Když zemře manžel a tatínek ... pozůstalost

zobrazeno 1671×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 9. 1. 2020 21.22

Koncem října jsme byli spolu s navrhovanými opatrovníky nezletilých dětí na usnesení o pozůstalosti po manželovi (hodnotný majetek byl pořízen před svatbou a psaný na něj) u notáře.

Má představa byla, že podepíšu převody majetku a bude hotovo, no ehem ...

V první řadě jsem musela vybrat pro děti opatrovníky, aby nedocházelo ke střetu zájmu. Tuto funkci vyfasovali jejich kmotři, naštěstí souhlasili a vše podle nejlepšího vědomí a svědomí odkývali a podepsali. 

A pak samotné dědictví aktiva a pasiva, kdybych to vyrovnala, tak jsem v plusu jen o pár tisícovek, naštěstí hypotéku a úvěry pokryla pojistka, takže jsem ta pasiva mohla vyplatit.

Jenomže realita je jiná, dostala jsem seznam oněch aktiv a pasiv, usnesení o dědictví a všechny banky, pojišťovny, katastry, vozidla pěkně obvolat, obejít, vyřešit. A vzhledem k tomu, že s úřady mám jen minimální zkušenost,  připadala jsem si jako totální blbec. Bohužel spolu s péčí o děti, domácnost a zaměstnání moc nestíhám, takže ještě nemám úplně hotovo (přepisy vozidel, ohlášení o vyplacení hypotéky na katastru a nějaká zatoulaná pojistka, kterou teď řeším. No až budu mít hotovo, tak se vyvrbí něco jiného, takže mi je jasný, že hotovo nebude nikdy :-/ 

Při největším náporu akutní úředničiny jsem brala homeopatikum Sédativ PC, buď mi to opravdu pomohlo, nebo jsem tomu jen věřila, ale pomohlo a to je hlavní. 

Co se týče psychiky, teď je mi celkem fajn, povýšila jsem Marka z manžela na anděla strážného (takže když se nedaří, tak mu to pěkně vyčtu, že je to jeho vina :-) ) Jestli se ještě někdy zamiluji, absolutně netuším, ale nějakého parťáka, či spolubydlícího bych brala, protože žít jen se 3 dětmi a psem, je dost frustrující. Jistě, mám rodinu a přátelé, ale ti mají také své rodiny, své zájmy a problémy.

No tak uvidíme co bude dál ...

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (26 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 14. 9. 2022, 9.59

Jako je to těžké. A hodně smutné. Posílám vám hodně štěstíčka a naději. Já mám kamarádku, která si prošla tím samým letos na jaře. No jako prostě toho na ní bylo taky moc. Refinancování hypotéky, starost o bydlení, dluh na autě... A do toho změny úrokových sazeb, takže nebylo nic jistého. Se podívejte sama, jak se to změnilo: https://finuance.eu/moneta-money-bank-zvyseni-urokovych-sazeb-od-20-4-2022/ Naštěstí to s pomocí svých bližních zvládla, ale i tak na ní vidím, že má v srdci obrovskou bolest.

přeji hodně síly a štěstíčka ♥

Eliška Kozlova, 10. 3. 2020, 17.50

Beru zpět, stýská se mi moooc ... asi to bude tím jarem, cítím se vnitřně strašně sama

Katka

Katka, 22. 3. 2020, 15.28

Posílám sílu a naději

Eliška Kozlova, 22. 3. 2020, 17.08

Děkuji, ono to bude i tím ze za chviličku to bude rok, takový smutný výročí (a 3tydny na to by jsme měli výročí svatby).

Katka

Katka, 22. 3. 2020, 19.55

Tak první rok je nejhorší, teď už to nebude tak palčivé, ale vzpomínat budeš pořád.

Katka Alex, 23. 2. 2020, 21.08

Přeji hodně sil. A když koukám na datum příspěvku, doufám, že už je o dost líp 😉

Eliška Kozlova, 23. 2. 2020, 23.06

Furt je to jako "u blbejch na půdě" Jen katastrální úřad si mě posílal s bankou jako horkého brambor, nikdo se mnou nechtěl vyplnit jeden slozitej formulář, až pravnicka na katastru byla konkrétnější a najednou to šlo, hlavně že chtějí 2 tis. za nahlášení změny, no nic ...

Katka Alex, 24. 2. 2020, 6.26

Co prosím? Za nahlášení takovej změny za takových okolností? To je hyenismus!

Eliška Kozlova, 24. 2. 2020, 12.30

Ne kvůli dědictví, ale pojišťovna vyplatila hypotéku, takže za vymazání zastavniho práva.

ROMA-Z, 24. 1. 2020, 12.46

Ano, úřady jsou paráda. Stačilo mi všechno přepisovat a všude lítat, jen když jsem se vdala a ne ještě toto. Tak snad už bude jen lépe.

Minnie, 20. 1. 2020, 9.45

Jo jo to vyřizování po úřadech musí stát za to mě stačilo teď měnit rodičák. Všude kupa lidí, hrůza. Nejhorší je že úředníci kolikrát sami nevědí co a jak. Je super že psychika je dobrá držím palce

Jarka mmm, 16. 1. 2020, 15.09

Hlavní máš za sebou, tak ty drobný věci se časem vyřešej . Jinak spoustu lidi se seznámilo tak, že by tomu nikdy nevěřili, člověk nikdy neví . Je fajn, že se tomu nebráníš, to je hlavní předpoklad . Tak přeju uz je šťastnější chvíle .

Katka

Katka, 13. 1. 2020, 18.22

Všechno má svůj čas. Já bych se teda zrovna papíry nestresovala, ty neutečou ;o) Vidím, že nemít hypotéku, auto ani pojistky má další skryté bonusy při vypořádání dědictví ;o) Užívej času s dětmi, teď prohlížím fotky, strašně to letí. Loni byla dcera ještě dítě, teď už je slečna. Pan Božský je již jistě na cestě a jak píše Dasza potkáte se až to budeš nejméně čekat.

Eliška Kozlova, 15. 1. 2020, 21.23

Já si právě taky říkám, že neutečou, ale jak se překlenul rok a za chvilku bude duben a skončí doba, jak já říkám "hájení" ale největší rest, hypotéka je z pojistky vyplacená, ostatní jsou jen drobnosti. Mě by zatím stačil jen parťák, já se vlastně ani nedostanu do styku s chlapama, ve školce jsme ženský, na cvičení od Sokola chodí taky ženský s dětmi asi začnu chodit na pivo

Katka

Katka, 16. 1. 2020, 10.08

Rozumím, s některými ženami se konstruktivně hovořit nedá a poslouchat jen drby... 😇

patricia077

patricia077, 10. 1. 2020, 17.53

Dej tomu čas a teď nemyslím tu urednicinu a papíry, to bohužel znám teď od září s nástupem do nové práce až moc dobře některé zákony jsou s prominutim "na hlavu" ale myslím čas na nový vztah užívej si minimálně rok sebe a děti ať máte dost času na truchlení..moc hezky to popisovala v pořadu sama doma psycholožka..dívala jsem se záznamu na díl který věnovali zesnulé moderátorce, to jsem měla taky šok že zemřela byla tak plná optimismu atd ale ten smutek je potřeba si fakt odzit !

Eliška Kozlova, 10. 1. 2020, 19.20

Ano, ta mluvila hezky, taky jsem to viděla. Až me to děsí jak ten čas utíká, s dětmi vůbec. To víš chtěla bych mít hotovo, abych se mohla od Marka odpoutat a jít dál.

patricia077

patricia077, 10. 1. 2020, 19.55

Čas letí hrozně i když vzpomínky zůstanou bolest časem trochu otupi

dasza, 10. 1. 2020, 5.48

I toto zvládneš...a nějaký parťák se taky najde....až to nebudeš čekat....zatím užívejte s dětmi vše a vždy...

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů