Jak přežít v bytě letní vedra a dětem zůstanou všechny prsty

zobrazeno 2543×

Vložil(a): LuciPer, 10. 7. 2016 9.31

A je to tu opět, věta, která se každým rokem opakuje: „Maminko, já nemůžu spát, je mi moc horko!“

Děti jsou zpocené, převalují se a čekají na sebemenší závan vzduchu, který nepřichází, venku se nepohne ani lísteček a na teploměru je krásných 28 stupňů. Prostě vedro. Město sálá dlouho do noci a byt pod střechou v cihlovém domě funguje jak stabilně zapnuté topení.

Ještě než se děti narodily, koupili jsme s manželem klasický, lopatkový větrák. Klimatizaci jsme nechtěly vzhledem k naší zkušenosti s nastydnutím z častých přechodů mezi „klímou“ a venkem. Větrák svou službu plnil skvěle, až na ten hluk a údržbu. Když člověk zvýšil obrátky, v noci to nebylo úplně ideální.

Pak se nám narodily děti. Větrák přirozeně strhával jejich pozornost, točilo se to a byla tam mřížka. Větrák vysílal jasný signál: „Zkus prostrčit prstíky tou mřížkou a dotknout se té parádní vrtulky!“ Tedy noční můra každého rodiče, dítě bez prstů. Když tam nestrkaly prsty, tak různé tužky nebo špejle a bylo po větráku.

Loňský podzim jsme navštívili kamarádku, která se provdala na kraj Londýna, bohužel jsme chytli klasické londýnské počasí. Kamarádka má dvě malé děti, k tomu naše dvě drobotiny a venku to vypadalo, že by člověk psa nevyhnal. Kamarádka, znalá situace, otevřela skříň a z ní vyndala velice designovou „věcičku“ připomínající trochu lízátko. Nastavila teplotu a zapla. Ticho a za chvíli teplo. Když nám potom řekla, že ta „věcička“ funguje i jako ventilátor v létě, tak trochu jsme nechápali. Nemělo to totiž lopatky a ani mřížku, nikde nic nerotovalo.

S příchodem letošních veder byla volba jasná. Jedná se o britské ventilátory firmy Dyson (http://www.dyson.cz/ventilatory-a-ohrivace.aspx), nejsou sice nejlevnější, ale cenu jasně vykompenzuje kvalita a vzhled. Ventilátor s přehledem rozproudí vzduch po celém dětském pokoji i na horní patrovou postel. Během dne si děti mohou klidně v blízkosti ventilátoru hrát, jen tak lehce se nepřevrhne, a když se převrhne, automaticky se vypne. Nic jim nehrozí, pokud se rozhodnou, že prostrčí ruku kruhem ventilátoru. Mně se snadno a rychle čistí, což ocení každá maminka, která se někdy pokoušela umýt větrák, aby se nevířil prach. A navíc je provoz tichý. Děti jsou spokojené a my tím pádem taky.

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
4

Diskuze k této stránce (33 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vranovahan, 30. 11. 2022, 16.34

Jako úplně ideální je doma mít nějakou klimatizaci no. Je ale pravda, že i s tou je dobré to nepřehánět. Když jsme si ji pořídili poprvé, tak jsme to tu v létě ochladili na 18 stupňů a to teda nebyl úplně dobrý nápad. Nedávno jsem narazila na tento článek https://www.praha-cista.cz/www/zjistete-jakou-teplotu-byste-idealne-meli-udrzovat-v-ruznych-mistnostech/ a tam třeba píšou, že ideální teplota doma by měla být kolem 21 stupňů.

IvčaSemi, 14. 7. 2022, 17.42

Přemýšleli jsme nad klimatizací, ale shodli jsme se, že je lepší a úspornější ventilátor.

Gabullka, 21. 7. 2022, 9.15

Rozhodli jsme se úplně stejně a akorát jsme teď ve fázi výběru.

IvčaSemi, 8. 8. 2022, 15.08

Jestli jste ještě nepořídili, tak na blueroad.cz jsem si pořídila kvalitní ventilátor. Mají ho teď ve slevě a je opravdu praktický, protože je i na dálkové ovládání.

no,když je vedro tak je to hnus... taky to vedro v bytě nesnáším.

ivanka386, 1. 8. 2020, 15.12

O tomto ventilátoru, ten který je na obrázku, jsem se ozvěděla ze stránek https://www.testino.cz/ventilatory . Porovnávali tam několik různých ventilátorů a a já tak nyní vím, že tento je pro nás ten nejlepší. Má funkce, které ostatní nemají a ty funkce pro nás byly klíčové při koupi tak drahého ventilátoru.

Kamil Štrof, 29. 4. 2020, 23.12

Ty vedra jsou v létě opradu čím dál horší a přestáváme to zvládat. Řekl jsem si, že takhle to dál nejde a objednal jsem z https://www.m-klima.cz/ klimatizaci. Co nevidět nám ji přivedou naisntalovat, takže jsem zvědavý na výsledek. Doufám, že nám to zkvalitní žití v létě.

koliaska105, 31. 5. 2022, 15.49

Taky nad tím teď hodně uvažujeme. Minulé léto se tady prakticky nedalo dýchat. Jakou klimatizaci jste nakonec zvolil? My asi půjdeme do té nástěnné. Taky se nám povedlo najít jednu firmu tady kousek od nás, která by nám ji byla schopná i namontovat. Konkrétně tuto: https://www.air-cool.cz/montaz-klimatizace/

Romanka40, 27. 11. 2019, 5.11

Nezavidim lidem v bytech

lucie25987, 27. 2. 2019, 19.52

Já nedám dopustit na mobilní klimatizaci https://www.vzdusin.cz/mobilni-klimatizace, je to super věc a byt je během chvíle vychlazený, takže tam máme v létě příjemně. Je super, že ji vyndáme jen v létě, když je vedro a pak ji uklidíme do skříně, takže se nám přes zbytek roku nikde neplete.

Žofinka

Žofinka, 12. 5. 2018, 12.23

Máme klimatizaci

Tinka1993, 10. 12. 2017, 13.56

Vyzerá super, našťastie v lete máme doma chladno, teplo je len vonku, tak nám takéto veľmi netreba

Gabill, 13. 6. 2017, 16.58

Vyzera velmi pekne, ale ja ventilatory moc nemusim. Vadi mi to na oci, usi...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů