Jak partner zachránil porod

zobrazeno 1724×

Vložil(a): k.o.r.i.n.e.k, 19. 11. 2016 13.53

Porod jsem bohužel měla vyvolávaný, jelikož jsem měla něco s placentou. Vyvolávali mi ho dvakrát. Poprvé to nevyšlo a druhý den už to vypadal nadějně. Druhý den jsem si k době zavolala partnera, aby mohl být celou dobu se mnou. Nosil mi čaj a se vším mi pomáhal :-) Vyvolávat druhý den mi začali pomocí tabletky v osm ráno. Kontrakce přibývaly ale pořád jsem byla málo otevřená. Většinu času jsem trávila v úžasné velké vaně, která mi pomáhala na bolesti. V šest večer mi praskla voda. Otvírala jsem se pořád pomalu. Pomalu jsem se otvírala víc a už jsem ztrácela i pojem o čase. Byla jsem unavená a během pauzy mezi kontrakcema jsem usínala. Chyběl už jen kousek, abych se otevřela a porodní asistentka mi ukazovala, jak tlačit. Nešlo mi to, ale snažila jsem se. Zkoušela jsem sedět na míči a různé polohy, ale nic nepomáhalo, chyběl jen kousek a bolesti byly hrozné. Když jsem zase zkoušela tlačit, tak pak řekla porodní asistentka, že už neví co dál, že to nepostupuje a volala doktorovi, který jí něco řekl do telefonu a ona mi něco píchla, ale nepovím Vám co, jelikož jsem byla úplně otupělá. Byla to hrozná situace protože tlačit mi nešlo. Museli mi začít dávat kyslík, jelikož miminku se špatně dařilo. Pak najednou partner řekl a nebude mít to tlačení souvislost s nafukováním balónků? Jsem totiž po rozštěpu rtu a patra a mám v puse malou dírku a díky ní nedokáži nafouknout balonek, ale musím si u toho držet nos. Porodní asistentka řekla, že to zkusíme a já když mi začala kontrakce, tak jsem řekla teď a partner mi zacpal nos a já tlačila. Mezitím mi dával masku na obličej s kyslíkem. Někdy v té době dorazil i primář. Najednou porod začal postupovat. Takže já tlačila celou dobu dobře, ale bohužel bez účinku. Potom už to šlo docela rychle a syn se narodil 24. 4. v 04.19, takže porod byl celkem dlouhý, ale naštěstí syn byl zdravý :-)

Ještě že jsem tam partnera měla a že ho to napadlo, mě tedy vůbec. Když jsem to říkala potom jedné lékařce na vizitě, tak říkala, že ona by to věděla, jelikož ona při příjmu hned věděla, že jsem měla rozštěp podle jizvy nad rtem a ještě to navíc bylo i v kartě. Ale ostatní personál to nenapadlo. Hlavně že to dobře dopadlo :-)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (41 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

tak to je přítel,fakt super

Žofinka

Žofinka, 7. 5. 2018, 8.16

Tak to je partner velký hrdina

Janako

Janako, 13. 5. 2017, 10.20

Jak je vidět, když jde o zdraví, tak vše souvisí se vším!ještě že to partnera napadlo.ja jsem také byla za manžela u porodu ráda 😊

L.janicka.l

L.janicka.l, 12. 5. 2017, 18.31

To by me nenapadlo, ze to bude mit vliv. Hlavne ze se na to prislo

Mygara

Mygara, 21. 2. 2017, 10.23

to je šikula, že ho to napadlo

Fuga

Fuga, 4. 2. 2017, 18.57

ty jo, ještě že ho to napadlo. Mě by ani nenapadlo, že to může mít souvislost

Aliisha

Aliisha, 20. 12. 2016, 22.21

Manžel je vaše velká opora, tak si toho važte. Hlavně že jste v pořádku.

Lusesita25, 8. 12. 2016, 20.50

Tak ja mela stesti. Ja se otvirala az moc dobre a co podle doktoru nebyly kontrakce tak to u me kontrakce byly a stejne do me lili jeste oxytocin. Jinak partner by mel dostat metal.

Petra Schoberová, 1. 12. 2016, 22.16

Máte v něm užasnou oporu, je perfektní někoho takového mít hlavně že jste všichni v pořádku

Keltka

Keltka, 30. 11. 2016, 3.29

To je úžasné, skvělý chlap!

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů