Jak jsem zjišťovala pohlaví miminka

zobrazeno 5001×

Vložil(a): Estrela113, 18. 1. 2015 21.02

Čekala jsem druhé dítko, a protože jsem chtěla vědět, co v bříšku nosím, sbírala jsem babské rady týkající se zjišťování pohlaví. A zde jsou pěkně vypsané ... i s naším skóre:

Nevolnost v prvním trimestru

Čím větší pocity nevolnosti během prvních dvanácti týdnů těhotenství vás trápí, tím je větší pravděpodobnost, že se narodí děvče.  Pokud prožíváte první týdny těhotenství bez problémů nebo se nevolnost ohlásí později, čekejte kluka.

 Děvče : kluk  1:0

  Asymetrie prsou

Levé prso větší než pravé znamená, že čekáte holčičku. Větší pravé prso naopak chlapečka.

 Děvče : kluk  2:0

  Chutě v těhotenství

Máte-li během těhotenství neodolatelnou chuť na slané čipsy, uzené maso, šunku apod., čekáte chlapečka. Pokud vás lákají ovocné džusy,  hromady sladkostí nebo ovoce, bude to holčička.

 Těžko říct, za začátku těhu jsem šla po mase, teď po pomerančovém a grepovém džusu.

Děvče : kluk 3:0

  Obilí a moč

Podle starodávného papyrusu z doby faróna Ramsese II. pozná žena pohlaví dítěte, když bude zalévat obilná zrna ječmena a pšenice vlastní močí. Vyklíčí-li rychleji ječmen, bude to holka. Když pšenice, tak kluk.

 Jak bych tuto metodu praktikovala? … nebudeme raději zkoušet.

  Tvar břicha

Způsob jakým nosíte miminko je jednou z nejčastěji zmiňovaných metod určení pohlaví dítěte. Jistě znáte řadu lidí, kteří podle bříška poskytnou zaručenou “diagnózu”.. Má se za to, že pokud je bříško posazené nízko a dopředu, bude to kluk. Naopak, je-li bříško vysoko a široké tak, že je vaše těhotenství vidět i zezadu, bude to holčička.

 Na toto si ještě počkáme.

  Vzhled maminky

Během těhotenství se nemění jen tvar těla, ale i tvář a celkový vzhled maminy. Mnoho lidí věří, že změny vizáže spolehlivě indikují pohlaví mininka. Čekáte-li chlapečka bude vaše pleť čistá a svěží a vlasy krásně lesklé. Holčička vám oproti tomu něco z krásy ubere, můžete mít vlasy bez lesku a nový pupínek nebo dva.

 U Martina jsem měla pleť samý uher, a byl to kluk. Teď mám vlasy jako slámu, jsem suchá jako švestka, ale uhříky nikde … a krásná jsem pořád stejně :-D

Děvče : kluk 4:0

 Bolest zubů

Pokud vás bolí v těhotenství stoličky, je to tím, že nosíte holčinu. Pokud vás bolí řezáky nebo špičáky, těšte se na chlapáka.

 Děvče : kluk  5:0 

   Váha tatínka

Pokud tatínek během těhotenství přibere, čeká maminka holčičku. Když zůstane jeho váha stejná, mohou se prý rodiče těšit na chlapečka.

 Děvče : kluk 5 :1   U Martina tatínek také nic nepřibral.

 Studené nohy

Když vytáhne těhotná žena teplé ponožky, čeká chlapečka.

Děvče : kluk  5:2   U Martina jsem měla studené nohy, a teď také.

Maminka to ví přece nejlíp

Matky často věří na svůj instinkt a schopnost předvídat pohlaví svého dítěte.

Děvče : kluk  5:3   Maminka tuší kluk.

Vypočítejte si pohlaví

Pokud se vynásobí věk matky s měsícem, kdy bylo dítě počato, měli by se rodiče dobrat k pohlaví dítěte. Jestliže je výsledek liché číslo, můžou očekávat, že to bude kluk, ale je-li číslo sudé, můžou se těšit na holčičku.

Děvče : kluk  6:3     28*5= 140

Podle prstýnku zavěšeném na vlasu maminky

Nad rozevřenou dlaní či bříškem těhulky se podrží prstýnek zavěšený na jejím vlasu (nejlépe snubní nebo zásnubní). Pokud se prstýnek začne pohybovat do kruhu, narodí se holčička. Pohybuje-li se kyvadlově, bude to chlapeček.

Děvče : kluk  6:4

Tak ještě, že v tom máme jasno.

Dle ultrazvuku je to chlapec :-D

A rozuzlení je jednoznačné - narodilo se nám krásné děvčátko.

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
6

Diskuze k této stránce (26 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

baru86, 14. 11. 2017, 10.40

Heh, tak to je vtipný souhrn

Straka, 6. 11. 2017, 15.25

Já zkoušela test se sodou a čínský kalendář... u obou mi vyšla holčička. No a v únoru se mi má narodit Klárka

Mildret, 5. 9. 2017, 20.10

Tak to je parádní já jsem si byla stoprocentně jistá že budeme mít holčičku , všechny babské rady na ni taky ukazují ale na ultrazvuku se ukázal klučina tak uvidíme :-)

Mygara

Mygara, 9. 3. 2017, 10.18

zkusila jste toho opravdu hodně .-)

dadinkamaminka, 27. 1. 2017, 8.42

Já jsem teda měla hrozný nevolnosti na začátku těhu,pořád jsem jen zvracela Ujížděla jsem na sladkym a podle známích jsem vypadala vzhledově moc dobře No a přesto se mi narodil kluk jako buk

Fuga

Fuga, 23. 1. 2017, 8.08

já ze srandy zkoušela ještě čůrat na sodu

petrao, 23. 10. 2016, 21.24

Já jsem si pořád tvrdila že nosím kluka, měla jsem sice ranní nevolnosti ale pleť i vlasy sei hodně zlepšily. Ráno před ultrazvukem mi manžel povídal o snu ve kterém viděl holčičku celou v růžovém jak proti němu utíká...a měl pravdu, Ut potvrdil holčičku a teď máme vše růžové

Leňulka, 20. 10. 2016, 8.21

Tak já to vezmu postupně. Nevolnosti jsem neměla vůbec žádné, bylo mi super, až koncem těhu pálení žáhy. Prsou jsem si nějak nevšimla, přišli mi stejný. Celé těhu hrozná chuť na maso, salámy apod. až koncem jsem ujížděla na pomerančích, sladké jsem na začátku nemohla ani vidět. Obilí jsem teda nezkoušela, ale test se sodou ano, dělala jsem ho 3x vždy po týdnu a každý týden to vycházelo jinak . břicho mi narostlo do obřích rozměrů, celá jsem byla nějak široká. Pleť paráda, žádný pupínek, vlasy nádhera celá jsem byla hezčí. Zuby mě vůbec neboleli, s nima žádný problém. Tatínkovi váha zůstala stejná. Bez teplých ponožek jsem nebyla ani minutu, nohy studený pořád. Instinkt říkal od začátku holčičku, výpočet věku a měsíce vychází sudé číslo. Prstýnek blbnul všemi směry asi se nemohl rozmyslet No a co myslíte, že mám?

Astyna88, 19. 10. 2016, 11.45

Od začátku jsem věděla, že čekám Honzíka. Měla jsem krásnou pleť, pěknou postavu až do konce (kromě vydutého bříška), skoro nic jsem nepřibrala. Takže uzv byla jen formalita ))

darzanka, 18. 10. 2016, 17.46

Podle těchto teorií nám ta holčička vycházela skoro podle všeho. Ale stejně si všichni vsázeli na kluka, měla jsem naprosto překrásnou pleť a husté vlasy. Nedala jsem se jimi zmást, od začátku jsem bříšku říkala Terezko a Terezka se ujmula i po narození. Ono už se ani nic jiného nedalo dělat, za ty měsíce se to dost zažralo:)

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací