Jak jsme se fotili v ateliéru FotoŠkoda

zobrazeno 3351×

Vložil(a): Lindi82, 14. 10. 2016 10.20

Milé maminky,

také většinou své děti fotíte na mobilní telefon? Ani já nejsem výjimka, protože telefon mám vždy po ruce, takže stihnu vyfotit všechny (tedy skoro všechny) momenty, které s dcerou během dne zažíváme. Jenže pak přijde ten okamžik, kdy chceme obdarovat rodinu nějakými pěknými fotkami s dobrou kvalitou, na Vánoce vytváříme fotoknihy a ouha, zjišťujeme, že kvalita fotek není dostatečná, takže jsou pak fotky rozmazané. A to nemluvím o tom, kdybychom si chtěli nechat udělat fotoobraz.

Proto jsme se s přítelem rozhodli, když bylo dceři 7 měsíců, že si necháme udělat rodinné fotky v ateliéru a i když většinu času proplakala (asi nás neměla ráda za to, do jakých oblečků jsme jí chuděrku oblékli), tak jsme si to nakonec užili a máme z toho krásné vzpomínky a fotky.

A protože čas hrozně letí a Mie budou 2 roky a do toho čekáme druhý přírůstek, tak jsem se rozhodla, že to nutně potřebujeme všechno zdokumentovat. Tentokrát to bude překvapení nejen pro rodinu, ale také pro přítele.

A jak takové přípravy na focení a focení samotné probíhá? Na základě velmi dobrých referencí jsem si vybrala ateliér FotoŠkoda, protože v podstatě už jenom to jméno je záruka kvality. Po emailu jsem si domluvila termín a dostala instrukce, jak dlouho focení bude trvat (trvá 3 hodiny) a také jaké oblečení si máme přinést.

Po poslední zkušenosti s focením musím říct, že jsem se toho dost bála, i když je dcera samozřejmě starší, ale také současně u nás probíhá něco jako období vzdoru a prosazování svého názoru, takže jsem byla připravená i na to, že z ateliéru odejdeme o něco dříve :-) Jaké ale pro mě bylo překvapení, když atmosféra ateliéru ji pohltila a hned si chtěla zkoušet všechny rekvizity a to jsme i dostaly čas na rozkoukání, který ani očividně nebyl potřeba. Bylo patrné, že pan fotograf má zkušenosti s focením s dětí, protože jsem měla pocit, že Mia snad pózovala podle toho, jak jí pan fotograf říkal :-D A to jsme vystřídali několik druhů oblečení a několik typů scén a propriet.

Mezitím co Mia pózovala před objektivem (tak tohle jsem opravdu nečekala! :-)), mě slečna asistentka/vizážistka líčila, takže jsem si úplně nečekaně užívala hroznou pohodu. Ovšem nic netrvá věčně. Když došlo na focení s maminkou, tak to už tak zajímavé nebylo a zajímalo jí vše okolo kromě focení, ale i tady se ukázala profesionalita a vztah k dětem pana fotografa a slečny asistentky a snažili se Miu zaujmout nebo zabavit jiným způsobem. Nakonec se podařilo udělat i pár pěkných společných fotek, což můžete posoudit samy.  I když si nás tam asi budou dlouho pamatovat, protože to malá zakončila pěkným hysterickým záchvatem :-D

Výstupy z focení jsem měla do týdne, tedy nejdříve náhledy vybraných fotek, a po dalších komentářích či odsouhlasení jsou fotky do dalšího týdne již vytištěné, což z mého pohledu vnímám jako dobrý benefit.

Sečteno, podtrženo, focení v ateliéru FotoŠkoda mohu jenom doporučit, už jen z toho důvodu, že nabízí opravdu komplexní služby a můžete si rovnou ze zhotovených fotek nechat udělat fotoknihu nebo si na místě koupit nějaké pěkné fotoalbum. A určitě stojí za prohlídku i prostor, ve kterém sídlí, historický Palác Langhans. A navíc teď tady na webu najdete slevu na focení právě ve FotoŠkoda!

Palác Langhans patří již od nepaměti mezi nejvýznamnější místa spojená s fotografií a důležitými osobnostmi. Dům byl postaven v roce 1870 známým českým architektem Františkem Tesařem. O deset let později zde založil Jan Nepomuk Langhans svůj fotografický ateliér.

 

Více informací na www.fotoskoda.cz

https://www.fotoskoda.cz/atelier/

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (22 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

nádherné fotečky

Žofinka

Žofinka, 8. 5. 2018, 14.14

Fotky jsou krásné

Tinka1993, 20. 12. 2017, 13.43

Krásne fotky

Kikinka30, 18. 4. 2017, 7.46

To jsou nadherne fotky,take jsme byli a jsou kouzelne

Mygara

Mygara, 22. 2. 2017, 13.45

fotky jsou krásné, my žádné takové nemáme

Fuga

Fuga, 2. 2. 2017, 16.01

fotky jsou krásné a obdivuji výdrž, 3 hodiny, to bych málem nedala ani já

Blankasiro, 21. 10. 2016, 12.29

originální fotky

patricia077

patricia077, 20. 10. 2016, 11.11

Tak to jsou suprové fotky ..

Petra Önder (petrao)

petrao, 19. 10. 2016, 18.57

Krásné fotky

editak, 19. 10. 2016, 16.29

ano, moc vám to sluší! krásné fotky a bohaté rekvizity

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů