dlouhé 4 roky snažení o naše téhdy třeťátko

zobrazeno 3263×

Vložil(a): Aneta Jiřičná Bendiková, 13. 2. 2021 13.08

Jak Matyášek na svět přišel.

  • O třeťátko jsme se začali snažit,jak měl Michálek 4 týdny,chtěli jsme brzo po sobě dětičky.
  • Bohužel se nedařilo rok a já jsem začala být zoufalá,tak jsme navštívili GYNCENTRUM V OSTRAVĚ. Tam nám doktor udělal pár vyšetření,které byli v naprostém pořádku akorát jediný problém byl v tom,že jsem mívala cysty.Byli jsme tam 3x na IUI a řekl nám,že jsem teda asi neplodná,když nám to nejde přes IUI a měli bychom vyzkoušet IVF,ale na to jsem se necítila tak jsme si řekli,že se budeme teda snažit přirozeně doma.Nasadila jsem NOSIFOL,ZAČALA MĚŘIT BT.Prokázalo se,že mi NOSIFOL,akorát tak rozházel cyklus a místo 28 dnů jsem měla cyklus 53 dnů.
  • Vysadila jsem ho a začala měřit jen BT,ale stále se nevedlo,když se teda podařilo tak mi do týdne přišla ms ☹ Bylo to tak několikrát až jsem se rozhodla za cca 2 roky navšívit zase FERTIMED V POLÁNCE,tam nás pán docent pořádně vyšetřil,přišlo se na to,že mám nějaký problém s ovulačním hlenem a ten zabijí od manžela spermie,ale,že jinak je vše v pořádku.
  • V ten rok proběhlo jedno IUI,které se povedlo,ale bohužel zase s týdenním zpožděním odešlo.Na druhý rok jsme zkusili další IUI,to se nepovedlo,šla jsem na další folikumetrii v listopadu v roce 2015 tam byli docela nadějné folikuly,ale měla jsem dojít za 5 dnů na další folikumetrii.Nakonec jak jsem došla tak tam nebyl žádný dominantní folikul a podle dr jsem buď ovulaci neměla anebo proběhla dávno.V prosinci toho roku došla ms,ale hodně slabá,v lednu 2016 jsem šla na gynekologii aby mi doktor ukončil nemocenskou,chtěla jsem nastoupit do jiné práce.Tam mi doktor řekl,že mi nemocenskou neukončí,protože jsem těhotná,ale bohužel to vypadá na zamlklý potrat,protože bych měla být podle UTZ,tak 11-12tt,ale bohužel to vypadalo na 8-9tt,takže o 3 týdny mladší,bez srdíčka všeho.A doktor mi řekl,že do práce mě pustit nemůže a,že mám dojít na další týden na kontrolu a,že se tam uvidí jestli se to neztratilo samo anebo,že půjdu na výškrab.Za týden jsem došla a byla tam paní doktorka a paní doktorka mi říká,že to vypadá nadějně,protože se zdá,že se tam udělal váček a,že mě teda ještě týden nechá a,že za ten další týden se uvidí.Za 2 dny mi došla silná ms,tak jsem po skončení,přesně za týden šla na tu poslední kontrolu a tam mi doktorka říká,že bohužel tam už není vůbec nic a,že mi teda ukončí nemocenskou pokud chci a tak 2-3 měsíce se nemůžeme snažit o miminko a,že potom mám dojít za 3 měsíce na kontrolu zda je všechno v pořádku a můžeme se snažit dál.
  • Začali jsme se snažit hned,protože jsem na nic čekat nechtěla,tak jsem si nasadila GYNEX,ale stejně jsem neotěhotněla a za ty 3 měsíce jsem šla na kontrolu a tam mi doktorka řekla,že teda se můžeme začít hned snažit,že je vše v pořádku.Ptala jsem se doktorky zda nemůžu zase navštívit CAR,že bych chtěla vyzkoušet další IUI,dokrotka mi řekla,že pokud se cítím,tak,že to můžeme jít zkusit.
  • Tak jsem se hned objednala do caru,protože jsem byla nějaký ten 7 DC a objednali mě za 2 dny na folikumetrii,dominantní folikul tam nebyl,měla jsem dojít za 5 dnů na další folikumetrii,ale sex jsme těch 5 dnů mít nemohli aby byli dobré spermie,ale v pátek jsme sex mít měli,protože mi chtěli udělat další test ohledně toho ovulačního hlenu.Dominantní folikul tam byl tak nám hned udělali IUI,nevydržela jsem to a 11DPO jsem si udělala papírkový test,na něm byla úplně slabá čárka,která skoro vůbec nešla vidět.Ale hned ten den jsem si musela jít koupit digitál.Ten jsem našla asi až v 5té lékárně a hned jsem si na wc v tescu ho musela udělat 😀 
  • Já jsem se na výsledek dívat nechtěla,tak jsem dala krabičku s testem mamince a říkám,že se má za chvíli podívat co tam bude,počítala jsem totiž,že tam bude -,ale mamka se podívala a ejhle bylo tam +1-2 ♥ Dostala jsem tak nádherný dáreček na můj svátek 16.5. a to jsme byli 5.5 na IUI 🙂
  • V bříšku jsem měla dvojčátka,ale jak jsem se o nich dozvěděla tak tak rychle se jedno přestalo vyvíjet,ale nevadí,jsem strašně moc ráda,že mám tady mého Matyáška,kterého miluji stejně jako jeho brášky ♥ O Matyáška jsme se snažili skoro 4 roky,nejdelší 4 roky v mém životě.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (4 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 17. 12. 2023, 15.34

Asi je to trochu jiný příběh, ale my jsme si taky prošli tím, že nám to jednoduše nešlo. Nakonec jsme se na to přestali soustředit a raději se zaměřili na kariéru. Investice do dluhopisů a další věci u https://www.bicz.cz/dluhopisy/ a tak různě. A jako světe div se, ono se to najednou povedlo.

Dudu, 26. 7. 2021, 15.12

Jste neskutečně silná žena, já bych asi tolik zklamání nevydržela. Máte můj obdiv.

Katka

Katka, 29. 3. 2021, 18.23

Já bych na to ty nervy neměla. Nástesti nám 2 děti stačí.

Minnie, 14. 2. 2021, 14.58

Taky jsme si počkali, ne teda tolik, ale bylo to hrozné na psychiku. První těhotenství po 2,5 letech snažení, pak jsme se po porodu též začali snažit hned i druhé, a trvalo to další 3 roky... Ale za to třeťátko přišlo, ani nevíme jak

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů