Na zahradě jako na pláži, aneb jak si zpříjemnit posezení u bazénu

zobrazeno 177×

Vložil(a): smata, 7. 7. 2022 14.19

K létu neodmyslitelně patří pohoda u vody. Patříte-li mezi šťastlivce, kteří mají na zahradě vlastní prostorný bazén, máte o zábavu na parná odpoledne vystaráno. Pokud vám ale při odpočinku venku stále něco chybí, věnujte pozornost následujícím tipům jak si zpříjemnit posezení u bazénu.

 

Plastovému nábytku odzvonilo

Plastové židle, lehátka a stoly patřily dlouho mezi stálice zahradního nábytku, aby taky ne. Je to funkční a levné. Z estetického hlediska často ale působí spíš jako trn v oku. Zkuste tedy plastové soupravy nahradit něčím jiným, možností je spousta. 

Pokud přece jenom nedáte na na plastový nábytek dopustit, zkuste se poohlédnout například po stolečcích a židlích zvláštních tvarů č barev. To nebude na zahradě působit tak laciným dojmem, jako nábytek původní.

 

Textil a dřevo

Levné, skladné a dá se to udělat vkusně. Textilní lehátka na dřevěné konstrukci mohou být tím pravým pro vaši zahradu. Navíc není nutné pokládat na lehátko další podložky a rychle schne.

 

Rustikální a jednoduchý ratan

Ratanový zahradní nábytek patří mezi nadčasové kousky a jen tak z módy nevyjde. Přitom se dá sehnat levně, zvláště pak v případě jednoduchých židlí k z zahradnímu stolu.

Velice oblíbené jsou ale také lehátka pro to pravé lenošení. S textilním potahem působí tato lehátka elegantně a jsou pohodlné.

 

Houpací síť

Síť představuje standardní lehátko, jen o level výš. Představte si, že vylezete z bazénu a zaboříte se do sítě, která se bude mírně pohubovat v rytmu větru. To zní skutečně báječně. Navíc nepotřebujete dva stromy blízko sebe, o které síť uvázat. Stačí zakoupit jednoduchou kovovou konstrukci určenou přímo pro zahradní houpací síť.

 

Schovejte se do stínu

Co vaši zahradu a okolí bazénu zaručeně oživí jsou přístřešky a pergoly, pod kterými se dá ukrýt před parným sluncem a v klidu si dát kávu či drink.

 

Koupejte se i v říjnu

Chcete si prodloužit koupací sezonu? Nechte si váš bazén zastřešit. Podle typu zastřešení prodlouží koupací sezonu o několik týdnů a umožní koupání i za škaredého počasí. Pokud si nevíte rady s výběrem, mrkněte třeba na tohoto průvodce https://www.alupo.cz/jak-vybrat-zastreseni-bazenu/.

 

Prostorné hliníkové pergoly

Pokud stavíte nový dům, je dobré nad stavbou pergoly přemýšlet už během jeho plánování. Pergola tak může navazovat na zahradní dveře a konstrukce se připevní k původní zdi. Takto to ani nezabere tolik místa. Vybavit pergolu vhodným nábytkem, přidat pár dekorací a květin a relax zóna je na světě.

 

Velká lehátka se stříškami

Elegantním spojením lehátka a přístřešku jsou velké košíky, do kterých se obvykle umístí velká podložka a pár polštářů. Vejde se do nich obyčejně více lidí a dá se umístit kamkoliv. Je ale rozumné pořídit pouze jeden takový koš, ale větší. Ostatní malý zahradní nábytek kulatého půdorysu obvykle není příliš skladný.

 

Jednoduchý altánek

Pokud představuje pergola příliš velký zásah do pozemku, postavte si altán. Můžete jej sestavit sami, nebo už jej koupit hotový. Postavíte si jej tam, kam uznáte za vhodné, ozdobíte třeba textilem či světýlky, umístíte pod něj lehátka nebo stůl se židlí a docílíte podobného výsledku, jako v případě stavby pergoly.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (2 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Jana Novotná, 29. 7. 2022, 22.55

Máme na zahradě také bazén, který je v létě opravdu každý den neustále v provozu. Máme dvě děti a ty jsou, jak říká manžel snad vodníci, protože ve vodě vydří celý den. Dceři je šest a synovi osm let, a tak je tatínek začal učit potápět, protože sám se chodí amatérsky potápět a má vodotěsné hodinky z https://www.beny.cz/hodinky/panske/vodotesnost-10atm100m/ a i celou výbavu, kterou mu děti závidí.

patricia077

patricia077, 11. 7. 2022, 18.43

Houpací síť je fajn ale když jsme ji měli první rok, tak byla hojně využívaná, další už méně a teď ji pověsím jednou za čas ))))).

© 2013 - 2022 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací