Otěhotnění - spontánní potrat - druhé těhotenství

zobrazeno 3138×

Vložil(a): Janna, 6. 3. 2017 11.19

Otěhotnění

     S manželem jsme se snažili o miminko přes dva roky. Po roce neúspěchu jsme oba podstoupili různá vyšetření a vše bylo v pořádku. Doporučeny nám byly různé přírodní osvědčené preparáty, jako např. Inofolic. Další rok bez úspěchu. Až nakonec mně paní doktorka naordinovala substituční hormon Clostilbegyt a hned napoprvé //.

 

Spontánní potrat

     Po substituci Clostilbegytem jsem hned napoprvé objevila na těhotenském testu //. Bohužel po 2 dnech jsem začala špinit. Hned následující pracovní den jsem zašla na gynekologii, kde mně pod UZ potvrdili gestační váček a těhotenství cca 5+3. MUDr. mě vyšetřil a odebrali mně krev na HCG (hodnotu jsem měla 328). Obden jsem měla přijít znovu na odběr HCG (druhá hodnota byla 350). Druhá hodnota měla být jednou taková, než ta první. Bohužel další den jsem od rána od čtyř hodin začala mít velké bolesti a rozběhlo se mně silné krvácení. Na pohotovosti zněl jasný verdikt - spontánní potrat. Naštěstí podle kontrolních odběrů krve a kontrolního UZ s odstupem času (cca 4 dny), jsem nemusela na kyretáž. Nesla jsem to hodně špatně, když se nám po takové době konečně zadařila, ale manžel to nesl snad i hůř než já. Byl pro mě velkou oporou. S dalším těhotenstvím jsme měli počkat 3 měsíce nebo alespoň jeden menstruační cyklus. Ale to se jim to říká :-)

 

Druhé těhotenství

     Náhodou jsem si udělala těhotenský test, hned následující měsíc po spontánním potratu a vyšel pozitivní. Neměla jsem vůbec žádné příznaky. Prostě jsem si ho udělal jen tak :-) Hned v pondělí jsem zavolala do ordinace mé doktorky a mohla jsem hned dorazit, protože jsem potřebovala z důvodu náročného povolání PN a navíc jsem byla měsíc po spontánním potratu. Vůbec jsem nečekala že to hned po potratu vyjde, i když nám lékaři doporučovali alespoň tři měsíce počkat. Paní doktorka mně udělala UZ, kde byl vidět gestační váček a říkala, že substituce po Clostilbegytu trvá ještě nějakou dobu po vysazení. No, prostě to byla krásná zpráva :-) Nyní jsem v 6. měsíci těhotenství a doufám, že vše proběhne již bez komplikací.

 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (24 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

tak toto znám,toto jsem měla u třetího těhu,teda něco podobného

Romanka40, 27. 11. 2019, 14.11

Jak dopadl ten stastny konec?

VaJána, 29. 1. 2019, 9.38

Tohle jsme naštěstí nikdy řešit nemuseli. Ani si to nedovedu představit

Žofinka

Žofinka, 24. 4. 2018, 6.25

To je na jednu stranu smutné na druhou moc veselé

Tinka1993, 4. 12. 2017, 20.52

Držím palce nech je všetko v poriadku a narodí sa vám zdravé bábätko

rodinka

rodinka, 19. 3. 2017, 19.15

Drzim moc pesti at vam to dobre dopadne a jste zdravi a mooc gratuluju

Kikinka30, 16. 3. 2017, 13.18

Drzim palce

jitkamety

jitkamety, 12. 3. 2017, 9.30

Tyjo tak to moc moc gratuluju !

Pavla T., 10. 3. 2017, 8.13

S manželem máme štěstí, že to u nás šlo "raz dva". Ale mám několik přátel, perfektních lidí, kterým osud nechce dopřát to štěstí mít děti nebo si prošli podobnými peripetiemi jako vy. Držím palce ať máte za 3 měsíce radost ze zdravého miminka. Náš to čeká podruhé v září 😀 a věřte že nic krásnějšího na světě není! 😉

Čertice, 8. 3. 2017, 21.25

Držím palce není nic krásnějšího, než mít vytoužené miminko

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů