Můj druhý porod

zobrazeno 2097×

Vložil(a): vendy.z, 5. 7. 2016 1.57

Můj druhý porod

Na naše druhé miminko jsme se s manželem velmi těšili a dlouho připravovali. K naší téměř 2,5 leté Markétce nám měl přibýt chlapeček Bártík. Jelikož bydlíme stovky kilometrů od našich rodin, ale chtěla jsem manžela u porodu, domlouvali jsme si hlídání pro Markétku hodně dopředu. V záloze jsme měli několik variant s tím, že pokud to bude rychlý porod, asi nebudeme všechny připravené hlídače obvolávat. Nakonec to samozřejmě přišlo velmi nečekaně a vzalo to rychlé obrátky. Poslíčky jsem sice jako u prvního těhotenství neměla tak silné a tak dlouho dopředu, ale i tak mi daly zabrat a nevěděla jsem jak přesně se porod pozná. Obdivuji ty, kteří říkají, že porod určitě poznají… já tedy ne.

V sobotu ráno jsem začala mít bolestivé poslíčky (nebo kontrakce?) od 4 hodin ráno do 7 h ranní. Byly po deseti minutách. Hned jak manžel vstal, ihned jsem mu to hlásila. Řekla jsem mu, že nevím jestli rodím, ale je to dost bolestivé. Manžel je farář Církve adventistů a zrovna se chystal na bohoslužbu, kde měl mít kázání, proto nevěděl, jestli má se mnou jet do porodnice, nebo jet na bohoslužbu s tím, že stejně dřív neporodím. Měl jet 50 km daleko a kdybych opravdu začala rodit dřív než by se vrátil kolem 15 hodiny, těžko by stíhal dojet. Začal obvolávat členy shromáždění kam se chystal a nakonec mu naštěstí jedna paní řekla, že vezme službu za něho a ať je raději se mnou doma a sjedeme se zeptat do porodnice. Díky Bohu za to, jelikož bych to sama s Markétkou jistě těžko zvládla.

Odjeli jsme tedy kolem 9 hodiny do porodnice (jeli jsme všichni tři i s Markéktou s tím ,že jestli si mě tam nechají, manžel jí někomu odveze). Stejně jako když jdete k zubaři s bolestí a na křesle vás najednou nic nebolí, tak i mě přestaly kontrakce. Na monitoru se nic neukázalo. Při vyšetření mi ale doktorka řekla, že zřejmě dneska porodím, jelikož jsem otevřená na 2 cm, ale že jí mohu překvapit. Prý ať jedu v klidu dom a až budou kontrakce po 5 minutách minimálně hodinu, mám se vrátit. Řekla doslova „Ať jste v klidu doma s malou“. No v klidu být s malou, když mám bolesti… Ještě že byl se mnou manžel!

Vyšli jsme z nemocnice, nasedli do auta a v tu ránu mi začaly bolesti přesně po 5 minutách. Bylo nám trapné vrátit se ihned zpět, proto jsme tedy jeli domů. Doma už to bylo fakt nanic, já se svíjela, Markétka kolem mě lítala a chtěla mi pomáhat….Psala jsem si na papír časy kontrakcí, jelikož bych si to v tom stavu ani nepamatovala. Když to trvalo hodinu, šla jsem se vysprchovat a to už bylo opravdu k porodu. Manžel vzal Markétku, sebral jí připravený kufřík a tašku a odnesl jí narychlo k sousedům, jinak jsme nestíhali. Naštěstí byli zrovna doma a byli ochotní se o ní postarat. Do porodnice jsme dojeli před 12 hodinou, já byla otevřená na 4 cm a než mi natočili monitor bylo to na 6 cm. Pak to bylo ráz na ráz. Ve 14:49 se narodil náš syn Bartoloměj s 50 cm a 3450g. Měli jsme obrovskou radost, že vše bylo bez problémů, rychlé a dokonce se mnou mohl být i manžel. Syna vítal s rouškou přes obličej, jelikož na něho něco lezlo. Když za mnou přijel druhý den do porodnice i s Markétkou bylo mu o mnoho hůř, že pak za mnou už ani jednou nemohl. Ani dokonce mě nemohl odvézt z porodnice, jelikož se z toho vyklubal zápal plic. Domů jsme přijeli se známým a manžel se odstěhoval, aby nás nenakazil. To bylo dost náročné – přijet z porodnice a starat se o obě děti zároveň. Ale pak přijely babička s dědou a dost nám pomáhali. Dnes je to po porodu 3 týdny a stále je nemocný, i když už bydlí s námi. Dělám si z něho legraci, že má šestinedělí se mnou a Bártíkem dohromady J Jsme Bohu moc vděční, že vše dobře dopadlo!

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (13 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

super,že Vám pomohli sousedi.

Žofinka

Žofinka, 13. 5. 2018, 5.19

To jsou zážitky, které bych až na miminko klidně oželela

Cherrynka, 21. 3. 2017, 19.30

Sousedi se vždy hodí proto mamka říká, že je super mít s nimi skvělé vztahy a gatuluju k miminku

Mygara

Mygara, 24. 2. 2017, 15.06

tak to jste měla veselo jak při porodu tak potom doma, člověk plánuje a pak je vše stejně jinak

Fuga

Fuga, 1. 2. 2017, 14.13

já si říkala, kam jste dali Markétku na hlídání, ještě že jsou sousedi:-)

ppetaa27, 9. 7. 2016, 20.06

Gratuluji k miminku a preji brzske uzdraveni

Petra Schoberová, 8. 7. 2016, 14.04

Krasne,krasny porod,budte radi za lidi kolem sebe,hodne stesti a hlavne zdravi

vendy.z, 9. 7. 2016, 18.23

Děkujeme

Jana82

Jana82, 6. 7. 2016, 8.56

To ráda slyším, že jste ten druhý porod měla rychlý a vše nakonec dopadlo dobře, až na muže. Snad i váš manžel se co nejdřív uzdraví a budete si užívat nového přírůstku do rodiny.

Minnie, 5. 7. 2016, 11.05

Super že jste to vyřešili s Markétkou a manžel mohl být u porodu. Ale ten zápal plic mazec, taky bych se bála a zároveň by mi bylo líto že nemůžeme být všichni spolu

Katka

Katka, 5. 7. 2016, 8.50

Manžel měl taky zápal plic a normálně jsme spali v jedné ložnici. Nikdo se nenakazil, stačí když nemocný kašlá do kapesníku a často si umývá ruce. Samozřejmě u miminka je člověk opatrnější a nechce nic riskovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů