Stěhování a zařizování pokojíčků

zobrazeno 745×

Vložil(a): Lumi, 25. 8. 2020 9.13

Dnes je to přesně půl roku, co jsme se s rodinou přestěhovali z bytu do našeho vlastního domečku. A protože vždycky ráda reflektuju, co se mi přihodilo v posledních měsících, a navíc mě moc bavilo zařizování všech pokojů (podle manžela snad až moc bavilo), ráda bych se na toto téma víc rozepsala a třeba inspirovala i ostatní maminky, které čeká stěhování nebo rekonstrukce :)

Začnu dětskými pokojíčky....

S těmi jsem si totiž vyhrála. Totiž abyste rozumněly, já jsem v podstatě celý svůj život sdílela pokojíček s mým bráchou a proto jsem si ho nikdy nemohla zařídit podle sebe. Takhle to doteď měly i moje děti, ale po přestěhování do domečku mají každý svůj vlastní pokoj. A tak byla šance konečně zařídit oddělené království pro chlapečka a pro holčičku. Děti samozřejmě všechno “konzultovaly” :)

V základu jsem se držela těchto pravidel:

  • Pokojíčky musí být útulné, ale i praktické a variabilní

  • Bezpečnost je nejvyšší priorita (ale o tom někdy příště)

  • Nábytek musí být nadčasový, v neutrálních barvách a “růst” s dětmi 

  • Stěny vymalované klasickou bílou barvou, ale na jedné stěně hravá tapeta, která prostor zútulní

  • Doplňky v pestrých barvách - podle výběru dětí

  • Hlavně hodně úložného prostoru a boxů na hračky a další věci (snadněji se tak udržuje pořádek)

Mojí holčičce jsou 3 roky a nejvíc ji zajímají princezny :) Proto jsem i její pokoj chtěla zařídit v něžném, princeznovském stylu. Zároveň jsem ale nechtěla, aby byl přeplácaný (žádné krajky, třásně apod.), kdyby ji náhodou princezny přestaly bavit.

Fotky, ze kterých jsem čerpala inspiraci vkládám :)

Synovi je nyní 7 let, takže jsme zařizovali pokoj pro školáka. Protože ho teď nejvíc zajímají a baví vlaky a letadla, snažili jsme se i jeho pokojíček zařídit do tohodle tématu. Motivy se ale objevují jen na doplňcích, opět kdyby ho to přestalo bavit :)

V pokojíčku jsem mu samozřejmě vytvořili i "studijní koutek", který je nakonec vyloženě praktický - s rostoucím stolem i židlí a dostatkem místa na počítač, který bude za pár let potřebovat.

V příštím článku bych se ráda rozepsala na téma bezpečnost a jak zařídit dětské pokoje, aby dětem nic nehrozilo. Zajímalo by vás toto téma? Předěm děkuji za komentáře.

 

PS: přiložené fotky nejsou moje, ale jsou z Pinterestu, odkus jsem čerpala inspiraci

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (17 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Petruskarasovska, 16. 4. 2021, 14.22

Stěhování s dětmi dá zabrat.. Taky jsem se toho bála, ale docela nám to usnadnila stěhovací firma: https://stehovanikoruna.cz/ která vše provedla bez problému a rychle, chtěli jsme to vyřešit co nejrychleji hlavně kvůli dětem a to se nám nakonec podařilo.

Marie007, 10. 2. 2021, 0.08

To jsme řešili poměrně nedávno i u nás. Stěhovali jsme se z bytečku do našeho vlastního baráku. Dost jsme si užili, že je vše jen na nás a všechno může být tak, jak si my přejeme. Dokonce jsme si objednali službu této společnosti: http://www.pwinterier.cz/ , která nám hezky naplánovala celý barák a společně jsme pak každou místnost doladili, podle našich představ. Všem tuhle firmu doporučuji!

stěhování nás čeká,vůbec se netěším

Kateřina Fárová, 30. 9. 2020, 8.18

Koukám nejbezpečnější místo jak uložit mimčo je na zem, zajímavý nápad. A já přemýšlím, kam uložím malou až přijedou mladý k nám.

ivanka386, 30. 9. 2020, 1.23

Tohle už máme dávno za sebou a jsme za to jedině rádi, protože stěhování je opravdu jedna z nejhorších věcí, které vás mohou potkat. Dále jsme prodávali i náš starý dům a s tím nám pro změnu pomohli https://www.maxima.cz/

vendy.z, 24. 9. 2020, 12.44

Stěhování nás čeká, ale nemohu na to ani pomyslet, vůbec se mi to nelíbí

ivanka386, 18. 9. 2020, 19.22

Stěhování a zařizování je už za náma a musím říct, že to byla teda opravdová fuška. Ale určitě doporučuji všem, je to velice suprová zkušenost a taková i docela zajímavá zkouška vztahu. Dokonce jsme si půjčili i vlastní dodávku a o to to bylo ještě zajímavější. Půjčovali jsme si ji z http://dodavky.online

mikjana, 5. 9. 2020, 10.19

Tak to mě nejbližší době čeká, zařídit malé pokojíček.

LucieS

LucieS, 31. 8. 2020, 12.15

Fotky z netu mě moc nenadchly, ale každému se líbí něco jiného.

snany, 27. 8. 2020, 6.41

Mě by více zajímal Váš výsledek než inspirace z netu

patricia077

patricia077, 27. 8. 2020, 7.45

A Joo vidíš to jsem si ani nevšimla te poslední věty 🙈

Lumi, 27. 8. 2020, 8.17

Bohužel jsem nestihla zdokumentovat stav před nastěhováním, kdy to bylo všechno čisté a uklizené ale po příštím velkém úklidu vyfotím a udělám další článek

snany, 28. 8. 2020, 6.12

Přeci pokojíček je místnost kde se žije a ne museum Tak stačí uklidit hračky

Zdeňka S., 1. 9. 2020, 21.37

No já mám taky pocit že pokojíček by se dal vyfotit tak maximálně do10.minut po generálním úklidu

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací