Stěhování a zařizování pokojíčků

zobrazeno 1572×

Vložil(a): Lumi, 25. 8. 2020 9.13

Dnes je to přesně půl roku, co jsme se s rodinou přestěhovali z bytu do našeho vlastního domečku. A protože vždycky ráda reflektuju, co se mi přihodilo v posledních měsících, a navíc mě moc bavilo zařizování všech pokojů (podle manžela snad až moc bavilo), ráda bych se na toto téma víc rozepsala a třeba inspirovala i ostatní maminky, které čeká stěhování nebo rekonstrukce :)

Začnu dětskými pokojíčky....

S těmi jsem si totiž vyhrála. Totiž abyste rozumněly, já jsem v podstatě celý svůj život sdílela pokojíček s mým bráchou a proto jsem si ho nikdy nemohla zařídit podle sebe. Takhle to doteď měly i moje děti, ale po přestěhování do domečku mají každý svůj vlastní pokoj. A tak byla šance konečně zařídit oddělené království pro chlapečka a pro holčičku. Děti samozřejmě všechno “konzultovaly” :)

V základu jsem se držela těchto pravidel:

  • Pokojíčky musí být útulné, ale i praktické a variabilní

  • Bezpečnost je nejvyšší priorita (ale o tom někdy příště)

  • Nábytek musí být nadčasový, v neutrálních barvách a “růst” s dětmi 

  • Stěny vymalované klasickou bílou barvou, ale na jedné stěně hravá tapeta, která prostor zútulní

  • Doplňky v pestrých barvách - podle výběru dětí

  • Hlavně hodně úložného prostoru a boxů na hračky a další věci (snadněji se tak udržuje pořádek)

Mojí holčičce jsou 3 roky a nejvíc ji zajímají princezny :) Proto jsem i její pokoj chtěla zařídit v něžném, princeznovském stylu. Zároveň jsem ale nechtěla, aby byl přeplácaný (žádné krajky, třásně apod.), kdyby ji náhodou princezny přestaly bavit.

Fotky, ze kterých jsem čerpala inspiraci vkládám :)

Synovi je nyní 7 let, takže jsme zařizovali pokoj pro školáka. Protože ho teď nejvíc zajímají a baví vlaky a letadla, snažili jsme se i jeho pokojíček zařídit do tohodle tématu. Motivy se ale objevují jen na doplňcích, opět kdyby ho to přestalo bavit :)

V pokojíčku jsem mu samozřejmě vytvořili i "studijní koutek", který je nakonec vyloženě praktický - s rostoucím stolem i židlí a dostatkem místa na počítač, který bude za pár let potřebovat.

V příštím článku bych se ráda rozepsala na téma bezpečnost a jak zařídit dětské pokoje, aby dětem nic nehrozilo. Zajímalo by vás toto téma? Předěm děkuji za komentáře.

 

PS: přiložené fotky nejsou moje, ale jsou z Pinterestu, odkus jsem čerpala inspiraci

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (27 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

MirKa99, 2. 1. 2023, 22.19

Moc pěkné věci, máte vkus!

milujici.teticka36, 1. 12. 2022, 8.17

Jsou to fakt pěkné věci. Takové dětské pokojíčky jako z Pinterestu. My jsme v tomhle byli o něco střízlivější, ale taky jsem se v některých věcech docela dost urvala ze řetězu. Skoro mi přišlo, že jsem vykoupila e-shop https://www.bevedo.cz/ kde prodávají doplňky do domácnosti a různé další vychytávky. No, ale takhle pěkné jako vy, to přiznávám bez mučení, doma nemáme.

Jana Novotná, 17. 11. 2022, 14.24

My jsme se stěhovali před půl rokem z bytu do našeho nového domu a bylo to skvělé. Náš starý byt byl pro nás se dvěma dětmi malý, a tak jsme se všichni těšili na nové bydlení. Synům je šest a osm let, proto si sami vybírali dětský nábytek ze stránek https://inhaus.cz/bydleni/detsky-nabytek/ do svých pokojíčků, aby se jím tam opravdu líbilo.

milujici.teticka36, 18. 10. 2022, 10.42

No u nás to bylo o dost horší. Jeden byt, takže jeden pokojíček. Ale naštěstí jsme to vyřešili. Našli jsme, že existují lamelové stěny od https://www.drdlik.cz/lamelove-steny a tak jsme jim ten pokojíček rozdělili přes ně. Je to poměrně levné, vypadá to pěkně a obě děti mají svoje vlastní soukromí. Ale samozřejmě i tak je to o tom, že se musí trochu uskrmnit.

esternovakova1970, 10. 10. 2022, 2.07

Tak vám povím že kdybych nenarazila omylem na https://www.dodavky-express.cz půjčovnu dodávek praha 5, tak bychom se z té Budějovické na Smíchov asi opravdu nepřestěhovali. Ve velmi úzkém termínu jsme totiž musela změnit jak naše kanceláře, tak i vyměnit jeden byt za druhý. V okolí se totiž začalo stavět metro a ovzduší šlo hned dolů. A to rapidně.

TomášRoman, 7. 9. 2022, 8.34

Kéž bych mohl také řešit stěhování. Já jsem se až teprva teď konečně dohodl s https://www.provadime.cz ohledně rekonstrukce bytu Praha. Žádná firma se do toho nechtěla úplně pouštět, takže mi trvalo někoho najít. Teďka možná pár měsíců bude rekonstrukce, a pak konečně stěhování. Na to jsem natěšený nejvíce.

Jana Novotná, 5. 6. 2022, 15.51

My se také pustili do rekonstrukce dětského pokojíčku. Chtěli jsme, aby ten pokojíček s prckem rostl, takže jsme si nechali vyrobit nábytek na míru. Horší ale byla jeho přeprava, protože tu výrobce nezajišťoval. Naštěstí jsem přišla na to, že existuje i půjčovna dodávek: https://pujcovnadodavekotrokovice.cz/, takže během pár dní bylo vše navoženo u nás doma.

milujici.teticka36, 29. 4. 2022, 8.24

Mi občas přijde, že na tu bezpečnost prodejci nábytku zapomínají. Všechno je to načančané a jak kdyby připravené na postování na Instagram, ale vlastně to není vůbec bezpečné. My jsme kupovali dětský nábytek na https://www.svis.cz/kategorie/nabytek a i když je to hlavně e-shop, takže člověk musí víc měřit a plánovat, tak mě překvapilo, že tam na to myslí. Takže přišly fajn kousky. Jinak taky souhlasím s tou nadčasovostí a že musí růst s dětmi. Ono fakt jde do peněz, když si vám holky poručí každé dva roky nový design.

jablíčko jánská, 31. 1. 2022, 14.40

Ahoj holky. Pardon, že to píšu tady, ale nemůžu najít žádnou kategorii nebo vlákno, kam to zařadit. Nevíte o nějaké dobré firmě, co dělá elektro? Taky jsme uprostřed rekonstrukce a brzy na elektřinu přijde taky řada. Chtěli bychom k tomu přidat i nějaký kamerový nebo zabezpečovací systém na dům. Celkem hezky tomu odpovídá firma https://www.elektromika.cz/, ale je z úplně jiného kraje. Prosím, nevíte o nějaké takové firmě na moravě?

jufy54, 21. 9. 2021, 16.33

Pokojíček pro děti jsme taky vymýšleli jak udělat, aby s nimi vyrůstal a potom se do něj moc nezasahovalo. Líbí se mi tvoje body základních pravidel a musím plně souhlasit. Co se týká té praktické stránky, hodně se mi osvědčily organizéry na hračky z https://www.vyprodej-vyhodne.cz/kategorie/detske-komody-01134/. Děti je využívají denně a taky po sobě krásně uklízí.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů