Rodinnná dovolená v ČR? V Moravském krasu

zobrazeno 2006×

Vložil(a): David Sedláček, 3. 9. 2015 20.11

Přemýšlíte kde strávit rodinnou dovolenou? Nechcete se vydávat do zahraničí, ale nevíte, která lokalita na území České republiky by byla vhodná pro rekreaci vaší rodiny? Zavítejte do chráněné krajinné oblasti Moravský kras, a rozhodně nebudete litovat!

Moravský kras je ideálním místem jak pro rekreačně, tak pro aktivně založenou dovolenou – v této oblasti se totiž nachází celá řada turistických i cyklistických tras. Některé ze stezek jsou vedené jako naučné trasy, kdy jsou podél cesty postaveny informační cedule, ze kterých se vy i vaše děti dozvíte spoustu zajímavých informací. Z těch nejzajímavějších naučných stezek stojí za zmínku například naučná stezka Macocha, Josefov či Cesta železa Moravským krasem. Některé z tras jsou dlouhé okolo pěti kilometrů, takže je zvládne i malé dítě, nachází se tu však i stezky náročnější.

Z těch nejzajímavějších přírodních památek Moravského krasu stojí za zmínku určitě jeskyně. Po Moravském krasu se nachází stovky jeskyní, ale pouze pět z nich je zpřístupněno veřejnosti. Konkrétně se jedná o Punkevní (které se řadí mezi ty nejoblíbenější), jeskyni Kateřinskou, Balcarku, Výpustek a Sloupsko-šošůvské jeskyně. Dalším turisticky oblíbeným místem je propast Macocha, jejíž dno si můžete prohlédnout z horního a dolního můstku, ale také při prohlídce Punkevních jeskyní. Některé z jeskyní bývají pak veřejnosti otevřeny pouze několikrát do roka, jednou z nich je například Býčí skála.

Pokud hledáte ubytování, můžete vyzkoušet například Hotel Olberg (http://www.olberg.cz/) či penzion u Rechů (http://www.penzionrech.cz/).

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (13 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Jana Novotná, 28. 8. 2022, 20.25

My jsme s manželem pro dovolenou hlavně v Českých hotelech, a to hlavně teď po pandemii covidu. Vybíráme si takové, kde mají dobrou kuchyni a čistotu, jelikož milujeme ty hotelové vůně, podle kterých poznáte, v jaké místnosti zrovna jste. Jak jsem zjistila na https://www.caretrade.cz/hotelove-vune/, je pro každý prostor daná jiná vůně.

milujici.teticka36, 7. 7. 2022, 11.20

Za mě osobně po posledních zkušenostech, tak raději taky dovolenou v České republice. Měli jsme jet do Španělska a pár dní před odjezdem zkrachovala cestovní kancelář. Upřímně jsem v tu chvíli volala nahlas Díky, když jsem věděla, ze máme pojištění proti úpadku cestovní kanceláře od https://www.ervpojistovna.cz/cs/ck-pojistene-pro-pripad-upadku protože jinak vůbec nevím, co bychom dělali. Takhle se nám aspoň vrátily peníze, když už teda nebyly ty zážitky.

koliaska105, 23. 2. 2022, 21.48

Moravský kras není vůbec šptný nápad. Díky za tip. My letos do zahraničí určitě nepojedeme. Stejně jako minulý rok si to nemůžeme dovolit. Takže letos zbývá dovolená někde tady u nás. S manželem jsme se ale bavili, že bychom si na to alespoň mohli půjčit nějaký obytný vůz. Dívala jsem se na obytné auto k půjčení Písek, viz https://www.karavany-strakonice.cz/ a ty ceny za pronájem jsou docela příznivé.

Macina Nováková, 30. 6. 2020, 22.32

To vypadá suprově. My to letos taky vidíme na nějakou dovolenou někde tady u nás. Morava nezní vůbec špatně. Říkali jsme si, že bychom možná i zkusili jet někam kempovat, protože manžel před časem z https://armik.cz/ koupil nové vybavení na kempování, tak bychom ho alespoň využili.

Žofinka

Žofinka, 22. 5. 2018, 8.47

Vypadá to tam vážně nádherně

Minnie, 5. 1. 2018, 20.11

Super, kdysi jsem tam byla na školním výletě ale moc si z toho nepamatuju

Kikinka30, 22. 4. 2017, 17.53

Nadhera, my se ted vratili z dovci,bylo to super

Mygara

Mygara, 4. 3. 2017, 6.51

vypadá to krásně, hned bych jela

Fuga

Fuga, 28. 1. 2017, 17.22

Díky za tip, ještě jestli můžou do jeskyní i děti

Petra Schoberová, 6. 3. 2016, 7.25

děkuji za tip

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů