Jak přežít v bytě letní vedra a dětem zůstanou všechny prsty

zobrazeno 586×

Vložil(a): LuciPer, 10. 7. 2016 9.31

A je to tu opět, věta, která se každým rokem opakuje: „Maminko, já nemůžu spát, je mi moc horko!“

Děti jsou zpocené, převalují se a čekají na sebemenší závan vzduchu, který nepřichází, venku se nepohne ani lísteček a na teploměru je krásných 28 stupňů. Prostě vedro. Město sálá dlouho do noci a byt pod střechou v cihlovém domě funguje jak stabilně zapnuté topení.

Ještě než se děti narodily, koupili jsme s manželem klasický, lopatkový větrák. Klimatizaci jsme nechtěly vzhledem k naší zkušenosti s nastydnutím z častých přechodů mezi „klímou“ a venkem. Větrák svou službu plnil skvěle, až na ten hluk a údržbu. Když člověk zvýšil obrátky, v noci to nebylo úplně ideální.

Pak se nám narodily děti. Větrák přirozeně strhával jejich pozornost, točilo se to a byla tam mřížka. Větrák vysílal jasný signál: „Zkus prostrčit prstíky tou mřížkou a dotknout se té parádní vrtulky!“ Tedy noční můra každého rodiče, dítě bez prstů. Když tam nestrkaly prsty, tak různé tužky nebo špejle a bylo po větráku.

Loňský podzim jsme navštívili kamarádku, která se provdala na kraj Londýna, bohužel jsme chytli klasické londýnské počasí. Kamarádka má dvě malé děti, k tomu naše dvě drobotiny a venku to vypadalo, že by člověk psa nevyhnal. Kamarádka, znalá situace, otevřela skříň a z ní vyndala velice designovou „věcičku“ připomínající trochu lízátko. Nastavila teplotu a zapla. Ticho a za chvíli teplo. Když nám potom řekla, že ta „věcička“ funguje i jako ventilátor v létě, tak trochu jsme nechápali. Nemělo to totiž lopatky a ani mřížku, nikde nic nerotovalo.

S příchodem letošních veder byla volba jasná. Jedná se o britské ventilátory firmy Dyson (http://www.dyson.cz/ventilatory-a-ohrivace.aspx), nejsou sice nejlevnější, ale cenu jasně vykompenzuje kvalita a vzhled. Ventilátor s přehledem rozproudí vzduch po celém dětském pokoji i na horní patrovou postel. Během dne si děti mohou klidně v blízkosti ventilátoru hrát, jen tak lehce se nepřevrhne, a když se převrhne, automaticky se vypne. Nic jim nehrozí, pokud se rozhodnou, že prostrčí ruku kruhem ventilátoru. Mně se snadno a rychle čistí, což ocení každá maminka, která se někdy pokoušela umýt větrák, aby se nevířil prach. A navíc je provoz tichý. Děti jsou spokojené a my tím pádem taky.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
4

Diskuze k této stránce (23 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 12. 5. 2018, 12.23

Máme klimatizaci

Tinka1993, 10. 12. 2017, 13.56

Vyzerá super, našťastie v lete máme doma chladno, teplo je len vonku, tak nám takéto veľmi netreba

Gabill, 13. 6. 2017, 16.58

Vyzera velmi pekne, ale ja ventilatory moc nemusim. Vadi mi to na oci, usi...

Kikinka30, 21. 4. 2017, 11.40

Libi se mi,ale vadi mi průvan na zada...

Mygara

Mygara, 24. 2. 2017, 14.10

vypadá hezky. ale stejně nejsem příznivcem větráků

Cherrynka, 24. 2. 2017, 13.14

Já měla z větráku skoro vždy angínu ale taky nesnáším horko, hlavně při spaní je to děs... to radši zimu, ale to zase ted kvůli synovi nemůžu snažím se teplotu udržet tak akorát

Fuga

Fuga, 1. 2. 2017, 17.11

naštěstí žádný větrák jsme ještě nepotřebovali. Teplo vyvětráme během noci a stačí to. Větrák je pěkný, ale stejně popohání jen vzduch v místnosti, ale pocit chladu to navodí.

Mildret, 5. 1. 2017, 22.09

Ten vypadá moc dobře určitě bych ho ocenila v práci. Musím popostrčit sefika

jitkamety

jitkamety, 28. 7. 2016, 15.48

to vypadá skvěle

petrao, 23. 7. 2016, 19.05

Naštěstí máme klimatizaci, ale zatím jsem jí ani nezapla...v bytě se teplo moc nedrží...

Naši partneři

© 2013 - 2018 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací