Testování FROEBELOVÝCH Darů

zobrazeno 3546×

Vložil(a): Zuzka Čtvrtečková, 16. 12. 2016 10.20

V první řadě Vám chci poděkovat za možnost testování Darů. Nejvíc jsem se těšila na korálky. Hned jak balíček přišel, tak si Ondra myslel, že u nás byl Ježíšek :-D Korálky byly prvním Darem, který jsme rozbalili. Zatím co jsem si četla instrukce s tipy na hry, Ondra už navlékal. Nejprve všechny fialové, protože to je má oblíbená barva a už plánoval, jak si je vezme druhý den do školky... Pak jsme vyndali barevné talířky, které máme doma a Ondra třídil podle barev. Jen co všechny přetřídil, tak je poctivě sám od sebe přepočítal (pokaždé vyšel jiný počet, protože některé spočítal dvakrát a já musela zadržovat smích). Při úklidu jsme u každého korálku určili tvar a barvu. Poslední hrou bylo schovávání korálků pod barevné polštářky, kde jsme určovali pojmy - napravo, nalevo, uprostřed a paměť - pod jakým polštářkem jaký korálek (barva, tvar), popřípadě kolik jich bylo. Po celou dobu byl Ondra ve střehu ani minutu se nenudil. Hrami jsme strávili zhruba hodinu, pak se probudil Kuba, tak jsme museli Dary uklidit.


 

Druhý den ráno k mému překvapení Ondra opět vyndal korálky, vzal si talířky a tkaničku, zavřel se v pokojíku (před Kubou) a začal si hrát sám hry, které se den předtím naučil.


 

O pár dní později jsme do hry zapojili i ostatní Dary. Destička, připomínající šachovnici nám posloužila nejprve ke zjenodušené hře Dáma, po té jsme přidali i dřevěné hranolky. Na hranolky jsme skládali jednotlivé korálky podle barev a tvarů - rozlišné i stejné, učení pojmů pod, nad, uprostřed. S hranolky jsme tvořili různé tvary (hlavně hranolkový stegosauru, toho mám do dnes zakázáno uklidit ;-D). Destička má široké využití. Z druhé strany je "čistá" a tak se tam dají skládat tvary, dělat věže, cvrnkat korálky, záleží na fantazii... Hranolky v kombinaci s destičkou se dají skládat na jednotlivé kostičky - každý hranolek odpovídá velikosti určitého počtu kostiček.


 

V sobotu jsem navštívili kamarádku s dcerou stejně starou, jako je náš Ondra. Přiznám, že řízená aktivita u dvou dětí pro mně byla hodně složitá, proto jsme zkoušeli hry, které už dobře známe. Hlavně navlékání korálků a stavění tvarů pomocí hranolků. Po půlhodince jsem začala ztrácet pozornost dětí, tak jsme toho nechali a odložili další hru na jindy. Ale myslím, že i tak je hra velmi bavila. Vymýšleli různé obrazce, které viděli v hranolkách, počítali korálky, vyměňovali si barvy...


 

Všechny Dary jsou kvalitně zpracovány, dřevo se nikde neodštipuje, barvy jsou výrazné a jednoznačně určitelné (nelze si splést například červenou s oranžovou, to bývá častým problémem u podobných hraček) Ke korálkům je tkanička s navoskovaným koncem a díky tomu se snadno navlékají. U hranolků je krabička, kde má každá délka svůj úsek. K obou Darům jsou dřevěné krabičky se zasunovacím víkem (ty lze také využít jako plochu pro stavění). Všechny testované Dary lze různě kombinovat, podporují fantazii a kreativitu. Napomáhají s učením pojmů, představivostí jemnou motorikou. U nás konkrétně na plné čáře zvítězily korálky, u těch Ondra vydržel nejdéle a sám je vyhledává. I vzhledem k věku (budou mu 4 roky) je považuji zatím za nejzajímavější.


 

Děkujeme, že jste nám rozšířili obzory ve hraní her, držíme Vám palce, jen tak dál ;-)

Testeři: maminka Zuzka a Ondra s Nelinkou ;-)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
6

Diskuze k této stránce (32 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vypadá to nádherně

Teryk92, 18. 12. 2019, 19.31

Hezké

Žofinka

Žofinka, 28. 4. 2018, 7.47

To je úžasné

Kikinka30, 18. 4. 2017, 7.45

Fakt jednoduche a vypada to dobre

Mygara

Mygara, 20. 2. 2017, 17.07

je to krása, je to úplně jednoduchá hračka a přirom tak nápaditá

Fuga

Fuga, 19. 1. 2017, 17.06

je úžasná ta variabilita, co se s nimi dá dělat

Minnie, 12. 1. 2017, 14.32

Vypadá to zajímavě a líbí se mi to. Určitě to zaujme spousti dětí. Taky bych ráda něco otestovala

louskacek2, 20. 12. 2016, 9.52

tak ty koralky asi vyhrajou i u mne:-)

gosa22, 19. 12. 2016, 14.40

Mně se to velice líbí...úžasná hračka a hlavně obrovské množství kombinací, myslím, že zábava na dlouho pro děti zaručena moc by se mi líbilo, kdyby to ve školce syna měli, asi jim dám tip

Zuzka Čtvrtečková, 22. 12. 2016, 21.29

Taky jsem přemýšlela ,že jim je věnuju

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 12. 2016, 18.22

Je vidět, že jsou tyhle hračky opravdu moc pěkné

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů