zbytecnosti" a jsem radaze jsem poslechla. Dost jsme toho dostali a mala ani nestihla nic unosit. Jak jsme se s ni bali manipulovat tak nosila jen dupacky a overalky. Ja jsem mela jen dvoje tehu dziny jinak jsem nic nepotrebovala, vse jsem oblikla

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů