pořídit si dítě, vzít si půjčku ;-)

zobrazeno 1654×

Vložil(a): navji, 20. 6. 2017 14.11

Co koupit, než se malý narodi?

V momentě, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná a uklidnily se mi počáteční hormony a žaludeční šťávy, jsem si uvědomila, že budeme muset pořídit také nějakou výbavičku. A zde jsem narazila na obrovský balvan, ne-li rovnou skálu. V různých brožurkách od lékaře, na internetu či z doporučení znýmých a kamarádek jsem si vytvořila seznam věcí, které si musím pořídt, měla bych mít či jsou výborné.

Seznam věcí

Jak jsem tak pročítala či poslouchala ty rady k výbavě, tak se můj seznam rozrůstal a rozrůstal. Nakonec jsem tam měla tolik položek (dost často i protichůdných), že jsem nakonec měla velké dilema, co si vlastně pořídit....vaničku či koupat ve vaně; přebalovací pult či přebalovat na stole; dupačky či polodupačky; overálek či bundičku aj. No, upřímně, děs.

Půjčka

V jednom chytrém časopise doneseném od lékaře (původně, abych zahnala nudu při čekání) jsem objevila krásný přehled vytvořený na základě dotazníků maminek, nakolik je vyšla výbavička pro miminko....a to jsem teda zírala.Souhrn tedy obsahoval všechny oblasti (kosmetika, oblečení, literatura, předporodní péče, nábytek, dětský pokoj, první pleny aj.). Suma sumárum je výbava pro první dítě vyšla cca na 100 000 Kč !!! No, a můžeme si jít vzít půčku....a kde jsou výdaje po narození?

Pokud vás zajímá ten průzkum a finanční grafika, tak odkaz je zde: http://doma.nova.cz/clanek/rodina/kolik-stoji-pece-behem-tehotenstvi-a-zakladni-vybava-pro-miminko.html

A realita?

Oblečení jsem nějaké nakoupila z druhé ruky, bylo jako nové a vcelku za pěknou cenu (která maminka by odolala něco koupit?), něco jsem dostala po dětech známých a kvanta jsem dostala po porodu (vzhledem k tomu, že jsem učitelka, tak ještě dávku ve škole :-) ) Spoustu oblečení jsme ani nepoužili. Protože jsme se narodili na jaře, nakonec jsem fusak zavrhla a kočár vystlala teplou dekou, přebalovací pult jsme udělali ze staré deky na stole, postýlku máme z bazaru (a krásnou) i s povlečevním, druhou starou po mně. Koupeme ve vaně, přebalujeme na sušice a tak.... co dům dal :-)

Závěrem

Moje rada na závěr zní: řiďte se vlastním rozumem a prostředím, ne radami a diskuzemi. Spousta věcí je zbytečný byznys tvořící odpad zanášející přírodu. I dítě jde vychovat v normálních podmínkách :-) A nezapomeňte, každý jsme jiný a vyhovují nám jiné věci ;-)

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (40 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lenicka.pisnicka.93, 21. 4. 2022, 11.18

Tak někdy to vyjde a někdy to nevyjde. Těžko říct. Já sama na druhou stranu chápu, že někdo si tu půjčku vezme. Ale je potřeba si uvědomit, zda jsem schopná splácet. Nám pomohla třeba půjčka na dovolenou od https://epujcka.cz/pujcka-na-dovolenou/ když jsme neměli a chtěli vzít děti na první dovolenou. Respektive mysleli jsme, že mít budeme, ale pak prostě auto a tak dále... A storno poplatek byl tak vysoký, že nemělo smysl uvažovat nad tím, že nepojedeme.

jufy54, 27. 10. 2021, 21.06

My s manželem jsme dlouho přemýšleli, zda si půjčku vzít, než se nám narodí miminko, protože jsme nebyli zrovna v nejlepší finanční situaci. Rodina nám nepomohla, a protože se začaly seskupovat větší výdaje, rozhodli jsme se pro bankovní půjčku pro živnostníky. Máme ji zhotovenou díky https://www.gentlemenfin.cz/ a vše proběhlo v pořádku. Vůbec nelitujeme a zatím situaci zvládáme

magdah, 20. 9. 2021, 20.07

No jejda, kdyby jednu. My za tu dobu, co se Petřík narodil, jsme si vzali půjček od https://www.pujcka-dnes.cz habaděj. Jedna padla na kočárek, další padla postýlku a tak dále. Maminky, vy to určitě moc dobře znáte. Nejsem si úplně jistá, jak bychom s našimi malými platy zvládly ještě jedno takové dítko.

vždy se řídím,mým rozumem

Drahoslava Nožičková, 8. 4. 2020, 0.08

Osobně jsem toho názoru, že dokud to jde, tak je dobré se půjčkám vyhýbat. Díky nim se taky člověk může velmi snadno dostat do registru dlužníků. Jen tak mimochodem, pokud by náhodou někoho zajímalo, jestli v takovém registru nemá záznam, tak tady mají docela přehledný návod jak to zjistit: https://www.finstart.cz/registr-dluzniku-nahlednuti-zdarma-online/

Nataša Zabloudilová, 16. 8. 2019, 21.56

No, já třeba byla nucena vzít si půjčku, po tom, co se narodil náš Tomášek. To vybavení jsme absolutně nezvládali kupovat. Naštěstí vše proběhlo ok, ale když do toho půjdete, pohlídejte si serióznost poskytovatele. A taky dávejte pozor na tzv. půjčky zdarma, o nich více zde > https://www.hyperfinance.cz/magazin/premyslite-nad-pujckou-zdarma-budte-opatrni/

Kanica, 6. 8. 2018, 21.22

Nejlepší je ridit se vlastním rozumem

Marusk

Marusk, 26. 5. 2018, 22.02

To je moc pěkný příspěvek a úplně se s ním ztotožňuji. Všude se valí reklama, co všechno "musíte" mít, že všechno je nutné mít nové, atd. a nakonec je nejdůležitější přívětivá a pečující maminka, která nemá stres z toho, že nevlastní všechny ty "důležité" věci a vychytávky na miminko.

navji, 9. 7. 2018, 12.04

děkuji moc za reakci, potěšila

Žofinka

Žofinka, 20. 4. 2018, 12.01

Dá se to, když se okolí podělí

Tinka1993, 10. 12. 2017, 11.18

My sme kupovali máličko vecí, väčšinu som mala po sestrinych deťoch, od kamarátky.. kupovali sme akurát vaničku, fľašku, cumlíky, plienky , sadu na nechty, overal a nejaké maličkosti na oblečenie

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů