Zemřel manžel a tatínek ... pohřeb

zobrazeno 1941×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 24. 4. 2019 4.34

Pro me jako vericiho člověka, nikdy nebylo prožívání Velikonoc, tak intenzivní, tak prikladne. Marek několik dní umíral, zda ve vnitřních bolestech, to vi jen Bůh, podle jeho výrazu (i když měl hodně hadicek a snímcích sond, těžko říct zda byl jeho výraz opravdový, nebo jen křeč) se zdál klidný a vyrovnaný se svým osudem, snad proto ze vedel ze ho milujeme a ze se o děti a domov s pomocí rodiny a přátel zvládnu postarat (určitě to věděl dřív nežli ja). Nakonec odešel a zůstal stesk, můj stesk, stesk dětí, rodiny a přátel. Ráno jsem si vzala Neurol 0,25 a odpoledne před pohřbem také, nejsem hrdinka. Dopoledne jsem byla u švagrové L, hostila příbuzné ze Slovenska a tchanovce i nás, to bylo lidí, děti nám na nějaké srdceryvne truchleni nedaly prostor, což je vlastně fajn, život jde dál, ať chceme nebo ne. Poté jsme se šli ustrojit, to byl boj, však to znáte když se s dětmi potřebujete někam vypravit. Nejstarší měl černý rolak, vinovy svetr a černou bundu a jeansy, dcera tm.modré punčochy, modré sametové šaty a černý upletovy kabát, nejmladsi také jeansy, košili, svetr modrocerny a tm.modrou bundicku, prostě nic nového jsem jim nekupovala. Ja měla černý kostymek, tm.modrou halenku a tm.svetrik, jo byla u nás pěkná zima. Měla jsem tam být v 14:30, ale sekla jsem se o 15 minut, což byla chyba, protože bylo strašně moc lidí a nestihalo se kondolovani. Opravdu neskutečně moc lidí, několikrát se mi rozklepala kolena, slzy tekly proudem. Pohřební mše byla krásná, doprovod farniho sboru, na kytaru, harmoniku a bubínek, byl naprosto super. Řeč P. farář moc neupravoval, takže jsem to napsala hezky, musím se pochválit. Dětem jsem vzala knížky s náboženskou tématikou a obrázky svatých, tím ze byly děti vepředu, měly prostor k pozorování děje a byly hodné. Nikolka a Matyasek plakali, jsem za to ráda, emoce musí ven a zvlášť u Matyska, který byl hodně uzavřený. Při odjezdu byl před kostelem Markuv autobus a troubil mu na cestu, rakev nesli jeho kolegové v uniformě. Byla jsem také ráda ze PS nezapomněla na červené auto, Matyáš měl velkou radost a všem vykládal, ze to zařídil on :-) Dokonce jsem zvládla i to kafe v hospodě, sedla jsem si mezi "mladé" a protože máme všichni malé děti, bylo téma hovorů jasné :-) Matysek se sestrenici a Nikolkou lítali mezi hospodou a parcikem. Mrnata se pletla servirkam pod nohy, každý jim chtěl koupit nanuky a lizatka, takže je pak večer dostat do postele, byl taky boj. Bála jsem se, ale bylo to svým způsobem hezké rozloučení, i když mi ta moje drahá druhá polovička chyběla a takových situací, kdy mi jeho doprovod bude chybět bude asi moc. A zítra škola a školka a život jde dál!

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (27 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

drž se,určitě to zvládneš ♥

jitka46

jitka46, 7. 5. 2020, 22.52

Škoda, že se takové věci stávají. Odešel příliš mladý.

Minnie, 20. 10. 2019, 12.00

Chybět bude napořád, ale žije ve vašich srdcích

Ketris

Ketris, 12. 8. 2019, 8.33

Hlavne se drz! Ses silna!

L.janicka.l

L.janicka.l, 4. 5. 2019, 21.24

Zvladla si to dobre, ono uz jen to pomysleni, ze kvuli detickam musis te drzi

Eliška Kozlova, 3. 5. 2019, 7.53

Úřad Mestyse a Farnost NH nám vypsala sbírku. Tak snad to děti na studiích ocení. Jinak pohrebne přišlo do 14 dnů od zazadani. Sirotci a vdovske 1,5 měsíce od zazadani. Pojistky jsou v šetření a schůzku s notarem ohledně pozůstalosti (převod majetku, bankovní účet), az po čtvrt roce a to teprve info schůzka. Takže ano peníze budou, ale ne hned, takže finanční pomoc je ze začátku opravdu potřeba, zpětně jsem moc ráda ze jsem sbírku nakonec nezavrhla.

jitka46

jitka46, 24. 4. 2019, 22.53

Moc smutné, ale věřím, že je spousta důvodů, proč žít dál. I tak je život krásný.

snany, 24. 4. 2019, 12.44

Každý máme svoji cestu a ty tou cestou kráčíš hrdě v před, překážky bereš jako výzvu (zkoušku) překonáš je a jdeš dál. Víra ti v tom pomáhá. Jsi pro tvoje děti správným příkladem. I pro nás ostatní tady jsi (můžeš být) inspirací. Život jde dál...

Eliška Kozlova, 24. 4. 2019, 14.38

Děkuju, ja ti nevím, stále mám pocit, ze tapu, ze nevím, mám strach ze mi děti až budou velké něco vyctou, ze jsem udělala špatně. Snažím se jít s hlavou vztyčenou, ale ten stesk je ubijejici, bohužel mám pocit ze se mi víc a víc stýská, chybí mi jeho žerty, obětí... zatím čas nepomáhá, ale snad se to zlomí.

patricia077

patricia077, 24. 4. 2019, 14.42

Je to moc čerstvě moc brzo na to aby čas zafungoval...stesk je bohužel ubijeci naprosto ale ty to dáš kvůli sobě dětem rodině a tomu co přijde dál...

Lenička, 24. 4. 2019, 15.10

Nedělej si s toho hlavu. Každý člověk dělá chyby. Bude Marek stale chybět. Máte na co vzpomínat

snany, 26. 4. 2019, 13.26

Ten strach zda dobře vychovají svoje děti mají skoro všechni rodiče. A když si to uvědomuješ děláš vše jak nejlépe umíš. Bude to chtít asi hodně času, ale ty to zvládneš a půjdeš dál. Třeba je na světě někdo kdo na tebe čeká a touhle cestou ho máš poznat.

Eliška Kozlova, 26. 4. 2019, 13.33

Teď mi přišel úmrtní list, faktura z pohřbu a pozvánka na policii pro Markovi zadržené věci. A do toho dnes nedozite výročí svatby, silenej den 😣

snany, 26. 4. 2019, 14.38

Silný den, vše co tě potkalo je pozitivní. Úmrtí list ti pomůže mnoho věcí zařídit, hlavně hmotnou pomoc. Konečně dostaneš jeho věci.

Kama, 24. 4. 2019, 11.49

Jsi silná a statečná žena. A děti to taky zvládly skvěle. Manžel je určitě na vás hrdý zezhora. Přeji vám hodně sil. Cokoli budeš potřebovat, napiš.

Eliška Kozlova, 24. 4. 2019, 14.39

Děkuju, no nevím snažím se. Jak častokrát píšu tady do diskusí, podle mého nejlepšího vědomí a svědomí

nellys, 24. 4. 2019, 10.52

Zvládli jste to skvěle, ty i děti. Jsi silná žena! Marek je na tebe tam nahoře určitě moc hrdý

Eliška Kozlova, 24. 4. 2019, 14.42

To on byl i tady dole a častokrát mi to opakoval, když byl dlouho v práci a ja s dětmi sama (zvlášť když jsme byli všichni nemocní, to mi kupoval velkou čokoládu ). Milovali jsme se opravdu hodně, je mi líto když se partneři a manželé k sobě chovají nehezky a třeba se vzájemně uráží, my takoví nebyli.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů