Můj porod

zobrazeno 2560×

Vložil(a): dadinkamaminka, 4. 3. 2017 7.57

Byla jsem v 8 měsíci těhotenství.Ve 21:30 jsem si lehla a najednou jsem ucítila,že mi něco prasklo v bříšku.Nebolelo to,bylo to docela příjemný,jen jsme nevěděla co se děje. Byla jsem prvorodička,tudíž jsem neměla ani ponětí,jak porod probíhá.Samozřejmě jsem si o tom něco nastudovala,ale v praxi je to pak úplně jiný. :) No nic,řekla jsem si,zvedla jsem se z postele a v tu ránu ze mě začala vytékat plodová voda a to tak,že jsem pomalu vytopila celou chodbu :D Okamžitě jsem vzbudila přítele a sbalila pár věcí do porodnice.Ještě nic jsem neměla připravený,porod měl nastat až za měsíc! Takže jsem samozřejmě půlku věcí zapoměla doma v té rychlosti. Odvezl mě do Slánské nemocnice.Oba jsme byly úplně vyplašený z toho,co se bude dít.A on byl tak vyplašený,že mě tam nechal a jel domu. :( Nastalo vyšetření,kde se zjistilo,že se mi opravdu rozbíhá porod.Cca ve 22:30 mi začali první bolesti.Byly slabé,tak jsem si říkala,že to zvládnu,že to nebude tak hrozný :D Hodiny ubíhaly a já měla bolesti silnější a silnější.Pak byly opravdu hodně nesnesitelný,šla jsem do horské sprchy,to mi napoprvé opravdu pomohlo.Pak už sprcha nepomáhala a já každou kontrakci musela vždy rozchodit.Nemohla jsem tam jen ležet a nic nedělat,to prostě nešlo.Pořád jsem chodila a chodila a to mi docela pomáhalo.Asi 6 hodin jsem byla v bolestech a už se to nedalo vydržet,byla jsem unavená,vyčerpaná a chtěla jsem něco na bolesti od sestřičky. Ta mi ale řekla,že už mi nic nedá,protože než by to začalo účinkovat,tak bych do té doby porodila.Takže by to bylo zbytečné. Jsem na ní zůstala koukat.No nic.Zvedla jsem se a najednou jsem ucítila šílený tlak na konečník.Já nezkušená jsem si myslela,že se mi chce na velkou.:D No hrůza to byla.Doktorka mi řekla,až si lehnu a tlačim,až mi to tělo bude říkat.Tělo mi opravdu říkalo co mám dělat.Když se mi chtělo tlačit,tak všechny bolesti úplně přestali a já cítila obrovskou úlevu,až jsem jim tam u toho tlačení usínala.No tak jsem tlačila a tlačila,sestřičky na mě z dálky koukali a pili si v klidu kafíčko.Najednou ke mě přišla primářka a udělala mi nástřih.Myslela jsem si,že se zbláznim bolestí.Bylo to něco neskutečnýho.Pak vylezl konečně malý.Cítila jsem obrovskou úlevu a neskutečné pocity štěstí,když mi řekli,že je zdravý.Odnesli ho na očištění a mezitm mě primářka začala šít. Bez jakékoliv injekce na bolest!Prostě za živa.Bylo to opravdu strašný.Nakonec jsem to teda přežila ve zdraví.Malého mi ihned po porodu dali na hrudník a já si sním 2 hodiny mohla v klidu povídat a seznámit se sním. :) Ale řeknu vám,že ten nástřih a to šití bylo na celém porodu asi to úplně nehorší! Jinak jsem s touto porodnicí docela spokojená a když se mi někdy povede znova otěhotnět,určitě tam půjdu rodit znova. :)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (21 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

mě nástřihli,bez kontrakce,to byla bolest.

Žofinka

Žofinka, 23. 4. 2018, 7.15

Mně o nástřiku řekli, ale necítila jsem

Pavla T., 19. 3. 2017, 21.55

Nástřih jsem vůbec necítila. Na šití mi dali 2 davku epiduralu, která účinkovala více než ta první, takže bolest žádná....Byla jsem jak sjetá.

Kamila Pecharová, 8. 3. 2017, 22.05

Nastřihávali mě u obou porodů a nevěděla jsem ani u jednoho že mě nastřihli.. Nikdo mi nic dopředu neřekl a ani to nijak extra v těch ostatních bolestech nebylo znát, že to udělali.. Před šitím vždy umrtvili, takže já neměla žádný problém..

Janna, 7. 3. 2017, 9.42

Já bych už asi po takovéto zkušenosti znovu do stejné porodnice nešla. Bez souhlasu nastřihnout je fakt hnus a šití zaživa je prasárna Alespoň vím, na co si dát pozor, až půjdu rodit, jestli na to budu v tu dobu mít myšlenky

Minnie, 6. 3. 2017, 21.16

Nástřih bez souhlasu a šití zaživa je masakr. Já jsem ani jednou nástřih neměla, poprvé jsem byla šita jen kosmeticky, podruhé o dost víc ale vždy s umrtvením.

Anna K.

Anna K., 5. 3. 2017, 21.05

Tak že vàm ani neřekli že vás nastřihnou to je s prominutím hulváctví...maji se vám věnovat a ne pít si kafíčko. Tam bych teda už nerodila. A šití bez umrtvení? Padli na hlavu ne?

Katka

Katka, 8. 3. 2017, 21.40

Mě to umrtvovali, ale já stejně cítila každý vpich a pak protahování šíleně dlouhé nitě, kvílela jsem bolestí a slízala ze stolu, že už to nevydržím. Doktorka říkala, že to ještě musím chvíli vydržet, že zašije alespoň to nejhorší a připíchli mi něco do žíly. U druhého porodu jsem byla roztrhaná mnohem víc a necítila jsem při šití VŮBEC nic, nechápu.

Aliisha

Aliisha, 5. 3. 2017, 20.56

Šití a nástřih u mě také to nejhorší z celého porodu.

Leňulka, 5. 3. 2017, 19.54

Také jsem rodila v 8měsíci, konkrétně v 35tt, praskla voda a to bylo všechno dál se nic nedělo, celou noc jsem čekala co bude jestli se porod rozjede nebo jak dlouho budu čekat. První bolest přišla po 16hod. od prasknutí vody a za 2hod. byla dcera na světě byl to fofr, bez klystýru, bez léků na bolest, bez nástřihu. Měla jsem pár drobných ranek a to mi před šitím něčím znecitlivujícím nastříkali. Šla bych rodit hned znova, já teda měla porod na pohodu, bolesti nebyly nijak hrozné a šlo to hladce

Mygara

Mygara, 5. 3. 2017, 18.50

divím se, že si po takovém zážitku v porodnici nestěžujete víc

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů