Recenze chytré aplikace s rodičovskou kontrolou

sledováno 1× zobrazeno 8033×

Vložil(a): NikolaJ, 21. 3. 2016 20.36

Milé maminky, 

měla jsem možnost otestovat přímo na svých dětech rodičovskou kontrolu (Parental Control) od ESETu. Jak taková aplikace funguje? Co všechno můžete sledovat, když vaše dítě používá tablet nebo telefon? Jak se dá čas, který vaše dítě s přístrojem tráví, ovlivnit? Pokusím se vám přinést odpovědi.

Parental Control od ESETu, neboli rodičovská kontrola, je jednoduchá a přitom velmi užitečná aplikace. Lehce ji stáhnete do svého mobilního telefonu (se systémem Android), kde si nastavíte rodičovský účet. Do mobilního zařízení vašeho dítěte, ať už je to tablet nebo mobil (obojí se systémem Android), stáhnete tu samou aplikaci, ale nastavíte ji jako účet dítěte. A je to! Teď už jen stačí nastavit vše potřebné: webového strážce a strážce aplikací.

WEBOVÝ STRÁŽCE

Ihned po stažení aplikace je automaticky nastaveno blokování stránek s nevhodným obsahem podle věku, který jste na dětském účtu (zařízení) nastavili. Jedná se zejména  o stránky s agresivním obsahem, alkoholovou a tabákovou tématikou, stránky pro dospělé a některé další. Snadno ale můžete jakékoliv stránky zpřístupnit, nebo některé další zablokovat – přímo ve vašem rodičovském účtu. Dostane-li se dítě na takové stránky, zobrazí se mu informace, že tyto stránky mu nejsou povoleny. Může vás ale požádat, abyste mu je zpřístupnili. Zpráva s takovou žádostí se zobrazí na vašem telefonu.

STRÁŽCE APLIKACÍ

Strážce aplikací vás informuje o tom, které aplikace vaše dítě používá nejvíce, které méně, a také vás informuje, kolik času dítě používaním aplikací (nebo hraním her, chcete-li) tráví. A to vše zde můžete taky ovlivnit: jednoduše můžete zablokovat nevhodné aplikace, nebo nastavit časový limit. Tím určíte, jestli může vaše dítě hrát hry ve školní den a jak dlouho, nebo o víkendu. Minimální čas je 30 min. a přidávat můžete po třiceti minutách do maximálně osmi hodin denně.

Aplikace dítě informuje o čase, který mu ještě zbývá. Po dosažení vámi nastaveného limitu se dítěti zobrazí informace, že jeho čas pro hraní her už vypršel.

DALŠÍ VELMI UŽITEČNÉ FUNKCE

Pomocí Parental Control od ESETu můžete také sledovat polohu dítěte, za předpokladu, že je vaše dítě připojeno k internetu a GPS. Přímo v aplikaci se vám zobrazí mapka, kde se vaše dítě právě nachází. Nemůžeme být našim dětem pořád na blízku, jednou se prostě osamostatní, ale strach o něj budeme mít stále. A někdy je zkrátka fajn vědět, kde dítě je, co myslíte?

A pak tady máme jednu extra vychytávku: Uzamknutí zařízení. Mám zatím malé děti, takže mi tato vychytávka přišla zábavná. Rozhodně je ale užitečná (a někdy ne jen pro děti, manželovi bych kvůli ní taky někdy nejradši nainstalovala Parental Control :-D). Posuďte samy: Pošlete dítěti SMS zprávu a čekáte odpověď. A čekáte dlouho. A dítě nereaguje, neboť je práve zaměstnáno hraním her na telefonu. Použijete tedy svou nejsilnější zbraň – pomocí Parental Control uzamknete dítěti zařízení do doby, než si zprávu (která se mu zobrazí přes celou obrazovku) přečte.

Součástí aplikace jsou také užitečné přehledy o používaných aplikacích, navštívených webových stránkách, a čase stráveném na mobilním zařízení. Připojit můžete i více dětských účtů, přičemž každý může mít své vlastní nastavení aplikací a webového prohlížeče. V nastavení si můžete zvolit z mnoha světových jazyků. Zkrátka, není–li rodičovská ochrana přímou součástí vašeho přístroje a rádi byste své dítě chránili ve virtuálním světě, mohu vám tuhle aplikaci rozhodně doporučit. Po stažení vám začne běžet 30-ti denní lhůta pro otestování zdarma. Po té si ji můžete zakoupit. My jsme si její testování náramně užili a navíc odpadl problém s přemlouváním „ Mamííí, ještě chvíli! Jen dohraju tohle kolo“. Prostě se to všechno vypne a hotovo. Taková je rodiči oblíbená, dětmi proklínaná rodičovská ochrana ESET Parental Control pro Android.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
3

Diskuze k této stránce (11 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Vladimíra Příhodová, 18. 5. 2018, 23.42

Mame aplikaci joz 5 mesicu. Pozor! Musíte diteti NASTAVENÍ nastavit jako zakázané a nesmi mit v horni liste telefonu mezi ikonkami ikonku BATERIE, jinak vam aplikaci vypne! Vyrobci by to meli mit trochu vice opatřené, aby pri jakekoliv zmene oprávnění bylo zapotřebí zadavat vase heslo, ale zatim to tedy tak neni, takze kdo ma chytré děti, jen vyhodite peníze a děti vas stejne budou obchazet 😢

Žofinka

Žofinka, 16. 5. 2018, 7.42

To je moc šikovné

Mygara

Mygara, 28. 2. 2017, 18.26

určitě šikovná aplikace

Fuga

Fuga, 30. 1. 2017, 16.43

až budou bez dozoru, tak to zkusím, alespoň ten testovací měsíc

Zuzka Čtvrtečková, 31. 3. 2016, 20.34

Ještě jsem o tom neslyšela, ale určitě to bude dobré, hlavně pro větší děti.

ppetaa27, 24. 3. 2016, 18.07

Zajimave, co vsechno uz aplikace dokazou. Az bude syn vetsi, urcite vyuziju.

lazna, 22. 3. 2016, 17.38

Zajímavý článek. Moc se mi libil a kupa informací

Minnie, 22. 3. 2016, 16.53

To sledování polohy je určitě super věc, ale za to omezování stránek a her by se mi jako dítěti určitě nelíbilo. Nehledě na to že já mít rozehranou hru a vypnout se to, tak telefon letí proti zdi takže bych to ani u dětí nevyužila. Věřím že minimálně do puberty se s nimi domluvíme.

snany, 22. 3. 2016, 15.29

Zajímavý článek, zatím mám malé děti tak mi uvedená aplikace příjde zbytečná, respektive se mi příliš nelíbí sledování dítěte, ale uvidíme jaký můj pohled bude za par let. Věřím, že se s dítětem domluvím na pravidlech a nebudu muset každý jeho krok kontrolovat. Taky jsem žila bez neustálého kontrolování rodičů, jezdila sama do školy do města, vracela se večer z tréninku sama. Příjde mi, že v současné době jsou rodiče dětem neustále za zády, vozí je do školy, ze školy, na tréninky a nejsou schopné fungovat samostatně.

Katka

Katka, 22. 3. 2016, 14.59

Sledování polohy by nebylo špatné pro dítě, co začíná samo chodit do školy a ze školy.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions